• dersleri süper bir alman aksanıyla anlatır. " zaaatın zukratıs" ( zaten sokrates demeye çalışıyor.) gibi sevimli cümleler kurarak yaz okulunun baygınlığını biraz hafifletebilmektedir.
  • derste "duygusal cephe savasi" diye bi soz uydurdugunu, kullanmayi cok sevdigini, herkese de tavsiye ettigini aciklayan siyaset bilimi ve kamu yonetimi hocasi.
  • alman aksaniyla ingilizce konusan bir turk hocadan ingilizce olarak siyasal dusunceler tarihi alma deneyimini yasatmis insan.
  • olmasa da olurmuş..*
  • (bkz: zosyaal)
  • zekidir, eğlencelidir, bilgilidir, sıcakkanlıdır ve en önemlisi duygusaldır. yapısal eşitlik peşinde değildir ama son kertede objektiftir.
  • çelişkiyi "keşkülü duvara çivilemek gibi bir şey" diye tanımlamış hocam.
  • muhafazakar olan hiçbir durumu/olayı/öğeyi onaylamamasına karşın; baba olmanın kendisini -ister istemez- muhafazakarlaştırdığını söyleyen hoca.
  • en meşhur söylemlerinden biri de,
    "ben kemalist değilim ama antikemalist hiç değilim"dir.
  • solcu olmanın hakkını veren nadir odtü sbky hocalarından biriydi bi zamanlar. nedendir bilinmez(hep şu küresel ısınmanın suçu bunlar) evinin önüne çıplak heykel diktirmiş. ben de sizin gibi ilk duyduğumda kimin olacak canım tabiki yüce marx'ın heykelidir demiştim. ama gerçek şu ki heykel ''iron lady'' nin heykeli. zaten o meşhur bıyıklarını kesmesi bir dönüşüm içinde olduğunun ilk sinyallerini vermişti. ne yalan söyleyelim bu kadarını beklemiyorduk. yakın zamanda onu 'ak parti' de, melih gökçekle kolkola görürseniz şaşırmayın.
hesabın var mı? giriş yap