• bu sene engin yiğenoğlu (ordu) ve yusuf aynacı'ya (konya) vermesiyle sonuçlanmıştır. ersin güzel (istanbul), emrah küçükoğlu (bursa) yedekler. porsche çıkmadı, bari gazeteye 1.25 vermeyin mk.
  • çıkacak kişinin belli olduğunu düşünmemden mütevellit, katılmadığım kampanyadır.
  • porsche kazanan iki talihli de , yedek iki talihli de ece özbek olarak açıklanmıştır.

yalan dolanın resmidir.

link
  • yalanına sokayımcılara.
  • çıkan kişiye hayırlı olsun dediğim promosyon..

yalnız adamın konuşmasını dinledim bana kızmayın da, birader bu nasıl üniversite mezunu?

ey üniversiteler eserinizle gurur duyuyor musunuz?*
  • kredi çekerek vergisi ödenmiş araçtır.

talihli iktisat mezunu olup bisikletçide çalışmaktaymış. umarım aracı satar, kredi borcunu kapatır ve eline de bir miktar para kalır.

mtv'si falan fena öttürürler yoksa. bisiklet satarak ödenmez o vergiler.
  • sokakta tek tük gördüğümüz porscheleri magnum verdiyse demek ki.
  • bugüne kadar kimseyi görmedim, verdiklerine de inanmıyorum
  • veriyor mu ki?
  • bunun türkiye'de yayınlanan reklamında modelin adını "porşe taykan" diye okumaları kadar dev bir komedi yok. dünyanın en harika arabalarını üreten firmalardan biri ilk tam elektrikli modeline logosundaki stuttgart beygirine referansla taycan adı veriyor. bu basbayaa şu anlama geliyor: bakın biz içten yanmalı motoru bıraktık ama bunun içinde de porsche ruhu var. aynı tayın canını taşıyor gibi bir şey. alt metin bu. tabii bunda artık araçlara "egzotik" görünen saçma sapan isimler koymanın da payı var. örnek: kodiaq, karoq, qashqai, kona, kadjar, touareg vs. neyse, bu kadar meşhur bir marka türkçe adlı bir araba üretiyor, sen bunu teyken diye okuyorsun.

tabii porsche firması modelin adının böyle okunmasını istiyorsa bir şey diyemem ama diğer türlü milli ezikliklerimizden birinin çok net bir dışavurumu olmuş :)
hesabın var mı? giriş yap