• gecen sezon ac milan' da forma giyen, sari uzun saclari ve agresif tavirlariyla akillarda yer eden, fiorentina ' ya kupa macinda son dakikada nefis bir rovosata golu atan futbolcu.
  • doğru yazılışı ambrosini olan futbolcu. fazla oynama fırsatı bulamadığı için milan'dan ayrılmak istiyordu fakat en az geçen seneki kadar oynama garantisi verilince kontratını uzattı.
  • milan'ın sarışın rotweilerı. kahvemi yudumlarken, ajanslara düşen bir haberle sarsıldım zira sarışın rotweiler'ın fibulası kırılmış, gözlerime inanamadım. hani tank buna çarpsa, kaskodan para alırım ben tank için. o derece sağlam bir arkadaştı gözümde. ya yıllar dokundu buna, ya da hakikaten tank gibi bir arkadaş... şaka maka, sezonu kapattı sarışın rotweiler, belirtmeden geçmeyelim...
  • gattuso ile ayni zamanda milan da oynamaktan baska bir hatasi olmayan, pirlo nun yaraticiligi ve gattuso nun bitmek tukenmek bilmeyen enerjisi soz konusu olunca, ikisinin arasinda arafta kalan oyun tarziyla arka planda kalan oyuncudur. tam formayi kapip goturecegi zamanlarda gecirdigi sakatliklarla hatirlanir. hal boyle olmasa ust duzey avrupa takimlarin hepsinde olacagi gibi formayi kapabilecek kapasitede futbolcudur. deplasmanda uzatma dakikalarinda psv ye attigi golle yenik durumdaki milan a turu ve istanbul biletini getiren adamdir.
  • 2005 şampiyonlar ligi yarı finalinde psv'ye son dakikada çaktıktan sonra edindiği "salvatore" lakabının hakkını serie a'nın son 2 haftasında veren italyana benzemeyen italyan orta saha. siena deplasmanında 3-3 devam eden maçın uzatmalarında ve san siro'da 0-0 devam eden maçın son dakikasında attığı kafa golleriyle 3+3 yazdırmıştır ac milan'ın hanesine..
  • milan'i 2005 $ampiyonlar ligi finaline cikaran ancak sakatlıgından dolayi finalde oynayamayan oyuncu.. sarı$ın dev.. max.
  • istatistigini bilemicem lakin bi hesap yapilsa, yuksek ihtimal en cok kafa golu cakan ortasaha oyuncusudur ambrosini... hani hepsi de altin degerinde, haybeye golu yok. yasi itibariyle kaymakli kadayif abisi...
  • aslen rizelidir.
  • aslen 29 mayıs 1977 pesaro doğumludur.*
  • milan $ampiyonlar ligini kazanıp milano'ya döndükten sonra ''lo scudetto mettilo nel culo'' pankartını takım otobüsünde dalgalandıran aslen cayelili oyuncu..
hesabın var mı? giriş yap