şükela:  tümü | bugün soru sor
  • qamberdesouza: muhalif tayfa aldı kalemi kağıdı akp kaç oy kaybeder diye hesaba oturdu yine. bu duyguyu her sene kadıköy öncesi yaşıyorum sonra kuyt gol mq
  • sürpriz olan bir şey yok. mansur yavaş hem chp'li hem iyi partili hem de mhp'li yurttaşların oyunu alıyor. şu an favori kendisi.
  • kendimi bildim bileli muhalifim. daha x yerde öndeyiz diyip de gerçekten aldığımız yer görmedim. ancak kesin alacağımız yerleri alıyoruz. ysk kapısında beklemiş nesildenim, yok olmuyor aga. akp'li arkadaş 2009 seçimlerinde beyoğlu giderken nasıl çevirdiklerini hala nargilesini içerken bir yandan da sırıta sırıta anlatır. hırsız orospu çocukları.

sebebini de editleyelim;

bu hırsızlar gitme ihtimali olan yerlerde iyi organize oluyorlar ve önceden hırsızlık senaryoları hazır şekilde işlerini görüyorlar. ancak kapatamayacakları kadar fark olan yerleri ya da hiç beklemedikleri sürprizle karşılaştıkları yerleri kaybediyorlar. mesela 2009 yerel seçiminde antalya kaybedildikten sonra rte'nin açıklamalarına bakın. şaşkınız, sadece bilmem kaç sefer hizmet açılışına ben bizzat geldim antalya'ya dedi. hazırlıksız yakalandıkları için sürpriz oldu. bir iki istisna vardır, giresun bunlardan biriydi. ilçe olarak 2009 kartal gitti gitti geldi, iyi organize olamadılar, merak eden karta ilçe teşkilatının nasıl kitle halinde afaroz edildiğine baksın. çoğunun ipi çekildi.

bir de devamlı söylenen yalan, neymiş sandık kırsaldan geç geliyormuş, onlar sonradan gelince akp öne geçiyormuş. tuzlanın 2009 yılında nasıl akp'ye gittiğini ben kendim biliyorum. o zamanki adıyla teknik lise( şu an cezeri bilmem ne) şinasi dural caddesi gibi tuzlanın en merkezi 2-3 caddesinin birinde olmasına rağmen son 5 sanğı gece yarısı ysk'ya gönderebildi. 1500 oy geriden geldiler. dolu denebilecek bir sandıkta 300 oy olsa, hepsi akp'ye gitmiş olmalı. bunların hırsızlığı oldugu sürece 5-6 puan değil en az 15 puan fark olmalı ki kaybetsinler. ben diğer partilerin içlerine sızdıklarına eminim. çok kirli bir teşkilatları var. hükümet kuramadıkları haziran seçiminden tam 1 hafta önce kasımda erken seçim var diyen teşkilattan tanıdığım var. bunun üzerine koalisyon görüşmeleri vs yapıldı, ülkede bombalar patladı, erken seçime gidildi. o yüzden 5-6 puan çok şeapmamak lazım.
  • mümkün görünen sonuç.

buradan chp ve iyi parti teşkilatlarına sesleniyorum. mansur'a yazık etmeyin yine.
    çankaya'nın en bilindik yerlerine 4-5 tane sandık görevlisi koyacağınıza köylere dağılın. kimsenin gitmediği, gidip de göremediği yerlere ulaşın ki asıl oyunun döndüğü yerlerde sandıklar sahipsiz kalmasın. siz kazanılan seçimi bile veren beceriksiz partiler olduğunuz için bunları düşünemezsiniz, bu da size kıyağım olsun.
  • istanbul'da son seçimde 25000 bin civarı sandıktan chp'ye ıslak imzalı tutanak ulaşmayan sandık sayısı 10 civarındaymış. ankara'da da ıslak imzalı tutanaklar eksiksiz alınıp ulaştırılırsa bu sefer mansur işi bitirir. kazanması ise muhalifler için gerçekten büyük zafer olur. çünkü sahada şu an 3 kişi, erdoğan,soylu,özhaseki çalışıyor. buna bahçeli'nin de eklenmesi bekleniyor. mansur ise bunlara karşı tek başına, arada melih'in özhaseki için sahaya inip mansur'a oy kazandırmasını saymazsak. ankara!yı alabilirse sadece özhaseki'yi değil erdoğan ve soylu'yu da yenmiş olacak.
  • halk tv vb kanallardaki tartışma programlarını veya oraya çıkan anketçileri, son seçimlerdeki isabetsiz tahmin ve yorumları nedeniyle izlemiyorum. sadece akp'ye yakın olanları takip etmeye çalışıyorum. bunlardan biri de kulat. mehmet ali kulat bunu uzun süredir söylüyor. kulat, akp için anket yaptığını da gizlememiştir zaten. son olarak bu sözleri söylediği programda da kendisinin "sarayın anketçisi" olarak tanımlanmasına itiraz etmedi. bununla birlikte anket sonuçlarını gizleyen biri değil. eminim akp için çok daha fazla firma anket yapıyor ama pek konuşmuyor. kulat, ankara'da olduğu için ankara seçimleri ile özel olarak ilgilendiğini fakat sadece ankara için değil 30 büyükşehir için anket yaptıklarını söylüyor. anket bilgilerini özhaseki ve yavaş ile de paylaştığını, zaten seçimden önce yapılan aday anketlerinde özhaseki'in adının hiç çıkmadığını adaylığının seçmen için şaşırtıcı olduğunu söylüyor. yapılan anketlerde seçmenin artık chp döneminde ahır yapılan camilerle ilgilenmediğini, en önemli sorunun ekonomi ve işsizlik olduğunu söyleyerek kararsız olduğunu belirten seçmenin büyük çoğunluğunun akp'ye oy vermeyecek olduğunu çeşitli sebeplerle açıklamayan seçmenler olduğunu söylüyor. programın sunucusunun gereksiz araya girmeleri nedeni ile kulat istanbul üzerine konuşamadan konu kapandı.
    görüntü, ses arasında problem var ama aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
    link
  • bayadır youtube'da bağımsız sokak anketlerine izliyorum, halk ak partiye çok kırgın, özellikle geçinemeyen insanlar ak partiye bir daha oy vermem diyor.

eğer durum bu şekilde ise: cumhur ittifaki 3 büyük sehiri kazanamaz, zaten sonrası çorap söküğü gibi gelir. mhp hemen taraf değişir
  • aynı şirket 2014 yerel seçimler öncesi 1-7 mart tarihleri arasında yaptığı ankette ;

melih gökçek için : 47
    mansur yavaş için : 35

demişti. seçim sonucunda;

melih gökçek : 44,9
    mansur yavaş : 43,8

almıştı.buradan çıkardığımız sonuca göre ankara mansur yavaş'a hayırlı olsun.
  • 5 puan öndeyse gerçekten mansur alır ama 4.9 puan bile öndeyse hile hurda ile mansur kaybeder dediğim seçim. ha belki geçen seferki hileli seçimden ders alınmıştır diyeceğim ama bi gülme geliyor.
  • eğer mansur yavaş kazanırsa ki umarım kazanır her şey çorap söküğü gibi gelir. bir devrin sonunun başlangıcı olur. yeter ki ankarayı kazansın. mansur yavaşın ankarayı kazanması demek türkiyenin değişimi demektir.