şükela:  tümü | bugün
 • küçüklüğümün süper filmi! bu kadın uçar falan. cadı kendisi. hatta "supercalifregilisticexpiedolocious" diye bir şarkısı vardı. ingilizce'de hiç duyulmayan bir kelimedir, insanın söyleyecek bir şeyi bulunmadığında söylenir. sonra metallica böyle bir şarkı yaptıydı. eminim mary poppins'den etkilenip. hiheyt. yani ya metallica ya da o tip başka bir gruptu.
  bi de mary'nin onu uçuran siyah şemsiyesi vardı. tablolara girip dans etmişlerdi bi de.
 • film de, çizgi film de pamela travers'in 1920'lerde yazdigi kitap serisine dayaniyor. fantastik çocuk edebiyatinin klasiklesmis, güzide bir örnegi kabul edilse de, ben zamaninda bu kitabi ilgi çekici bulmus, fakat nedense sevememisimdir. sanki sicaklik yoktur, insaniyet yoktur. mary poppins iticidir, ukaladir, sanki dadiligini yaptigi çocuklari aslinda sevmemekte fakat durmaksizin show yapmaktadir. ben öyle algilamisimdir ya da nedense.
 • şemsiye ile uçan mürebbiye
 • julie andrews un 60'larda canlandirdigi tatli cadi kivamindaki dadi karakteri.
  gokten semsiyeyle inen marry poppins, 2 cocuga dadilik yapmaya baslar ve cocuklarin hayatlari inanilmaz derecede renklenir.
  cizgi animasyonun film icinde kullanilmaya basladigi oncu filmlerden biri sanirim.
 • mary poppins, cok sert, disiplinli bir murebbiye olmakla beraber, cok enteresan surprizler de yapar kitap boyunca. kendisi baslibasina bir surpriz olan tuhaf bir cantasi vardir, icinde yok yoktur. bu cantadan, normal bir cantanin almasi mumkun olmayan envai cesit seyi cikarip kullanir, isi bitince de cantasina geri tikistirir. cantadan cikan nesneler arasinda acilir kapanir yatak bile vardir! murebbiyeligini yaptigi cocuklar canini sikip, uslu durmadiginda, akla gelmeyecek, sevimsiz yontemlerle cezalandirir onlari, ama uslu durduklarinda ve kendisinin de keyfi yerindeyse, cok renkli, fantastik deneyimler yasamalarini saglar, beraber resimlerin icine girip cikarlar, gokyuzunda yildizlarla oyun oynarlar vs., tum bu sahneler cok renki ve eglenceli bir dille yazilmistir. cocuklarla mary poppins arasinda sozsuz bir anlasma da vardir bu tuhaf deneyimler konusunda, cocuklar gorup yasadiklari olaganustu seyleri kimseye anlatmazlar.
 • julie andrews'a oscar kazandiran 1964 yapimi muzikal.
 • filmi izlemiş her çocuğun hayalindeki dadı.
 • ismi snatch adli guzide filmde de gecen ki$i.