• dün geceden bir anı;

birçok gönüllüyle beraber chp çankaya ilçe başkanlığı'nda tutanakları sisteme girip bir yandan da telefona bakıyordum; telefon hiç susmuyor, (chp genel merkezin tel.i kitlenmiş oraya ulaşamayanlar da ilçeyi arıyor) insanlar sürekli "yardıma ihtiyaç var mı?" diye soruyordu. bu telefonlardan biri gözlerimi yaşarttı;

– çankaya ilçe başkanlığı...

– biz keçiören'de oturuyoruz, öğrenciyiz...

– buyrun

– twitter'da "yardım lazım" yazısı okuduk, yardım etmek için nereye gitmek lazım? genel merkeze mi gidelim? bir sürü insan ysk önündeymiş oraya mı gidelim?

– genel merkezde bir çok gönüllü tutanakların karşılaştırılmasına yardım ediyor (an itibariyle yüzlerce insan laptoplarıyla genel merkezde) doğrudur fakat gönüllü sayısı şuan yeterliymiş, ysk önünde de yapılacak bir şey yok, ilginize çok teşekkür ederiz.

– şeey biz zaten ikisinden birine gidicez, ihtiyaç olma ihtimali bile yeter ama 'birine bakalım olmadı diğerine gideriz' diyemedik çünkü sadece birine gidebilecek kadar taksi paramız var. hangisini önerirsiniz?

– handfulofrain kitlenir, cevap veremez...

sizin kocaman yüreğinizi seveyim!!

yardım etme ihtimali!!! için elindeki son parayı taksiye vermeyi göze almış yürekler arkasında duruyorsa bir insanın, alma ihtimali olmaması ve bunun için kendisinin mücadele etmemesi mümkün değil.

edit: imla

ek; canım sözlük bu entryyi dünün en beğenilenlerine ve tsllbn'nin formülüne soktuğunuz, benimle aynı hisleri içeren mesajlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

– "müdahale olursa evimize sığınsınlar" diyerek telefonunu bırakan onca insana teşekkür ederim.

– "yardım lazım olursa geliriz" diye adını kriz masasına yazdıran yüzlerce a4 dolusu arkadaşıma teşekkür ederim.

– "ben sayma bilmem, sizle oy sayamam ama yemek bilirim, kaç kişiniz amcanla yemek göndericem" diye arayıp yüzlerce insanı doyurmaya kalkan güzel teyzem sana da teşekkür ederim.

bir önceki seçim kazanamadık, ondan önceki seçim de kazanamadık, ondan önce de... ama "hak" aramayı, hakkımızın peşine düşmeyi öğrendik. bir olmayı, birlik olmayı öğrendik, mücadele edebileceğimizi öğrendik. bugün ülkenin yarıya yakını hala kör olsa da diğer yarının neler yapabildiğini gördük. korkmamayı, susmamayı, yılmamayı öğrendik... ülkemi ve hepinizi çok seviyorum!
  • yüksek olmasını temenni ettiğimdir.

ankara'lı değilim ve hatta ankarayla hiçbir bağlantım yok. fakat mansur yavaş'ın kazanmasını gönülden istiyorum.2004 senesinden beri oy kullanırım, hiçbir oy faydalı olmadı. hayatımın en güzel seneleri akp iktidarıyla geçti. ankara'yı mansur yavaş abimiz alırsa eğer, oy kullanıp da hüsrana uğradığım tüm seçimlerin acısı çıkmış olacak. öyle sevineceğim, ankara'lı olmamama rağmen.
  • bir istanbul'lu olarak ankara'da ki arkadaşların elindeki belgelerle oyunu bozmasını bekliyorum. #direnankara
  • şayet gerçekleşirse sevinçten kendimi sikmeme sebep olacak olay.
  • mansur yavaş'ın ankara'yı tekrar alma ihtimali değil; mansur yavaş'ın hakkıyla kazandığı ankara'da bunu ysk'ya ispat edebilme ihtimalidir konuşmamız gereken. çünkü başlıktaki gibi bir ifade sabah saat 6 civarı birilerinin yaptığı basın toplantısında haklı olduğu anlamına geliyor.
  • ya hayret yermi anadolu cocuğu demiş .
    abi sen her cuma sallıyorum bir ayet hahahaha diyen adamı yemissin.
    seçtiğin adam senin,cocuğunun rızkını götürmüş yemissin.
    din deyince dünya dürüyor senin icin, bunu yemissin
    goz var izan var.
    daha kilicdaroglu istifa etsin diyorlar.
    su yukarıdaki entryi giren adamın beynini değiştiririm diyen varsa istifa etsin
  • neden önemli bir mücadele olduğunu şurada görebileceğimizdir:
    http://i.imgur.com/kdyc9x8.png
  • bu ihtimalin olabilecegine dair tek umudum, somut deliller ya da hukuka olan guvenim degil, bizzat melih gokcek in kendisidir. soyle ki, eger birazcik bile endise tereddut ya da kaybetme korkusu tasımıyor olsa, kazandıgından emin olsa, su an kendisini her haber kanalında twitterda gorup dinliyor olurduk. belediye de muhtemelen gunduz vakti havai fisek atıyor olurdu (evet yaptı bunu). umudum az ama hadi be angaram su keci inadınla diren be.

guncelleme: an itibariyle melih ankara belediye binası önünde havai fisek atmaktadır, yerel saat 16:44
  • gerçekleşirse, yüzlerce itirazla çılgınlar gibi didinen chp ekibinin ve daha da önemlisi ankaralı yüce gönüllü gönüllülerin alnından tek tek öpeceğim, hatta gaza gelip chp'ye üye bile olacağım ihtimal. yürüyün be!
  • melih eğer normal şartlarda kazansaydı secim en geç gece 3te bitmişti..

adaletini siktiğimin ülkesinde kazanılan secimi onların hukukuna gore onlardan geri almaya çalışıyor...net..
hesabın var mı? giriş yap