• topsakal'in defolup gitmesi onemli bir gelisme ama artik galatasaray taraftarinin bir seyin farkina varmasi lazim: bu kulupte sorun sadece sahislar degil.

futbol takimi son 4 senede sayamadigim kadar futbolcu getirdi, teknik direktor gonderdi.

basketbol subesi iki sezon oncesine kadar tarihinin en onemli butçelerine sahipti, milyon oyuncu gelip gitti. kadin takimi surekli çok degerli antrenorlerin elinde, donem donem rakiplerine gore guçsuz kadrolarla mucadele etti ama yine donem donem çok guçlu kadrolar kuruldu.

sonuç : iki takimda da surekli sakatliklar, basi bos adamlar, odenmeyen paralar, giden oyuncular, sezon ortasi trasnferler, tbf'de fiba'da cas'ta uyusmazlik davalari, ve en onemlisi artik paranin oldugu donemlerde dahi transfer yapamama sorunu. çunku bu subenin prestijini 5 paralik eden bir yonetim anlayisi var.

oyuncular gelmiyorlar, her an bir sorun çikabilir intibasi yayildi. eski oyunculara fikir danisan yildizlar buraya ancak baska çareleri kalmayinca veya transfer piyasasinda çekisilen takimlardan 3 kat fazla para verirsek geliyorlar. gelenler de ilgilenilmeyen, idari menajerleri lisans bile çikarmaktan aciz, kontenjan doldugu halde oyuncu transfer edilip bosuna para saçilan, taraftari tribune çekmek için tek bir hamlesi olmayan, gelecege yonelik hiçbir planin uretilmedigi bir subeye geliyorlar ve bunun farkindalar. teknik ekiple bir oyuncunun arasinda sorun mu çikti? bunu tatliya baglayacak bir allahin kulu yok. federasyon veya rakip kuluple uzlasmaya gidilecek bir konu mu oldu? kaderine razi bekleyip aleyhte karar alininca "sen kimsin harun" gibi deli saçmasi açiklamalarla dolu basin toplantisi duzenleyen bir anlayis.

erkek takimi yaklasik 10 yildir her sezon silbastan yapilaniyor. sinan guler, carlos arroyo, zoran erceg ve goksenin koksal haricinde iki sezon ust uste oynayan, duzenli oynayan baska isim sayamiyorum su sureçte. mutlaka tek tuk isimler daha vardir ama ya koltuk isitiyorlar ya da havlu salliyorlar. kadin takiminin en buyuk ozelligi sembol oyuncuyla dolu olmasiydi. sadece isil veya nevriye, saziye falan degil, yabancilar bile senelerce bir yapilanmanin urunleri olarak burada kaliyorlardi: fowles, lyttle, torrens, daha eskilerden augustus. 3 sezondur bu gelenegi bile toz duman ettik, isil dahi bir sezon gidip geldi, isil hariç geçen sezondan tek bir isim kalmadi takimda.

ben aidiyet duydugum bir takim istiyorum, kazansa da kaybetse de ne oynadigi belli, 3-5 senelik plan dahilinde bir seyler deneyen bir sube istiyorum. bunun için çok para harcamaya gerek yok, çok uçuk oyuncular alip her sezon sampiyon olmaya da. sadece alttan alttan komisyon uzerinden para yurutmektense açik açik maasli idari menajer olan, gerekirse antrenorden bile fazla kazanacak ama subenin her bokuyla ilgilenecek hem galatasarayli, hem profesyonel, buyuk sirketten gelmesine veya taninmis olmasina gerek olmayan, bu isi gonullu yapacak kadar seven ama profesyonel gibi sorumluluk tasiyan biri lazim. bir idari menajer yahu, daha fazlasi degil. yarim sezonluk araliklarla antrenorden hesap soracak, kendisi de her sezon yonetime ve basketbol sube sorumlusuna hesap verecek, buna gore karar alacak biri. ve bu kisinin çalisabilecegi bir ortam, bunu da saglayacak olan artik kangrenlesmis yonetimler veya genel kurul degil, bu kulube içten adeta darbe yapacak genç liseli nesildir. altini çiziyorum, genel kurulda galatasaray camiasini bilen, içinden çikmis fakat bu pislik ortama bulasmamis, galatasaraylilgi sadece cemiyet içinde yasamayip camiadan aldigi egitimi baska mecralarda degerlendirebilecek kadar bilgili insanlarin bu kulubu ele almalari lazim. isimleri lazim degil, takip edenler kimlerden bahsettigimi tahmin ediyordur. boyle bir ortami ancak bu profilde insanlar saglar.
  • hala konusuyor ya agzimi bozacagim simdi. ekrem hoca milli takimi çalistirmak istedigi için yollar ayrilmismis, iki takimi çalistirmasini uygun gormemislermismis. ulan dogru duzgun çalisma ortami sunsan adam milli takima gitmez, galatasaray'da kalir. desene kovmak için her seyi yaptik adam kendisi gitti diye. sponsor bulmadiniz, maaslari odemediniz, lisans islerini yuzunuze gozunuze bulastirdiniz, takimin hakkini federasyonda ve tahkimde koruyamadiniz, transfer yapmadiniz, taraftari salona çek(e)mediniz, siz daha ne konusuyorsunuz yahu?
  • galatasaray lisesi'nden arkadaşı, vasıfsız koç erman kunter'i galatasaray'ın başına getirmek adına, kulüp tarihine geçmiş başarıları olan ergin ataman'ı harcayan kalitesiz yönetici. ey topsakal, şu anda kendince bir şeyleri kotardığını sanarak utanmazca gülümsüyor olabilirsin, ancak şunu unutma: ne senin ne de senden daha vasıfsız olan başkanının* isminin galatasaraylılar'ın gönlünde, ergin hoca'nın milyonda biri kadar yeri olmadı ve olmayacak. birazcık haysiyetiniz varsa bunun utancı size yeter. gerçi olsa hala o koltukları işgal eder miydiniz, o da ayrı mesele...

zorunlu düzeltme: meğer bu şahıs ergin ataman düşmanlığıyla geçen kariyerinin ardından gelen eurocup ile mosmor olunca kupa törenine girememiş ve sonradan fotomontajla kendisini fotoğrafa ekletmiş. böyle bir adama "haysiyet" falan diyerek boş laflar etmişim ben de. adamın bu tip kavramlardan haberi olsa böyle bir şey yapmaz zaten. hadi yaptı, durum ortaya çıkınca bir daha sokağa çıkmaz. böyle bir adamı yönetim kurulu'na alan, bu adamla aynı yönetim kurulu'nda görev yapmaktan rahatsız olmayan ve böyle bir adamın içinde bulunduğu yönetim kurulu'na destek veren herkesten iğreniyorum.
  • hamisi dursun özbek'le birlikte galatasaray'dan defolup giden şahıs. artık, yersiz egosunu ve kaprislerini ailesine ve iş arkadaşlarına saklasın. milyonlarca galatasaray taraftarı böyle ham adamların hezeyanlarının ceremesini çekmek zorunda değildi. dursun özbek'ten bile daha çok nefret edilen bir isimdi ve özbek'in seçimi kaybetmesinde önemli rolü oldu. umarım, seçimi kazanan yönetim kurulunun zafer fotoğrafına kendisini montajla ekletmeye kalkmaz.*

güle güle yavrum güle güle!
  • ve sonunda ergın ataman'ın basını yemeyi basarmıstır. yugoslav bir koc 3 m euro butce ile gene yeşıl gıresun ayarlarına donmus bır galatasaray'a hoşgeldiniz diyorum.
  • süper yönetici. gerçekten süper ya. sen kutlamaya sahaya inme ama sonradan kendini postere eklettir. bunu düşünebilmek için dahi olmak gerekiyor. keşke bu süper fikirlerini gsstore için de uygulamaya koysa. boydan fotoğrafımızı versek uefa kupası fotoğraflarının falan yanına ekletsek, bileklikten daha çok para kazandırırdı.*
    bu arada melih şabanoğlu vs gibi liseliler yine dayanamayıp kendisini korumaya falan da çalışmışlar. aynen o 2-3 saniye içinde ışınlanmayı bulmuş olabilir. çünkü liseli. eğer bir ışınlanma var ise onu da bizim liseliler bulur.
    tvit
  • oncelikle bu;
    (bkz: #73168623)
    galatasaray spor kulübünde, gerek kadın gerekse de erkek basketbolunda geriye giden şubenin yöneticisidir.
    buna rağmen dursun özbek tarafından, olağan üstü seçimde yeniden listeye adı yazılan isimdir, hangi kriterle yeniden goreve getirilmek isteniyor bilemiyorum
    bu dursun dan torpilli, erman kunter bundan torpilli, koca kulübü torpille yönetiyorsunuz, yazıklar olsun.
    şu an galatasaray - fener bayan basketbol maçı başladı, maçın oynandığı salon içler acısı, tribün tek taraflı, aktüel kameranın karşısında tribün değil duvar var, bu rezil salonu galatasaray bayan basketbol takımına layık görüp maçları burada oynatmak bile su adamın ne denli beceriksiz, gereksiz, vizyonsuz oldugunun göstergesi.
    galatasaray basketbol şubesindeki utanç tablosunun baş mimari..
  • görevine bugüne kadar devam etmiş olması, hatta yeni yönetim kuruluna adının yazılması skandal olan yönetici. bugün ibb'ne yenilen takım ligde sırayla banvit, efes, gaziantep ve daçka'ya yenilerek düşme potasına girecek. yani seçimin tamamlandığı gün koskoca galatasaray, takımı küme düşme hattına kadar düşüren bir adama yeniden yetki verecek. inanılır gibi değil.
  • montajla eurocup kupa fotoğrafını eklenmiş galatasaray yöneticisi. şimdi bu adam yönetici olarak devam edecek galatasaray'da. 8 haziran'da da divan kurulu toplantısı var yine. orada bir üye çıkıp bu konuyu dile getirmeyecek. türkiye kupası zaferini kutlayacaklarmış toplantıda. bu kulübün bu kadar başarılı olabilmesi gerçekten mucize yahu.
hesabın var mı? giriş yap