şükela:  tümü | bugün
  • 28 mart 2004'teki yerel seçimlerde chp'den balçova belediye başkanı seçildikten sonra görevini başarı ile devam ettirip, 29 mart 2009 yerel seçimlerinde de oyunu yüzde 30 arttırıp tekrar seçilen, balçova'nın başarılı belediye başkanı.
  • belediye görevini icra ettiği izmir balçova'da umarsız esnaf yüzünden kaldırımlarda yürünemediği, sinek işgalinden balkonlarda oturulamadığı, köpek saldırılarından sokaklarda yürünemediği bir hizmet anlayışıyla görev yapmaktadır.

sadece chp'li olduğu için oy alan belediye başkanlarından birisidir.
  • balçova belediyesi cengizhan sokakta kaldırımın üstüne devasa bir inşaat yapılmasına izin vermiş, inşaat kaldırıma uymayınca, daha geçen sene yapılmış kaldırımları boydan boya söküp, yolu daraltma pahasına genişletmek suretiyle kaldırımları binaya uydurmuş, çok iş bilir bir belediye başkanı. bir de ata caddesinin içler acısı durumu var ki ne siz sorun ne ben söyleyeyim.
  • temiz siyaset yapan başkan. basit hesaplar yapmaz, koltuk sevdalısı değildir, üç beş kuruş da ben alayım yolumu bulayım adamı değildir.

10 yıldır balçova belediye başkanlığı görevini başarıyla yürütmüş, kısıtlı bütçesiyle ve almadığı rantlarla yüzlerce öğrenciye destek olan, mecbur olmadığı halde okullara yakıt yardımı yapan, çocuk doyuran ve giydiren insandır. sadece seçim zamanları değil her zaman balçova halkıyla iç içe olmaya çalışır, mahalle toplantılarına gider, sakinlerin dertlerini dinler. bizim apartmana dahi, şikayetleri dinlemek için gelmişliği vardır.

dün akşam yaptığı toplantıda, ata caddesi'nin içler acısı halini farkında olduğunu, ancak yol değiştirme ya da genişletme yetkisinin kendinde olmadığını söyledi. 169 problemiyle bizzat ilgileneceği güvencesini verdi. balçova halkı tarafından ne kadar sevildiğine, sadece chpli olduğu için oy almadığına dün bizzat şahit oldum.

gelecekte büyükşehir belediyesi'nde görmeyi dilerim.
  • popülist tavırlarıyla dikkat çeken belediyeye pek bir şey katmışlığı olmayan, balçova'da çözdüğü sorunlar genelde imar(!) sorunları olan klasik bir belediye başkan tipiydi. türevleri** aziz kocaoğlu ile takıştığı için kendisinin de gidici olduğunu düşünüyordum ki şimdi farkettim kızağa çekmemişler. daha iyi rantlar var demek ki oralarda.

tanım lazımsa "teleferik sırtlarının önemli bir bölümünü imara açmış olan başkan" derim, susarım.
    daha üçkuyular pazar yerine avm izni verecek kendisi, misyonu bitmiş değil. (bkz: #40802150)
  • balçova'nın içine eden içine ettikçe seçilen belediye başkanı.

balçova'dan cebini doldurduğu paraları oğlu dubai nusretlerde bir güzel yer. belediyeye bir kez uğramadan maaşa bağlattığı onlarca insanı balçova kahvelerinde görebilirsiniz.

balçova'nın ormanlarını ekonomi üniversitesine ve diğer müteahhitlere kestirip bina yaptırtmıştır.

yaşlı amcaları dövüp hakaret ettiği polis zabıtlarında vardır.

yaptığı yüksek, dökme beton rezalet kaldırımlarda bir çok vatandaş ayağını kırmıştır.

ata caddesini de tek şerit yaparak ambulansın geçişini kapatmış ne olduğu belli olmayan bir adamdır.

sakarya caddesindeki boş araziye moloz döküp güzelim orman manzarasının da içine etmiştir.