• şöyle bir şeydir.

öncelikle,

(bkz: 90'larda çocuk olmak)

birader o neydi öyle ya. sergio'nun bacısı mıydı kırığı mıydı neydi o karı da marimar'ı izliyodu bunu yaparken. en sonunda intikamını da alıyodu gerçi ama üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen gözümün önünden gitmiyo bu sahne. ulan anne neler ettin bana küçükken erkek halimle ne biçim diziler izlettin.
  • yayınlandığı dönemde çocuk yaşta olan koca bir neslin, derin psikolojik yaralar almasına sebep vermiştir. müziğini duyunca irkilirim hala.
  • (bkz: two girls one cup) iste bundan peydahlanmistir.
  • ailecek yaşadığımız travma bizi öyle derinden etkilemiş ki, hala dizilerde gördüğümüz iyi karakterlerin sonunda ağzı çamurlara daldırılmak suretiyle işkence görmesinden korkuyoruz. bazen diyoruz ki bazılarına ah be kızım senin çektiğini marimar çekmedi. senarist iyi ki fantastik dizi yazmamış diyorum. o yaşta daha fazlasını kaldıramazdım.
  • yaşınızı ortaya çıkarabilecek bir sahne.
  • bir de rosalinda vardı. fon müziği rossalinda i am more, anymore gibi bir şeydi. ulan nereden hatırlattınız.

tanım: 90lardaki bir pembe dizi.
  • (bkz: #31297410)
  • yıllarca gözümün önünden gitmeyen travmatik sahne.

fakirin zenginleştiği, zenginin fakirleştiği 90'lar dizilerinden biri olmasını takiben, marimar aynısını o illet kadına hamile hamile yaptırıp, hisse senetlerini çamurdan ağzıyla aldırmıştı.

neyse nereden çıkılıyo?
  • çocukken çok üzüldüğüm durum...

marimar yıllar sonra intikamını aynı şekilde almıştı ve içimiz ferahlamıştı çok şükür...

ayrıca buna üzülen şuna da üzüldü

(bkz: rosalinda'nın delirmesi)
  • tüm çocukluğumda acizliğin, zora düşmüşlüğün simgesi olmuştu lan o sahne benim. nereden de hatırlatıyonuz he, helal olsun *
hesabın var mı? giriş yap