• bu seferki olayin kahramani bolu mengen gokcesu beldesi nin chp li belediye başkanı atilla ates. soforunun kullandigi makam arabasiyla, ailesini de yanına alarak antalya ya tatile gitmis. olayin aciga cikmasinin ardindan kendisini arayan gazetecilere yaptigi aciklama da su "ne var gitmissem. ben bolu ya hizmet etmek icin tatile bile gidemiyorum. aracim yoktu ben de makam aracimla gittim." haberin detaylari linkte [http:// http://mobil.hurriyet.com.tr/…-tatil-keyfi-40136690 *]

bu haber, bizim ulkemizde niye ahlakli siyaset yapilmiyorun bir cevabi gibi. adam kucucuk bir beldenin belediye baskani ustelik de yolsuzluklarla mücadele ettiğini soyleyen, sol goruslu oldugunu iddia eden bir partiye mensup. fakat gel gor ki kafa ayni kafa işte. sagcisinda da solcusunda da dincisinde de kafa ayni.
    adam kucucuk imkanlariyla bile devleti somurme, kendisine cikar saglama peşinde. en buyuk sıkıntı da su ki bunu yaparken hic utanmiyor bilakis bunu bir hak olarak goruyor!!! iste hepsinde ayni dediğim kafa bu kafa.

demem o ki; biz o bastakine kiziyoruz ama bu ulkede ahlaksizlik, hak yemek bir "hak" olarak görüldüğü müddetçe bizi daha çok sömürürler.
  • türkiye ne kadar değişti.
    80'li yıllarda babam bir kamu kuruluşunda il müdürü idi ve kendisine de yanında da "resmi hizmete mahsustur" yazan resmi plakalı bir renault 12 station tahsis edilmisti. annem de aynı kamu kuruluşunda etüt proje müdürü idi ve inanır mısınız babam; annemi aynı resmi daireye gittikleri halde arabaya almazdı, " sen servisle gitmelisin, çünkü bu araba bize değil bana tahsis edildi" derdi. okulum aynı yönde olduğu halde beni de almazdı. bunu o dönemlerde sadece babamın da yaptığını sanmıyorum, çünkü zihniyetler farklıydı.

ülkeye bak, bürokratlara bak. nereden nereye.
  • allahtan japonyada bir belediye baskanı, bir vali vb. degildir yoksa onursuzluktan istifa etmek zorunda kalabilirdi... çok şükür ki ülkemizde istifa kültürü olmadığı için yapılan her türlü hırsızlık kişinin yanına kalır...

(bkz: istifa kültürü)
  • bahaneye gel. arkadaş benim de tatil için doğru düzgün vaktim olmuyor ve benim de arabam yok. (yalnız duyan da belediye başkanları asgari ücretle çalışıyor sanacak. aracı yokmuş. yazık.) tatile mi gideceğim? biniyorum paşalar gibi otobüsüme veya uçağıma. bu kadar basit.

yakıtını cebinden vermesi de fark etmez. devlete ait aracı özel işinde kullanamazsın arkadaşım.

istifa etm...yok lan yok. bizim ülkede ne istifası.
  • madem herhangi bir sıkıntı yok,devlet araçlarını, tatil dönemlerinde benzinini koyup biz de kullanabilelim. böyle pişkinlik olur mu ya. memleketin toptan çivisi çıkmış.

bari yalan söyle iş için gidiyorum ailemi de oraya bırakıcam vs vs.

bunu yapan adam belediyenin işlerinde her yolsuzluğa bir kılıf bulur arkadaş. memleket zaten böyle böyle bu hale geldi.

yolsuzluk yol oldu o yoldan geçmeyen de enayi.
  • benim aldığım üç kuruş maaştan vergi alıp, huyndai ile tatile gidenin de, helikopter ile gezenin de, yedi ceddini bütün gazeteci yavşak yalaka yalama dalkavuklarını hacca götürenin de ta anasını avradını sülalesini sikeyim emi!

benim elimden bundan başkası gelmiyor amk. akpli ise de amına koyayım, chp li ise de amına koyayım.

konu chp olunca konuşup, akp olunca anasını dahi sikseler ağzını açmayan anasını avradını siktiğimin evlatlarının da eşikten döşeğe, ölüsünü dirisini evliyasını yedi ceddini sikeyim.

konuya açıklık gelmiştir umarım!
  • türkiye'deki siyasetin yozlaştığının, ahlaksızlaştığının ve ne kadar aşağılıklaştığının en basit göstergesi...

adam utanmadan sıkılmadan bir de bu rezilliği savunabiliyor...

bu olay insan gibi bir ülkede olsa, o adamın altında, ne o makam aracı olurdu, ne de bu olaydan sonra o koltukta oturabilirdi...

koltuğu kapan makam aracı sevdasına düşüyor memlekette ve buna da devlet utanmadan ayna tutuyor...
  • yıllardır tüm oylarımı chp'ye verdim ama son seçimde oy kullanmaya dahi gitmemiştim. aha işte bunlar yüzünden, oyumu hiç biri hak etmiyor artık. izmir'i de alsınlar da mhp gibi kuruyup gitsin tuzu kuru chp. çünkü biliyorum ki bu adam el üstünde tutulmaya devam edilecek.
  • 1938 yılından bu yana hiç bir siyasetçi, daha doğrusu "politikacı" birbirinden farklı olmamıştır bu ülkede. sanırım bir tek ahmet necdet sezer'i bu kategori dışında tutabilirim. a, b, c, t, z partisi farketmez, siyaset içerisinde yer alan her bir birey ve hatta yakın çevresindeki bireyler mutasyona uğrar. bir başarısızlığı anlarım ama ikinci başarısızlığından sonra hala yüzsüzce koltuk sevdası yüzünden sadece dinden yürüyen inanılmaz boş bir adamın, bir cumhuriyeti bu kadar uzun süre yönetmesine ve istediğini istediği yere koymasına, atamasına, kayırmasına müsade edildiği bir ülkede yaşıyoruz. bu başkan makam aracıyla tatile çıkmış, çok mu? benim dünyamda siyaset ve siyasetçi, hele ki bu adam ya da kadınlar için birbirini yiyen zavallı bireyler yok. haberle, programlarla zaten işim olmaz da, arada denk gelince sistem o kodları çalıştırmıyor benim işletim sistemimde. hiçbirinde vatandaşının çıkarları için savaşacak çap yok.. olana kadar, daha doğrusu amacı kendi çıkarları değil de, gerçekten bu ülkenin daha iyi olması için çalışacağına inandığım bir siyasetçi çıkana kadar böyle.

evet öyle bir siyasetçi çıkmayacak..
  • partiden bağımsız olarak yolsuzluktur! helikopterle karısını yollayan da, devlet uçağıyla umreye gidenin yaptığı gibi bu da yolsuzluktur. başka partideki kişilerin yapıyor olması (sırf chpli diye) bu şahısı haklı çıkarmaz. akpli yapınca dine, chpli yapınca atatürke saldırmakla olmaz bu işler. parti tutmadan yapılana yanlış diyebildiğimiz gün, ülke düzlüğe çıkar. başkaları şöyle böyle yapıyor diye savunarak değil.
hesabın var mı? giriş yap