şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni bir oyun geliyor.
  yakında buraları dolar taşar.

  https://www.manmadegame.com/cinematic
 • bugün tesadüfen fragmanına denk geldim. izlerken “ehhe ana karakterin tipi tam türk olmuş” diye düşündüm. sonra manzaraları ve atmosferi görüp “üüf tam vr’da görmek istediğim sahneler” diye düşündüm yemin ederim. belki ara sokakları arkham vr’ı çağrıştırdı diyedir, izlerken hep aklımdan vr geçti. fragmanın sonu da vr’a çıkacağını görünce “ananıs kim!” dedim. fragman bitti, o heycanla soruşturup araştırırken türk yapımı olduğunu öğrendim ve ağlamakla kahkaha atmak arasında karmaşık duygulara kapıldım.

  vr’a çok az kaliteli oyun çıkıyor diye üzüldüğüm şu günlerde öyle bir heycan yaşıyorum ki anlatamam. kaç haftadır htc vive kaskı bana, ben kaska bakıyordum.

  2018’de kickstarter’a giriyorlarmış. bakın bu kesinlikle hafife alınacak bir iş değil. fragmanı izleyin ve oyunu yapanların, iki elin parmaklarını geçmeyen kişiden oluşan bir ekip olduğunu düşünün. ben, sonunda 45dk credits yazısı akan yüksek bütçeli oyunlarda bir tane hakan bilmemne gibi türkçe isim görsem sırıtan adamım. bu oyunun fragmanını görünce, kendimi htc vive ile o dünyanın içinde (galiba) futuristik istanbul sokaklarında hayal edince neler hissettim bir bilseniz. aklım çıktı sözlük.

  türk oyuncusunun son 10 yılda bilinçlenmesi, steam, gog ve benzeri platformlarla orjinal içeriğe ulaşmanın kolaylaşması ve ekibin inanılmaz başarılı bir iş çıkarıyor oluşu ile çok büyük ses getireceklerine eminim.

  kickstarter’a bir düşsün de bakın oyun dünyasını nasıl sallayacak. sonuna kadar destekleyeceğim. emeği geçen herkesi ayakta alkışlıyorum. ve ağlamıyorum. gözüme bişiy kaçtı. *fırk*
 • bu sıralar kickstarter'da destek bekliyor olacaktı.
  istanbul'da çok güzel atmosfer oluşturmuşlar.
  aşırı keyifli olucak bence: https://www.youtube.com/…continue=115&v=wx0ymy-qkv0

  oradaki robot kokoreç mi yapıyor?
 • arkasındaki kişiyi lise yıllarımdan tanırım, hâlâ konuşur ederiz. çalışkan, eğlenceli ve zeki bir arkadaşımdır. bu altından kalkmanın zor olduğu projeyi başarı ile sonuca ulaştıracağından da eminim. takipte kalın.
 • işte türk oyun geliştiricilerden böyle şeyler bekliyoruz. https://youtu.be/wx0ymy-qkv0 şu sinematik trailerı oyuna ve türk oyun dünyasına umutla bakmamı sağlamıştır.
  oyun 2050'nin istanbul'unda geçiyor. makinelerin dünyayı ele geçirdiği distopik bir ortamda ortalama türk tipi abimiz baş kahraman... yakışıklı, kaslı, karizmatik bir abi değil, sakallı sıradan bir türk... bu yönü hoşuma gitmedi desem yalan olur hehe..

  ekip oyunu tamamlamaya çalışıyor ve kickstarter'da bağış yapılabilir durumda;
  https://www.kickstarter.com/…re-game-set-in-an-ai-r

  nasıl kolayca bağış yapabileceğinizi bilmiyorsanız şu kısacık videoyu izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/…hrbcv0zcw&feature=youtu.be

  umarım ülkemizden tüm dünyaya yayılan dolu dolu bir iş olur, heyecanlı ve umutluyum...
 • sabırsızlıkla beklediğim oyundur.
  çok güzel iş çıkarmışlar , memleketten kaç tane böyle iş çıkıyor arkadaşlar destekleyelim.
 • kokoreççi robot barındıran ilk oyun olmasıyla bilinir. kokoreç dışında, bariz bir remember me ve technobabylon(kurgu bakımından) esintisi içeriyor. merak ettiğim, 2050 yılında akp acaba hala iktidarda mı?

  türkiye'de görmek istediğimiz manzaralar bunlar evet ama umarım foslamaz. vr oyunu olmasına gerek yoktu, niye öyle bir seçim yaptılar bilmiyorum. keşke hevesten doğan bir açgözlülükle onu da yapalım bunu da yapalım şeklinde çok yüklenmeseydiler birden.
 • müziklerini umur doma denilen bir genç yapıyor

  kickstarter'da yayınladıkları müzik ise gayet başarılı