• 1 mayıs mitinginde de bol bol dinlediğimiz "boyun eğme" adlı şarkısıyla dillere pelesenk olan şarkının yaratıcısı tkp üyesi rap müzisyeni. şu adreste bir de röportajı mevcut http://haber.sol.org.tr/…boyun-egmeyen-haberi-40948
  • öncelikle şunu belirtmem lazım bol sözlükçü arkadaşım. youtube konusunda ciddi bilgi eksikliğin var. bir ihtar için counter gönderdiğinizde isterse kanalınız 500 tane telif ihtarı yesin yine de counter sonuçlanmadan kanalınız kapanmaz. müzik eserleri içeriklerindeki tek çözüm isrc'dir zaten yukarıda da bahseden olmuş. yani bu arkadaşımız telif hakkı sahibi olduğunu ispat etmiş ve 3. ihtarla birlikte kanalınızın kapanması gerçekleşmiştir. bu konularda ciddi bir bilgiye sahip olduğuma emin olabilirsiniz. tecrübeyle kaşarlanma muhabbeti.

gelelim şu paylaştığınız sözleşmeye. memleketimizde tabii biz çok seviyoruz böyle yarım yamalak sözleşmeler açık uçlu sözleşmeler hazırlayıp işte sözleşme burada kardeşim demeye. size suç bulmuyorum. fakat şunu da öğrenmek zorundasınız 'sözlükte yayınladığınız tüm içerikler' diyerek sözlük girdilerini ifade etmiş oluyorsunuz. ben şimdiden sizi uyandırayım da buna çok güvenmeyin yani. ha bir de sözleşmenin en altında maalesef ki bir güncelleme tarihi ibaresi gördüm. görmez olaydım. çok üzgünüm bu kadar bilgi eksiğiyle mücadele etmeniz zor.

bu arada entrynin ilk halinde bu şarkıcıya savurduğunuz tehditleri birileri tehdidinize dikkat çekince silmişsiniz. bu da fevri olduğunuzu kabul ettiğinizi gösteriyor aslında. cidden bu kadar sayıp sayıştırmak yerine kanalınızı kurtarmak için youtube'la görüşün. o da baya zor görünüyor. bari bu noktadan sonra sözleşme sallayıp, belgelerimle konuşuyorum kardeşim diyip karşıdakini tehdit edip sonra da silip, hukuktan bahsediyormuş gibi yapmayın zira karşınızdaki sizi çoktan belgelerle susturmuş gibi. bence sakin olun ve bireysel olarak anlaşmaya bakın. ha o da olmuyorsa telif hakkı sahibine bu noktada bir şey yapamazsınız gibi geliyor. tabii dediğiniz ve sonrasında sildiğiniz gibi 'çalıştığı yeri ve örgütünü bulup bunları tek tek anlatmayı' gerçekleştirmezseniz. ha onun da saçma olduğunu anlamışsınız ki silmişsiniz.

son olarak tanım: ortalama bir rapçidir.
  • öyle görünüyor ki kapağını bulmuş bir tenceredir.

tkp bölünmesine sebep olan kp hizbi türkiye komünist partisi adına burjuva kanunları yoluyla çökmeye çalışmakta. sırtını burjuva yasalarına dayayıp kapital kaygısıyla kolektif bir çabayı baltalamakta sorun görmeyen adam kendine uygun bir 'tkp' bulmuş. bulmuş ama fazla kalmaz. dilerim buna olmadık payeler verenler zamanı gelince çakma komünistten 2-3 telif yerler.
hesabın var mı? giriş yap