şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kenan imirzalıoğlu, fatih sultan mehmet’in hayatını anlatan mehmed bir cihan fatihi dizisinden bölüm başına 350 bin tl alırken, set işçilerinin ödenmeyen maaşlar nedeniyle gerçekleştirdiği eylemdir.

  yapımını o3 medya’nın üstlendiği ve çekimleri 8 aydır devam eden mehmed dizisinin çekimleri “ödemelerin yapılmaması” nedeniyle set işçileri tarafından durduruldu.

  http://sendika62.org/…scileri-seti-durdurdu-479577/
 • kapitalizmin özeti olan haber. 350 bin tl'yi bir ömür çalışıp kazanabilecek kaç kişi var bu ülkede? beyefendi haftada kazanıyor bu parayı. uyanın artık heeeyyyyyy!
 • değerleri toplandığında 350 bin eden bilmem kaç adet set işçisinin hepsini birden fatih sultan mehmet rolüne koy bakalım kim seyredecek o diziyi. en başta kendiniz seyretmezsiniz amk. dolayısıyla o setin en değerli adamı kenan imirzalıoğlu'dur ve 350 bin ödenmesi bu yüzden normaldir. elini sallasan set işçisi ancak bir jön ülkede 30 senede 5 tane 10 tane anca yetişiyor. yallah set işçileri.
 • (bkz: türkiye işçi sınıfı)

  sinema ve televizyon emekçilerinin neden bütün türkiye gibi örgütlü olması gerektiğini hatırlatan haber. örnekler çoğaltılabilir.örgütsüzlük ise esarettir.link link2
 • ıyi yapmislar dedigim olay.

  beyefendi(!) 350 bin tl alacak,ustune keyfi olarak saygideger tiyatroculari altan erkekli falan birkac buyuk oyuncuyu daha projeden cikarttiracak kadar simarik bir kisi.bunu duydugum andan itibaren diziden baslamadan sogudum,izlemeye tenezul etmem umarim kimse izlemez.

  umarim aldigi para cope gider,umarim proje tutmaz 3 bolum sonra kaldirilir.hem insanlarin hakkini yiyeceksin hem de en agir sartlarda calisan set arkasindaki insanlarin hakkini vermeyeceksin.kim sorumluysa ona da soyluyorum

  imirzalioğlu gibi sekil şukul yapmayi rol yapmak sanan oyuncumlari tepenize cikartirsaniz daha cok projeniz durur,iptal olur vs.

  hak yenen yerde hakkin kalmayacaginin gostergesi olan olaydir.
 • delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış dedirten başlıktır. ülkede sanki herkesin maaşı eşit bir tek oyuncularla set görevlilerinin maaşları eşit değil . yahu arkadaş bir iş yerinde bile herkes statüsüne göre maaş alır. bir iş yerinin ceo su ile güvenlik görevlisi veya çaycısı aynı maaşı mı alıyor?

  bir de şu kafayı anlamıyorum dizi inş tutmaz rezil olurlar... burada saçma bir aşk hikayesi anlatılmıyor. tarihimizi anlatacak adamlar geçmişi yaşatacaklar. sadece bu dizi için değil yerli yabancı hangisi olursa olsun tarihi anlatan dizilere saygı duymak lazım.