aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • dizi güzel hoş, sürükleyici, zaman zaman çarpıcı ama gerçekçi değil.

yok, hatun medyum olduğundan, ölülerle konuştuğundan, olmadık şeyleri rüyasında görüp cinayetleri çözdüğünden değil, anneler çocuklarını katlettiğinden, el kadar çocuklar tecavüze uğradığından, katiller bildiğin usül, adam gibi adam öldürmekle yetinmeyip ille bağırsaklarını çıkarıp saç örgüsü falan yaptığından da değil.

öyle bir koca olamayacağından...

nedir arkadaş o joe'nun dramı yahu? allison her gece uykudan önce piskopatlaşıyor, dünya düzeninden, insanların kötülüğünden dem vuruyor, adam bunu sakinleştiriyor, sevgi gösteriyor, kendi ailelerinin sorunları göz ardı ediliyor, hatun zar zor uyutuluyor, sonra ilk gece gördüğü rüyayla çığlık çığlığa uyanıp herifin uykusunu piç ettikten ve biz mevzuyu anladıktan sonra, her gece bi başka rüyayla uyanıyor, yetmiyor, joe'yu da uyandırıyor, bi de joe kafayı toparlayamayıp soruna yorum yapamazsa karakter atıp ağlıyor, herife seni boşarım mesajı veriyor alttan alttan. hangi insan evladı dayanır böyle bi kadınla ve zibil gibi çocukla aynı evde yaşamaya, sorarım size. yok yok, hiç gerçekçi değil.
  • tarzını ve işlenişini gayet başarılı bulsam da bana açıkçası biraz fazla gelen bi dizidir. tecavüze uğrayıp diri diri gömülen dört yaşında bebeler, tel makasıyla parmakları doğranan çocuklar, ortopedist masasında içorganları çıkarılan kızlar, ölü seviciler, hapse girmeden önce geri zekalı kardeşlerine on yaşında kız hediye eden pedofiller, kocasına kızıp kızlarını diri diri yakan anneler, komşusunun küçük oğlunu seks kölesi gibi kullanıp ön bahçelerine gömen oğlancılar... yettiniz be! daha ilk sezonda içimi kararttınız. ben angela lansbury'li murder she wrote'larla * büyüdüm. gelemem böyle manyaklıklara. sizin bu yaptığınızı jason yapmaz lan! izlemiyorum, gözüm görmesin sizi!
  • gayet heyecanli guzel bir dizimiz olsa da, 6 adimda aciklandiginda bir bolumu yaklasik olarak soyle ilerler:

1. o bolumdeki olayla ilgili, icinde allison olan ya da olmayan bir sekans goruruz.
    2. allison ruyadan uyanir, joe'yu uyandirir. joe buna biseyler der. allison da bir punch line atar. bu punch line secimlerinde ironikomik (boyle bi kelime yok uydurdum) olunmaya calisilsa da genelde ucuz esprilerdir.
    3. rahatsiz edici yayli calgili muzik esliginde ancuk-vulva-rahim temali korkunc jenerik girer.
    4. bolum baslar. bazi zamanlar kahvaltida goruruz aileyi, cocuklar uyanmistir kavga ediyolardir vesaire. ya da jenerik oncesindeki kismin devamini da gorebiliriz duruma gore.
    5. olaylar iyice gelisir.
    6. tek bolumde olaylar bitiyorsa 28-35. dakikalar arasi olay cozulmeye baslar. biz coktan anlamisizdir ama 38-40. dakikalar civari olay tamamen cozulur. en sondaki 30 saniyede de herkesi mutlu goruruz genelde.

bridget'i oynayan ufakligin beni benden aldigi dizidir ayrica.
  • insanda joe gibi bir koca bulup bridget gibi bir çocuk doğurma isteği oluşturan dizi.
  • bu kadın sütyenle yatıyor geceleri. boğazına kadar düğmeli gecelikler pijamalar giyiyor, bi de içine kauçuklu sütyen takıyor. zaten sistemleri fena değil büyüklükte, bi de yatar pozisyonda kabus görme sonrası kocasını psikopata bağlarken, o kauçuk destekli edevatlar boğazına kadar basıyor. ölüp gidecek diye korkmuyor değilim.

ulen namus yapıyorsan yap, pikeyi, yorganı üstüne çek, bu kadar görüntü kirliliğine ne gerek var?
  • --- spoiler içerebilir ---
    izlerken bazen böyle sinirden kendimden geçiyor, joenun yerinde olsam ağzına iki tane çaksam diyorum, bu kadar mı sinir bozucu olur bir kadın. 80-100 tane rüyasını izledik artık dünya alem öğrendi bu rüyaları nasıl yorumlamak gerektiğini bu gerizekalı kadın öğrenemedi. bide böyle ters ters cevaplar vermiyor mu joe ya. surat yapmalar falan. ya kardeşim biraz kafanızı kullanın da şu telefonu yatağın sağ tarafına alın bari ya. adamı işinden etti, yeni iş bulmasına engel oldu, kaltağın biri tarafından kandırılmasına, projesinin çalınmasına sebep oldu. adam ev alır beğenmez, araba alır beğenmez. bi tek kendini beğenir. bi kalkar sağır olmuş, bi kalkar başka biri olmuş artık bütün gün uğraş dur. sabah kahvaltıdan önce çıkar akşam çocuklar yatınca döner, ne iş yaptın bütün gün? rüyalarını yanlış anlayıp herkesi yanlış yönlendirdin. en sonunda ajan cooperı da öldürttün. tüylerim diken diken oldu gene hatırlayınca yaptıklarını... joeyu bi kenara koyarsak bölge savcısı manuel devalos rolüyle miguel sandoval adeta gönüllere taht kurmuştur. öyle bir güven veriyor ki adam allyson her boku görüyor ama biliyorsun ki o olmadan çözemez davaları. son olarakta imdbde sofia vassilieva nın biografisine bir bakın derim, yıldız yapacaz diye yavrucağa neler çektirmiş ana babası görün.
    --- spoiler ---
  • bu diziyi izlediğim yıllar boyunca joe dubois gibi bir kocam olmasını dileyip durdum. büyü yapar gibi her bölümü dikkatle izleyip, adamın kişiliğini yudum yudum içtim. henüz sonuç alamadım ama ümidimi kaybetmedim.
  • yine son bölümünü izleyip agladigim dizidir.

joe ve allison gerçekten birbirlerine sonsuza dek aşık olmuşlar gibi duruyorlardi. bari dizi uzasaydi da aşk izleseydik biraz daha ne olurdu sanki.
  • iyi dizi hoş dizi ama aynı zamanda neden akşamları en geç saat 8'de yatıp sabahları da en geç saat 5'te kalkmalıyız konusunda beyin yıkamaya çalıştığını anlayamadığım dizi de. her bölümünde en az 1 kez adamım joe'nun çocukları yatırmış, elinde şarap kadehiyle karanlık salonun sofrasında hüzünlü bir şekilde allison'ı bekler vaziyette görmek mümkün. sanırsın saat olmuş gecenin 3'ü. ardından allison üzgünüm saat'in 8 buçuk olduğunu fark etmemişim diye bir replik patlatıverir. veya allison rüyadan zıplar ve telefonu kapıp scanlon'ı arar, o sırada saatlerdir uyumakta olduğu için en derin uykusundan hoplayan scanlon saatin 11'i geçtiğinin farkında mısın diye allison'ı azarlar. veya allison gene bi olayı çözmüştür ve devalos'u ofise çağırır. sokaklarda in cin top oynamaktadır. ofis kapkaranlık. derken devalos gölgesiyle birlikte ufukta belirir ve beni gecenin bu saatinde buraya çağırdığına göre anlatacakların çok önemli olmalı babında bir şeyler geveler. bakın en kötü ihtimalle diyorum, bu sahnede saat 9'u olsa olsa çeyrek geçmektedir. ne lan bu, adam olacak çocuk bile daha insaflıydı.
  • bitmi$?!
    yeni bolum cikmi$ izliyim bakim dedim, agzima sicildi. bundan sonrasi spoiler, git okuma. spoiler spoiiiiiiiiiiilerrrrrrrrrrrr.

--- spoilercan ---

bir bolum oncesine dek her $ey gulluk gulistanlikken? ama fakat? her zaman oldugu gibi allison gene yok kizim öldürüldü, yok kocamin ucagi du$tu ama uyandim ve engelledim ruyalarindan birini goruyor derken uyanamadi? öldü lan adam? ya naptiniz nettiniz, bildigin kalp spazmi gecirdim izlerken. o sonlara dogru joe'nun odada beliri$i, gercekten öldügünü anlatmasi. benim kocam öldü sanki aminakoyim, o kadar beklemiyordum ki nefesimi tutmaktan kalbim durdu bak yeminle.

bu son bolumu hafizadan siliyorum ben. allison ile joe mutlu mesut ya$iyorlar o boktan dizaynli, sicak evlerinde. cocuklari obezletene dek pancake yediriyorlar, bugun sen mi goturucen okula ben mi konu$masi yapiyorlar filan. yahu yapilir mi bu sadik izleyiciye? joe bizim canimiz cigerimiz olmu$ yedi senede, gelip gelip öldürülür mü lan????????? lost'un finali de boktandi da en azindan gonul bagi kurmami$im, bunda benden bi parca da koptu öldü gitti resmen. hakkimi helal etmiyorum.
    --- spoilercan ---
hesabın var mı? giriş yap