• son yıllardaki yazılanlara baktım da çoğunlukla kendisini döneminde takip edememiş gençler yazmış. size şöyle örnek vereyim bugün yaşasaydı mültecilerin ve yasadışı göçmenlerin ülke için ne kadar faydalı olduğundan bahsederdi. oradan anlayın durumu.
  • kör ölür badem gözlü olur. yaşı yetmeyen arkadaşlarımız, sadece 32. gün belgeselleriyle biliyor kendisini. 32. gün özelinde, bıraktığı belgesel ve söyleşiler, en azından tarihe not düşülmesi açısından değerlidir. ancak kendisi hiç bir zaman benim gözümde iyi bir gazeteci değildi. yetmez ama evetçi, akp'nin kayığına binen, asker düşmanı, hatta atatürk'ü de çok sevmezdi.

zamanında trt'de yaptığı ortaya çıkan yolsuzlukları, ab ile ilgili ifşa olan emailleri, kıbrıs'ın, peşkeş çekilmeye çalışılmasındaki çabalarıyla, gazeteci olarak kötü biliriz.

bugün yaşasaydı ne olurdu diyenler olmuş, ne olacak, yandaş, yalaka olurdu. tek bir yolsuzluğu soramaz, gerçek gazeteci gibi davranamazdı, çünkü o yolun yolcusuydu.

debe sonrası edit'i: birand'ı savunanların, yalaka olmazdı fevaranlarını tebessümle takip ediyorum. birand bugün nolurdu öğrenmek için öğrencisi cüneyt özdemir'e bakmak yeterli. cüneyt ne kadar muhalif gazetecilik yapıyorsa, birand'da o kadar yapacaktı, sonuçta onun tedrisatından geçtiğini devamlı dile getiren bir adamın, ustasından farklı davranması beklenemez. o yüzden çen yine savunmaya devam et ama biz kimin ne bok olduğunu biliyoruz. söylediği 10 lafın içinden 2 doğrusunu gösterip, bakın bakalım yalaka mıymış demek ne kolay, tek akıllı çen misin? o yüzden sik kırıklığının lüzümu yok, siz yine savunun, biat edin iktidarınıza ama herkesi kendiniz gibi aptal zannetmeyin. bunlar 3 gün sonra, cüneyt özdemir'in de ölümüne muhalif gazetecilik yaptığını iddia ederler. bu arada muhalifliği, şu an muhalif olan partilerin taraftarı olmak zanneden göteleklere hatırlatayım, gazeteciliğin özü, muhalefettir, iktidar kimdeyse ona muhalefet eder, unutmuşsunuzdur, bilmezsiniz ya da işinize gelmez.
  • yandaş gazeteciler bile rte'ye soru sorarken bu kadar kıvranmamıştır. ama rte'nin de hakkını verelim adamın gözünün içine öyle bir bakıyor ki "yaşatmam seni" der gibi.

korrrrku imparatoru i. tayyip

(bkz: tayyipli imparatorluğu)
  • hic saygi duymadim haberciligine, ben onun gibi dev medya kuruluslarina girememis bir zavalli basin mensubu, bir kez olsun dogru ve ilkeli kendi gozlerimizle gordugumuz haberlerin, onun bultenlerinde dogru yansitildigina sahit olmadim...

ne biz iskenceye ugrayip dayak yedigimizde abimizdi, bir gazeteci olarak ne de gidip derdimizi anlatabilecegimiz bir adresti...

ozgurluk havarisi hic degildi. ulastigimizda asla cevap alamadigimiz, yanina gittigimizde bizi marjinal gormus olan bir bireydi.

gazeteci miydi? gazetecilik devletin polisi vs vs kurumu tarafindan eline tutusturulan metine guzellemeler yapmaksa sonuna kadar...

abilik eger; olumle tehdit edilen bir birey, size dogrularin pesinde oldugum icin bu bana yapiliyor, dediginde o tv deki gulumsemenizi takinip, bakariz demekse eger abiydi...

ne nefret ettim ne de sevdim... ama mucadele insani diyorsaniz sonuna kadar karsisindayim. umarim yalan haberciligin cezasi varsa bir oteki dunya; agir degildir tek diyecegim budur hakkinda...

ama ote yandan; bu dunya da olum var... olum varsa zulum var diye bir sarki sozu geldi aklima nereden bilinmez... oturulan rahat koltuklar dostlar...

oturulan rahat ve zengin isi koltuklar siz kalkmasanizda oradan...

uzuluyorum; keske f tipleri, olum oruclari vs vs hakkinda yalnizca dogru habercilik yapabilseydi...

uzuluyorum; biz fotograf cekmeye calisirken sadece, basimiza gelenlerle alakali o medya kulelerinden ses edebilseydi...

uzuluyorum... kendim icin de degil. dayak, iskence hepsinin acisi geciyor... icimizde biriken bu kir ise gecmiyor iste.. herkes ovguler duzerken malesef ki gercegin gozcusu olmus bir birey cikip o masali paramparca ediyor...

neyin ustune gittin abim? neyi acikladin onca haksizligin arasindan neyle mucadele ettin abim?

neyin ve kimin kahramanisin simdi?

heyhat... biktim ben, yerinde olmak ve su an su dunyaya gozlerimi saglik sorunlari yuzunden kapamak isterdim...

duzeltilecek sey cok...
    mucadele edilecek iki yuzluluk, yalancilik, riyakarlik cok... bize boyle cekip gitmek bile haramken...

olsun; sen muhtesem bir gazeteci, harika mucadele insani ilan edil... derdimiz zaten senle degil; seni bu hale getiren sistemle...
  • 32. gün programında konuk başbakandır. birand'ın her şeye evet, evet demesi üzerine babamdan geliyor :

- evet, evet diyip yalakalık yapma lan sende. oğlum birand değil bu.

- nasıl yani baba ?

- yavuz seçkin. (ciddi bir ifadeyle)

- ne ?? . puahahahhashasha...
  • twitter'dan gelen tepkilere şu şekilde cevap vermiştir:
    "arkadaşlar 40yıldır bu işi yapıyorum.biraz durun bakalım.siz daha emekleme dönemindeykentürk başbakanlarıyla değil dünya liderleryle konuştm"

e aga insana demezler mi, her liderle her başbakanla böyle konuşursan tabii yıllarca devam edersin diye?
  • attığı twite bakarsak nasıl konuşamıyorsa öyle de yazamıyor.
  • kisaca m.a.b olarak tanimlanabilen, uzun olarak ise gereksiz bir insan.
  • az evvel 98 yılında tayyip'in katıldığı bir 32. günden görüntü yayınladı. delikanlıysa eğer 'hem laik hem müslüman olunmaaazz' ve türevlerini yayınlayıp, sorusunu sorup gülse ya gevrek gevrek, ne iyi olurdu.
  • benim nazarımda;

dünyada sürekli kendi lafını kesmeye çalışan tek adam.

--- spoiler ---

-ee evet sayın seyirciler bir otsikinci günde daha berab...
    -bu akşam sayın başbakan yardımcımız bülent arınç konuğumuz, kends...
    -sayın beyefendi bu zamlar nedir, bu kadar zam yapmak zorunda mısınız? vatand kehkehelehşlşlkjlk (gülüyür burada, kendi lafını balla kesiyür)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap