• paprika, macar salami, kizlari, budapestesi, kahramanlar meydani, tarihi metrolari gibi bir suru seyle unlu olmus, dili cok zor olan ulke.
  • bunlar sutopunu çok iyi oynarlar genlerinde var adamların
  • trafik kodu : h
    para birimi: forint
  • avrupa'nin en cok sigara tuketen ulkesi.
    ayrica kopeklerin istedikleri herbiyere girebildigi, lokantalarda sana tabak koyarken kopegine de yemek kabi konulan omur gecirilesi ulke.
  • macar bi arkadaş(ki adı attila idi) hunların macar olduğuna değil türk olduklarına inandığını söylemiş, yine aynı arkadaş attila adının ise türk değil macar ismi olduğunda ısrar etmiş ve son olarak da büyük hun imparatoru attila'nın kendisine macar ismi takması konusunda da sessizliğini korumuştu. yalnız 20 saniye süren bu diyalog sonunda kızaran arkadaştan vardığım kanı ise macaristanın kendi içinde bayaa bi çelişmesi idi, üzdü beni.
  • (bkz: terror haza)
  • artik avrupa birligi uyesi olan, ancak schengen'e 2007'de gececegi icin cani sikilan insanlarin yasadigi ulke...
  • tuhaf bir ulke, karanlik biraz... sanki komunizm ile kapitalizm arasinda sikismis kalmis, bu da sokaklarina, insanlarina yansimis, mutsuz binalari ve mutsuz sokaklari var, insanlar sadece bir yerlere yetisme telasindalar, ne kendileriyle, ne de diger insanlarla ilgilenmiyorlar... mutsuz sokaklarda, mutsuz insanlar olarak yasiyorlar... hic gulen macar gormedim, uzuldum...
  • cok alcak sesle konusan insanlar ülkesi.
  • ingilizce söylenişi olan "hungary" ile "on ogur"(lar) arasında bağlantı olduğu, dilbilimciler tarafından ileri sürülen ülke.
    (bkz: ural altay dil ailesi)(bkz: fin-ogur dil kolu)
hesabın var mı? giriş yap