• büyük ihtimal japonya başbakanı da ne diyo la acaba bu diyodur içinden.
    adamlara yaptıkları projeyi anlatmış. adamdan aldığını adama satmış.

adam da naapsın, müşteri herzaman haklıdır diyip he abime, he uzunuma demiştir.
  • yav he he kalıbına cuk oturacak açıklama. nasıl anlatacaksın marmarayı merak ediyorum. bırak japoncayı, ingilizce bile derdini anlatamıyorsun. onu bırak promptersiz bile konuşamıyorsun. e o zaman demezler mi adama "anlat anlat dinliyorum"
  • -biz marmaray yaptık, suyun altında, rayın üstünde gidiyor.
    -orama go ma burama go
  • amerika neil armstrong'u ay'a göndereli 45 yıl, rusya yuri gagarin'i uzay'a göndereli 53 yıl olmuşken, rte'nin 2014 yılında marmaray'ı dünya'nın en çılgın procesi gibi satmaya çalışması saflık mıdır, cehalet midir, mallık mıdır, nedir bilemedim.
    vizyonsuz olmanın iyi tarafı bu olsa gerek.
    adam yaptığı duble yolu 12 yıldır başımıza kaka kaka bi hal olmuşken, ben de ne bekliyorsam!
    allah vizyon sahibi, liderlik vasıfları barındıran, namuslu, onurlu, haysiyetli insanlar tarafından yönetilmeyi nasip etsin!
  • japon mühendisliğini japonlara anlatmaktır. harika bir fikir.

hatta belkide en güzeli şu kalıbı kullanmaktır.

(bkz: japonlar yapmış abi)
  • bir rte cümlesi de neden japonya'ya gidip onları övüyor ben onu anlamadım, kendi ürettiğimiz şeylerden bahsetse ya*
  • japon başbakanı yine kibar adammış, alıp bunu seikan tüneline götürürdü biraz arsız bir başbakan olsa. marmarayın japon projesi olduğunu geçiyorum.
  • bilal e anlatir gibi anlatma..
    bkz. yeni deyimi cümle içinde kullanmak.
  • "japona milyarlarca borçlanarak, japona yaptırdığım projeyi, japona gururlanarak anlatıyorum"un götkılı dilindeki meali.
  • - biz marmaray yaptık, suyun altında, rayın üstünde gidiyor.
    - biliyoruz, biz yaptık onu.
hesabın var mı? giriş yap