• be$ikta$in,brezilyanin gremio takimindan transfer ettigi defans oyuncusu.
  • sözleşmesi feshedilip kıçına tekme vurulan beşiktaşın 15 günlük eski futbolcusu
  • cm'de basarili bir oyuncu olan,fakat besiktas'in oynatmayacaksa neden aldigini anlamadigim futbolcu.
  • federico higuain'in ortak kaderi paylaştığı futbolcu... beşiktaş'ta oynadığı yaklaşık üç dakikada orta sahada ve kendi yarı sahasında güzel çalımlar atmış, ardından topu ıskalayarak kornerden gelen bir tehlikeye sebep olmuştur...
  • tam adı mário custódio nazaré olan eski beşiktaşlı futbolcu.
    2001-2002 sezonunda sadece 1 maç'ta (samsunspor maçı) 21 dk. forma giymiş, bir kafa vuruşu direkten dönerken vasat bir görüntü sergilemişti.
    bu maçtan birkaç gün sonra jip ve villa talebinde bulunmuş, bununlada yetinmeyip ilk 11'de oynama garantisi isteyerek sonunu hazırlamıştır.
    bu durum beşiktaş kulübünün yapmış olduğu en iyi yönetimsel hareketlerden biri olarak tarihte yerini almıştır.
    beşiktaştan ayrıldıktan sonra marinho'nun sıradan kariyeri şu şekilde seyir etmiştir;

http://www.transfermarkt.de/…nho/aufeinenblick.html
  • mr. eko ve cuma karışımı bir futbolcu kardeşimizdi marinho.
    0-0 biten samsunspor maçından sonra sevgili vedat ağabeyimin tabiri ile et mi balık mı oldugunu kimse anlayamadı. hatta tribünler, marinho'nun defanstan çıkarken yaptıgı hareketler konusunda ikiye hatta üçe bölünmüştü. bir kısım '' hey brezilya aslanı, capoeira yapıyor namussuz.. '' derken diğer kısım, '' lastiği patlamış murat 131 ulan bu! bir bok olmaz bundan '' dedi .
    serdar başkan önderliginde beşiktaş yönetimi sambacı marinho'nun kulübün ve tribünlerin geleceğini tehlikeye atacagından korkarak hemen sözleşmeyi fesh etmişti.
    hatta korkudan sözleşmesinin fesh edildigini mr eko marinho'ya sinan engin toplamda 23, silkmede 45 kilo gelen atkısını yüzüne sarmalayarak ancak söyleyebilmişti.
  • tam adı mário custódio nazaré olan, 2001-2002 sezonunda inönü stadındaki samsunspor maçında 15-20 dakika sahada kalması, direkten dönen ve bir yerde çok komik şekilde pas isteyişiyle akıllara gelen brezilyalı oyuncu. bu adam dün gece aklıma geldi karma maç sonrası soyunma odasında bu adamın varlığına inanmadılar gece gece adamın adını aradım google'da. mna koim o zamanlar jose mourinho hak getire tabi ama şimdi google bu adamın adını yazdığımızda bile jose reyizin sonuçları çıktığı için ilk başlarda bocaladım bulmakta. bana gereksiz hırs yaptırdı, bir insan evladı düşünün; soyunma odasında yarı çıplak, 11 sene önce beşiktaş'ta 15 dakika oynamış adı mourinho'ya benzeyen bir brezilyalıyı araştırıyor, işte öyle bir hırs.
  • maxim tsigalko'dan sonraki en büyük cm hayal kırıklığı. cm'de çok cüzi bir rakama alınabilir ve deli dehşet bir defas oyuncusu yapılabilirdi. sonra internetten böyle her naneyi öğrenemediğimiz dönemde beşiktaş'a gelişi beni şahsen şok etmişti. bir maç mı ne oynattık. sonra tekmeyi vurduk. bu beni şahsen daha da şok etmişti.
  • adamın kariyeri 1369 dakika.
hesabın var mı? giriş yap