şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy anadolu lisesi hocasıdır. uzun yıllar yatılılardan sorumlu müdür muavinliği yapmışlığı vardır. orijinal bi heriftir; tüm yatılıların isimlerini, okul numaralarını, baba mesleklerini hatta kardeşlerinin hayatta neler yaptığını bile hafızasında kaydeder ve mezuniyetten 15 yıl sonra bile karşılaştığınızda bir bir sayar.
  • kal'dan ayrıldıktan sonra okulun öğrencilerden birinin babasının sahbi oldugu maltepe koleji'nde müdürlük yapmıştı hafızam beni yanıltmıyorsa - ki yanıltmaz.
  • musti lakaplıydı kendisi, yatılı öğrencilere çok düşkündü, her akşam manyak gibi nöbetçi olurdu.. sessiz, sakin yol tutuşu iyiydi.
  • (bkz: şirin baba)kendisi marmara koleji müdürüdür.hatta anlatmadan gecemiycem ki şöyle bir anımız vardır kendisiyle: sınıfta gürültü yapan ögrencileri susturmak için sınıfa giren şirin baba artık dayanamayıp elini sıraya vurur -dik bir şekilde samuraylar gibi- amma velakin hocadan aaarghhh!? sesi cıkar
    sonuç:hocanın eli kırılır*
  • lakabinin musti omasinin sebebi ayni o eski cizgifilmdeki musti isimli kedi gibi ellerini acarak ileri geri oynatmasiydi.
  • resmen peygamber gibi adam dedikleri adam ta kendisidir.
  • aslen fransizca ogretmenidir. tek gozu 8 numara falan bozuktu sanirim...
  • sadece yatili ogrencilerin isimlerini hatirlidigi eksik bir tespittir. kendisi butun ogrencilerin isimlerini, numaralarini ve ailesinin isimlerini hatirlar. benim donemime mudur yardimciligi yaptigi yildan 6 yil, kadikoy anadolu lisesinden ayrilali 3 yil oldugu bir zamanda karsilastigi kadikoy anadolu kafilesindeki insanlarin yuzde doksanin kimlik bilgilerini ve okul numaralarini hatirlayarak buyuk bir sov yapmistir.
  • sinirlendiğinde bile sevimliliğini kaybetmeyen, 11 yaşında gittiğim okulumda ben dahil bütün yatılıların baba gözüyle baktığı yüce insan.
  • 3 nisan 2005 pazar günü üçüncü kez kadıköy anadolu lisesi mezunlarını ve öğretmenlerini marmara eğitim köyü'nde vereceği brunchla bir araya getirecektir. bu işi artık bir gelenek haline getirmeye niyetli sanırım.