• yaklaşık bir aydır kullandığım ilaç.
    (bkz: #39522076)

esneme bir hayli azaldı ancak mide bulantısı yıkıp geçiyor sevgili sözlük. 1 ayda 5 kilo vermeme neden oldu ki bu da iskeletor'dan hallice bir görüntüye sebebiyet veriyor.
    ruhsal değişim konusunu ise çok anlayamadım. üzerimde herhangi bir mallık ya da ne bileyim düşünme zorluğu gibi bir şey hissetmiyorum. öyle aşırı mutluluk da yok, aslında normal bir mutluluk var mı onun da farkına varamıyorum. bunun nedeni her gün metrobüse binmek olabilir tabii...
  • depresyon ilacıdır.
  • ssri türevi antidepresandır. en güvenli antidepresan olup kalp krizi geçiren hastalarda kullanılabilecek tek antidepresandır.
  • bağzı bünyelerde sinirlenilmesi gereken bir olay karşısında ''neyse ya bir ara sinirlenirim şimdilik boş vereyim'', üzücü bir olay karşısında ''başka zaman üzülürüm artık yaf'' tepkisine neden olan ve iştah kesip, uykuyu açan ilaç. tam da şu anda, noktayı koyduktan sonra, entrymin sonunda,''yolla'' butonuna basmadan önce, bir kez daha okuyup ''ihihihi'' diye sırıtmış olmamın sebebi de bu ilaç olabilir kanımca.
  • 2 yıl düzenli kullanım sonucu doz azaltarak da bırakılsa insanın beynini jöle kıvamına getiren ilaç. 1 haftadır temizim fakat kendimle verdiğim savaş fazlasıyla yordu beni. yürürken yerin ayağın altından kayması mı dersiniz, kalbinizin pıt pıt atışını daima hissetmek mi dersiniz.. geçer geçer bu da öncekiler gibi geçer..
  • düşünmeyi durduran ilaç.
  • doktor tavsiyesiyle aldığım prozac bir aydır azıcık olan enerjimi de alıp ebemi siktikten, yataktan çıkartmadıktan sonra doktor tavsiyesiyle 2 gün önce başladığım ama "herşeye rağmen bırakmalı mıyım, yoksa hayatımı antidepresanlarla daha da sikme ihtimalini göze almalı mıyım?" sorusunu aklımdan çıkartmayan ilaç.

bana lütfen bir akıl verin.

bir yandan sınavlarım geliyor ve ben konsantre olamamaktan çok korkuyorum, bir yandan da daha 24 yaşındayım ve antidepresan bağımlısı olup çıkmaktan çok korkuyorum.

artık güne kendimden emin bir şekilde başlayabilmek, insanların anlattıklarına konsantre olabilmek, kararlı olabilmek, işlerimi halledebilmek istiyorum.

beynimin kimyasıyla, vücudumun kimyasıyla oynamaktan çok yoruldum.

tekrar normal olabilmek, normal düşünebilmek, gelecek hakkında pozitif olabilmek istiyorum.

edit: bugün kullandım. sanırım önümüzdeki 6 ay kullanacağım. düzene girebilmek, konsantrasyonumu artırabilmek ve pozitif olabilmek istiyorum. umarım faydası olur...

edit 2: bunu yazdıktan sonra prozac'ta olduğu gibi bitap düşüp, titreye titreye uyudum. bir insan bu kadar enerjisiz olamaz arkadaş ya. çok büyük bir sıkıntım mı var acaba düşünüyorum ama hiçbiyere varamıyorum. her gün "bugün kullansam mı acaba yea?" diye düşüneceğime de eminim. lanet olsun.
  • gereksiz, ömür törpüsü bir ilaç. tabii ilaç algısı taşımıyor benim için daha çok hasta edici bir madde. bunu kullanmaya başlamayan insanlara başlamamalarını, kullananlara ise bırakmamalarını öneriyorum. bıraktıktan sonra hiçbir şey tahmin edildiği gibi olmuyor bir süre ne yazık ki. kamu spotu gibi oldu, evet.
  • duygu fazlalıklarını kesiyor. iyi bir terzi gibi… hayatı üzerinize oturtuyor.

tek kötü tarafı yöntemi, şuursuz oluyorsunuz biraz
  • abilify ile yaklaşık bir senedir kullandığım ilaç. unuttuğunuzda süründürür, ağlama krizlerine sokar; içtiğinizde bazen koy g.tüne rahvan gitsin modundayken bazen de psikolojinize hiçbir etki etmeyip sizi zombi gibi gezdirir. beyin kimyanızı bozar. ama yine de içmesem diyemezsiniz, tahmin etmek bile korkunçtur ilaçsız halinizi.
hesabın var mı? giriş yap