aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • bu kadın sütyenle yatıyor geceleri. boğazına kadar düğmeli gecelikler pijamalar giyiyor, bi de içine kauçuklu sütyen takıyor. zaten sistemleri fena değil büyüklükte, bi de yatar pozisyonda kabus görme sonrası kocasını psikopata bağlarken, o kauçuk destekli edevatlar boğazına kadar basıyor. ölüp gidecek diye korkmuyor değilim.

ulen namus yapıyorsan yap, pikeyi, yorganı üstüne çek, bu kadar görüntü kirliliğine ne gerek var?
  • evin hanimi allison un geceleri sutyeniyle yattigini farkettigim dizi.

eminim haftada bir bolum izleyince heyecanli geliyor olabilir ama ardarda izleyince cok daraltici olabiliyor. hep ayni cumleler kurulmakta. soyle ki :

kocasi joe allison a ne zaman bir espri yapsa allison buna "not funny" diyip duruyor.

ne zaman allison ruyadan uyanip telefona sarilsa ya da ustunu giyinip bir yere gitmeye calissa ya da uyuyamadigi icin mutfakta oturup kahve icmeye baslasa koca joe uyanip " it s 3 in the morning" diyor. ben bunaldim adamin kendi bunalmadi.

bir diger sikinti veren tekrar ise , allison isyerine ne zaman ruyasiyla ilgili birseyler anlatmaya calissa mr district atterney buna "i dont know what to tell you " ya da " i m not sure what that means" diyip duruyor. kadinin dedigi pek cok seyi duymuyor , buna inanmiyor falan filan , her defasinda allison un birilerinin katilini bulmasina ragmen..

ardarda seyredilmee belki goze batmayacak ama 1 haftada 2 sezon bitirince kafada sezonlardan geriye kalanlar bunlar oluyor.
  • güzel dizidir. ama allison dubois ismini kullanmasa daha iyi olur. çünkü kendisinin çözdüğünü söylediği olaylar, ilgili polis teşkilatları tarafından inkar edilmektedir. http://en.wikipedia.org/wiki/allison_dubois

buradan anlaşıldığı üzere, dubois'nın kaydettiği başarıyla dizide çözülen vakalar (ve nicelikleri) arasında zerre kadar bir benzerlik yoktur. yani bunu aküt biyografik bir tahayyül olarak algılamayınız. esin kaynağı bile anca denebilir.
  • --- spoiler ---

5 x 19'da çalan şarkı ise natasha bedingfield'in soulmate isimli şarkısıdır.

--- spoiler ---
  • iyi dizi hoş dizi ama aynı zamanda neden akşamları en geç saat 8'de yatıp sabahları da en geç saat 5'te kalkmalıyız konusunda beyin yıkamaya çalıştığını anlayamadığım dizi de. her bölümünde en az 1 kez adamım joe'nun çocukları yatırmış, elinde şarap kadehiyle karanlık salonun sofrasında hüzünlü bir şekilde allison'ı bekler vaziyette görmek mümkün. sanırsın saat olmuş gecenin 3'ü. ardından allison üzgünüm saat'in 8 buçuk olduğunu fark etmemişim diye bir replik patlatıverir. veya allison rüyadan zıplar ve telefonu kapıp scanlon'ı arar, o sırada saatlerdir uyumakta olduğu için en derin uykusundan hoplayan scanlon saatin 11'i geçtiğinin farkında mısın diye allison'ı azarlar. veya allison gene bi olayı çözmüştür ve devalos'u ofise çağırır. sokaklarda in cin top oynamaktadır. ofis kapkaranlık. derken devalos gölgesiyle birlikte ufukta belirir ve beni gecenin bu saatinde buraya çağırdığına göre anlatacakların çok önemli olmalı babında bir şeyler geveler. bakın en kötü ihtimalle diyorum, bu sahnede saat 9'u olsa olsa çeyrek geçmektedir. ne lan bu, adam olacak çocuk bile daha insaflıydı.
  • (bkz: #18034376)
  • bana kalsa durmaksizin izleyecegim dizi bu. ama sevgili ile izledigimiz icin yava$ yava$, sindire sindire gidiyor hehe.

buffy'den beri bana boyle hisler ya$atan tek dizi sanirsam. bir kere bir girl-power durumlari mevcut, hem de bunu mesela bir charmed gibi "i$te bakin bir witch ailesi ve ustelik hepsi kadin! kadinin gucu! bakin bunlarin analari da boyleydi!" vurgularini gozumuze sokmadan yapiyor. basbaya ozel gucleri olan bir hatun allison, ama izlerken "vay bu fantastik bir dizi" diye izlemiyoruz, allison bizim yan kom$u saniyoruz. ghost whisperer izlemi$ligim var bir sezon falan, jennifer teyze ve memelerinin ba$rolde oldugu o dizide de "icimizden biri" olulerle konu$uyordu falan, ama kadinin sacindan ba$indan tut oyunculuklara, ili$kilere, plota kadar her $ey yapay kokuyordu. ya ben o kadinla kocasinin sevgisine bile zerre inanmadim, geri kalanina mi inanicam.

ama allison ile kocasi oyle mi ya. her bolum her bolum "it's 3 in the morning", "did you have a dream", "do you need to call someone" repliklerini duymamiza ragmen inandirici. allison caktirmadan ailenin reisi zaten, ol derse oluyor, joe onu seven yan figur olarak var oluyor daha ziyade. ama umursamadigimiz anlamina da gelmiyor bu onu, aksine, karisina guveni, bazen kar$isinda duru$u, hep kizlarini du$unmesi, allison'a sevgisi ve i$ine saygisi, bayiliyoruz kendisine. hem allison'da olmayan bir mizah yetenegi de var, kadin "not funny" deyip dursa da hehe.

o degil de, ben sari$in hatunlarin ozel guclerinin olmasindan yanayim lan. siyah sacli, evil baki$li b/w/itchlerdense, sari$in, ho$, normlara uygun bir masumiyette olup da alttan alta asil guce sahip olmalari filan, oh bebegim. allison ve uc kizinin durumu bu acidan son derece witch coveni gibi mesela, anneden kiza aktarilmi$ bir gift soz konusu. ariel ve bridge'de hep gordugumuz, cogu zaman ba$larini belaya sokan bu yetenek kar$isinda ailenin tavri da "napicaz, kizimiz gene zihin okudu" $eklinde vuku buluyor. yani bir aile du$unun ki dort sari$in hatun, bir de adam var. hatunlarin dordu de ce$itli $ekillerde zihin okuyor, gelecegi goruyor falan, adam da yazik bunlarin hepsiyle ba$a cikiyor. joe'ya saygimiz sonsuz.

cok daginik yazdim, ama makale de yazmiyoruz zaten $unun $urasinda, dur o zaman $undan da bahsedeyim: dizinin en guzel yanlarindan biri de ba$langiclarin ve allison'un olaya dahil olu$unun ilgincligi. "aha boyle boyle oluyor" $eklinde geli$miyor ruyalar, allison olayin bir parcasi oluyor illa. kulaginda ipod varken oldurulmu$ kizin ruyasini gordugu gun surekli ama surekli repeatte kalan o $arkiyi duyuyor mesela. cinayet mahalline yakla$inca volume artiyor. ayni $ekilde sagir bir kizin olumunu gordugunde de olay cozulene dek sagir kaliyor. sadece ruya gormuyor yani, olayi ya$iyor da hep.

yava$ yava$ izlemek belki de en iyisi. bitince ba$im goge mi erecek sanki :/
  • bayılıyorum bu diziye. sırf allison dubois karakterini canlandıran patricia arquette için bile izlemeye değer.
  • gordugum en basarılı evli çifti oynayan oyuncuları barındıran dizi. gercek hayatta evli olmadıklarını bilsemde, olsalar bu kadar olurdu diyorum. patricia azcık kilo verse daha da guzel olcak yalnız. adam sırım gibi, patriciacım salmış gidiyor. bi de 2. kızlarına hastayım. adını bilemedim şimdi.

edit: adi brigette imis kucuk kizin (kuvakvakvak'a tesekkurler)
hesabın var mı? giriş yap