• an itibarı ile eminönünden kilosunu 38 tl ye aldığım çiğ bademe benden kilosuna 78 tl isteyen kazık firma.diğer ürünleride kazık fiyatta!!!
  • cumartesi günü mısır çarşısından bir akrabama aldığım yarım kilo susamdan kurt çıkmasıyla beni rezil rüsva eden firma. güzel türkiye'mize ne kadar da yakışıyor değil mi, kimi kime şikayet edecem veyahut da, burdan kalkıp ta eminönü'ne gidip bunu onlara iade etmek istesem üstüne birde mısır çarşısının orta yerinde dayak yememe ihtimalim nedir aklımda deli sorular.
  • malatya'nın en büyük kayısı tacirlerinden bir firmanın patronuna malatya pazarı ürünlerinin kalitesini sormuştum, "güvenebilirsiniz, iyi mal alırlar" diye cevaplamıştı.
  • 40 gramlık paketlenmiş kuruyemişi tam 4 tl'ye satan marka. zaten 5 gramı da ambalajdır.

o nasıl bir karışık kuruyemişse kg'ı 100 tl'ye geliyor. en pahalı kuruyemiş kajunun kilosu herhangi bir yerde hadi olsun 60 tl.

100 tl'lik karışığın içine ne koydukları gerçekten merak konusu.
  • iyisini kötüsünü bilmem ama leblebiye 43 lira fiyat koymak nedir lan. netice de nohut lan bu. en iyisi kaç lira olum. bir kilo leblebiyi 43 liraya satmakda neyin nesi.
  • ürettikleri cezerye pakedinin arkasına baktım. mısır şurubu kullanmışlar. üzerine sağlıklı yazınca sağlıklı olmuyor ki. para kazanmak için insan sağlığını düşünmemek bu yüzyılın vebası oldu. insanımız da kendini hiçe sayarak sadece fiyatına ve lezzetine bakıyor.

doktorlar ne demiş:

"mısır şurubunu diğer şekerlerden daha korkunç hale getiren ise içindeki fruktozun yüzde 80 gibi yüksek bir orana sahip olması. ince bağırsaktan emilerek karaciğere gelen fruktoz metabolize edilmek için insüline gerek duymuyor. ilk bakışta sanki bu bir avantajmış gibi görünüyor. fakat değişik metabolik süreçler için vücut çok az fruktoz kullanabiliyor. geri kalan tüm fruktoz ise trigliseridlere, yani kan yağlarına dönüşüyor. tüm şekerler arasında en hızlı yağa dönüşen de fruktoz. fazla fruktoz tüketiminin hayvanlar üzerindeki araştırmalarda diyabet, hipertrigliseridemi, koroner kalp hastalığı, karaciğer yağlanması, hipertansiyon ve kansere yol açtığına dair sonuçlar bulunuyor."

http://www.milliyet.com.tr/…ay-genelsaglik-1388374/
  • bayatya pazarı
  • akasya avm deki şubesinde yıllardır bir suratsız, meymenetsiz pislik olduğu her halinden belli bir adam çalıştıran şirket.
    sırf o adam yüzünden kaç kere almadan çıktım bilmiyorum.
    bugün de yine birini terslemiş pislik, kadın bağırıyordu.
    bu adam da yüzüne bakmadan "devam et, devam et" dedi.
    o kadar terbiyesiz ki, ne merhabaya cevap alırsını ne sorunuza. ya da patron bu herif yoksa barındırılmazdı bu kadar zaman.
    bi gün kendisi gibi pis birine çatarsa olacakları izlemek isterim.
  • kesinlikle bir peyman ya da tadim olmayan marka.

37 lira verip yarim kilo karisik cerezinden aldim ve memnun degilim.
  • glikoz şuruplu hurma satan firma.

içi kuru hurmalardan haz etmediğimden, üç kuruş fazla olsun iyi olsun deyip bunların 250 gramlık tunus hurmalarından aldım. hurmaları paketten çıkarttığımda yapış yapış, güneşte beklemiş çikolata kıvamında olduklarını fark ettim. dur lan bu ne cinsmiş diye paketin arkasına baktığımda şok oldum. "tunus hurma (dehlet nur) içindekiler: hurma, glikoz şurubu"

biskivüde, çikolatada falan alıştık da, hurmada glikoz şurubu nedir olm? bundan sonraki seviye ne, glikoz şuruplu içme suyu, karabiber, kağıt havlu falan mı? fiyatınıza bakıp bunlarda hile hurda yoktur diye sizden alışveriş yaptım, siz hepsinden de betermişsiniz birader! hem sağlığa hem cebe zararsınız.

"malatya pazarı" kara listeye eklendi
hesabın var mı? giriş yap