• tanım 1: 4 sayfa entryden çok daha fazlasını hak eden harika sesli, karizmanın kitabını yazmış şarkıcı. şimdi buralarda sayamayacağım kadar fazla güzel şarkısı vardır. bazıları için,
    (bkz: you sang to me)(bkz: when i dream at night)(bkz: no me ames)(bkz: valio la pena)(bkz: tragedy)(bkz: i need to know)(bkz: rain over me)(bkz: vivir mi vida)
    yine de saymadan edemedim. aklıma sonradan gelenler için editlerim sözlük.
    tanım 2: bana göre 90' lar için shania twain ne ise marc anthony de odur.
  • ispanyolca çalışmaya başladığımdan beri aklıma düşen ve kendimi iki gündür şarkılarını söylerken bulduğum şarkıcı. i need to know parçası şahsi favorim, kardeşi i need you ikinci sırada gelir. you sang to me için herkes bir şey demiş, daha da bir şey demeyeyim ama she mends me ve when i dream at night bilmeyenlerin muhakkak dinlemesi gereken parçalar.
  • muhteşem salsa parçaları olan porto rikolu şarkıcı ve söz yazarı.

şu parçayı dinleyip de bayılmamak mümkün mü?

aha
  • ingilizce şarkı sözlerini biraz yüzeysel buluyorum, ama ispanyolca şarkıları beni benden alır götürür ve bir süre kendime gelemem. "no me conoces"...sen beni tanımıyorsun....favori parçalarım arasında.yine albüm yapsa keşke. sen şimdi bunu bir sene daha yayınlamazsın sözlük...
  • kliplerinde oynayan kadınların hepsiyle öpüşmüstür.adam havada karada yakaladığını öpüyor birini boş geçtiğini görmedim
  • çok hüzünlü bir karakter.

adamda tam bir kendi hâlinde sâkin sâkin takılırken ve sempati toplarken okulun sükseli çocuğundan toynak yiyen kevâşenin gelip ne terk eder ne aldatır diyerek afyon otogarı muamelesi yaptığı* dinlengeç tipi vardı, ki bunu jennifer lopez ile bu hikâyeyi doğrularcasına yaşadığı evlilik üzerinden yazmadım; ilk gördüğüm andan itibâren bende uyandırdığı izlenim bu idi. ben affleck faciası sonrası jennifer'ın sığınıp friendzone olayına giremeden bir de iki çocuk peydahlayarak huzur bulduğu bu adam tam da havaya girip pitbull ile gel yavrum gel üzerime attır diye (bkz: rain on me) şarkı söylerken kendini kapının önünde buluverdi. boşanma sonrası verdiği röportajda "ben ne oldu hâlâ anlamadım, neden evliliğimiz bitti..." diye jason donovan triplerine girmişti.

ne oldusu mu var marc'ım anthony'm, ne oldusu mu var? kadın i'm into you'nun klibini ve o klipteki hayvandan hâllice aşırı taş âbiyi gözüne gözüne sokarken de mi ayılmadın? vah yavrum, vah evlâdım, a vallâhi biliyordum ben bunun böyle olacağını.
  • sesi muhteşem şarkıcı. ayrıca klibinde de gençlik güzel şey be dedirtmiştir.
  • alpay erdem' e ait, nadir güldüğüm yazılardan birinin kahramanıdır.

isimleri ve mekanları tam hatırlamıyorum, aklımda kaldığı kadarı ile aktaracağım.

+ alo? marc anthony ile mi görüşüyorum?
    - evet benim buyrun.
    + ha abi, ben kaş ilçesine bağlı kalkan kasabasından arıyorum sizi. adım mehmet. burda dozdoz hasan diye biri var..
    - dozdoz hasan?
    + ya bu küçükken çok ağlıyodu biz de buna işte lakap olsun diyerekten...
    - ne diyosunuz kardeşim konuya gelin lütfen.
    + abi işte bu dozdoz sana çok fena küfür ediyor. ana avrat sövüyor abi.
    - mehmet bey ben dünya starıyım, hangi kasabada hangi vırtgel ağızlı bana laf etmiş takip edemem ki. beni böyle şeylerle rahatsız etmeyin.

**** 1 hafta geçer ****

- alo, mehmet bey ben marc anthony!
    + dozdoz' u merak ettin dimi?
    - ya evet... çok mu şey yapıyor orspu çocuğu?
    + abi çok şey yapıyor.... hatta dün " o jennifer lopez'i domaltıp ta .mına g.tüne koyayım " dedi.
    - lan! lan oğlum sen de her şeyi birebir anlatmak zorunda mısın bana?
    + elçiye zeval olmaz abi...
    - bekle lan geliyorum oraya. anasını s.kecem o dozdoz' un. hangi kasaba demiştin?
    + tunceli' nin ovacıklı kasabası abi.
    - siktir lan yavşak geçen hafta başka bir yer demiştin sen orası neresi onu söyle
    + çat. dııt dıııt dıııııt
    - ühühühü oronzbu çocukları....

sanıyorum hikaye böyle bir şeydi. ( marc anthony' nin çilesi başlığıyla )
  • j.lo bunun nesine vurulmuş dediğim şarkıcı. tipi sünepe, böyle tövbe tövbe hastalıklı gibi bir fizik. boyu da 167 falan.
  • isminin selefi marcus antonius gibi keyif pezevengidir.
hesabın var mı? giriş yap