• çarli dizisinde cilvenaz, televizyonda vj olduğunda bu şarkıyı göndermişti çarliye, hey gidi.
  • umudum dağların ardına kaçtı
    seni sevdim feleğim şaştı
    bu son damla bardağı taştı
    maymun gözünü açtı

nakaratı böyle olan metin şentürk şarkısı
  • metin şentürk'ün görme/körlük ile ilgili yaptığı esprilerdeki başarısını müziğine de taşıması. tam anlamıyla epik bir şarkı.
  • ortada donen dolabi farkina varmak durumunda kullanilan deyim. neler dondugunu biliyor(um) anlamina gelir.
  • uzun aradan sonra dinlemenin keyfini yaşatan şarkı. ritimler on numara.
  • sabahları uyandığımda annemin bana söylediği söz.
  • - menevişli dünya, kapıları açan bir maymun da olsa...
    * abd başkanlığına adaylığını koymamış herifçioğlu
  • gerçekten nefis bir şarkı. metin şentürk'ün kör temalı esprilerine gülen birisi olarak bu şarkıdaki ironi bile gayet hoşuma gidiyor. müzik olarak da tamamen doyurucu diyebilirim. "ben enayi, ben mi deli?" kısmı şarkının en güzel yeri. dinlerken sıkılmak imkansız.
  • kişinin kendi hatalarını farkettiğini, aynı hataları bir daha yapmayacağını anlatan cümle. "ya kardeşim bende az mal* değilmişim zamanında ama bittiii yok bundan sonra o eski ben" ile anlamdaşdır hemen hemen.
    bu sözün akabinde "şimdi sıçtım ağzınıza" gibi gaz nidalarda duymak mümkündür bazı bünyelerde.
  • 90'lara ait bir metin şentürk şarkısı. kanımca bu şarkının tek rakibi sinan özen'in öpsene beni'sidir.

sözleri şöyle:

ne fedakarlıklarla yürüttüm bu sevgiyi
    güneşsiz büyüttüm ben, içimdeki çiçeği
    pamuk iplikleriyle, bağlanmışsın gönlüme
    yeni ask ariyorum arz olunur bilgine

ben enayi ben mi deli, hep ben üzülecegim?
    biraz da sen sev artık, yoksa ben öleceğim?

umudum dağlarin ardına kaçtı
    seni sevdim felegim şaştı
    bu son damla bardağı taştı
    maymun gözünü açti!
hesabın var mı? giriş yap