• ne de n su ana ka dar ta ni madim ben bu a da mi dedigim oyuncu.

(bkz: suskunlar)
    (bkz: insan evladi)
  • oyuncu aleminde hemen hemen herkesle çalıştım. çalışmadıklarımın da çoğunu tanırım. her şeyi geçtim herkes herkesin "ne mal olduğunu" bilir. sanıldığı kadar büyük bir sektör değil bu sektör... demek istediğime geleyim. mehmet özgür kadar her şeyi barındıran bir insana henüz rastlamadım. mükemmel bir oyuncu, mükemmel karakter sahibi, mükemmel bir eş, mükemmel bir baba, mükemmel bir dost vs.

adamın tek bir kötü özelliğini yaz dese biri, inanın düşünüyorum da bulamıyorum. aklıma gelirse editleyeceğim, söz. he bak çok et yer, hatta mümkünse kahvaltıda bile kırmızı et yiyebilir. sağlığına zararlıysa eğer (ben anlamam sağlıktan pek.) bu kötü bir özellik.

oyuncular için de bir tüyo bırakayım o vakit. onlar için kötü bir özellik...
    eğer sizle iyi anlaşıyorsa (ki pislik bir oyuncu değilseniz mutlaka iyi anlaşacaktır.) "filmin, dizinin başrolü olmaz, sahnenin başrolü olur." mottosunu edinmiştir kendine; onu uygular, hatta sizi efsaneleştirecek oyunlar bile paslar size. he sevmiyorsa da kim olursanız olun o sahnenin başrolü, daima kendisi olacaktır. canlı canlı gördü bu gözler.
  • bu abinin suskunlar dizisinin ilk bölümde ibrahim tatlıses şarkısı eşliğinde askılı atletiyle tempo tuttuğu bir hali vardır ki hiç gözümün önünden gitmez, niyeyse hatırladıkça gülerim hep...
    buyursunlar: http://www.youtube.com/…28n7igbaqbs&feature=related
    (bkz: takoz irfan)
  • şüphesiz suskunlar'ın en psikopat tiplemesine hayat veren adam. sanırım ilk defa kötü adamı seviyorum, oyunculuk ötesi bir oyunculuğu var bu abinin. yeri gelir diziyi kendi başına alıp götürür, hayatta kalan tek kişi olsa bile ''bittik lan insan evlatları..!'' demez, çözüm arar, plan yapar, suriye'den insan kaçırır, uyuşturucu madde satar, hırs yapar, yeri gelir cebrailini kullanır,...gerekirse karı satar ama imparatorluğunu küllerinden doğurur. tam bir aksiyon ve görev adamıdır.

üslubu ve tavırları da nevi şahsına münhasırdır...kesik kesik konuşması yok mu ben de hece hece ko nu şur ol dum bu a dam yü zün den..! psikopat bakışları, başını boynunu kıra kıra konuşması, tekinsiz mimikleri, anormal bakışları ve zirzop davranışlarıyla bu takozu herkese sempatik göstermeyi bir şekilde başarır...
  • twitter hesabında uzun tırnaklarının (bkz. takoz irfan) açıklamasını yapan oyuncu, diyor ki: "tirnak konusuna gelince takoz karakterini kurgularken bir sokak köpeğinden yola çıktım ve onun gibi fiziksel desteklerim olmalıydı. / tirnaklarimda onun pençeleri uzun bakımsız bazıları kırılmış yani tırnak meselesi bu karakter için bırakılmış gercek tırnaklar takozun / icinde bir sokak köpeği var vahşi acımasız dikkatli bakın göreceksiniz !!! umarım aciklayabilmisimdir:))"
  • kollama dizisinde, destek büro âmiri ''necip komiser'' rolünü basarili bir sekilde canlandiran sinema oyuncumuz.
  • kuzeniyle aynı ofiste çalışıyoruz. geçen kış ofise geldi. o kadar mütevazı ve hoş bir adam ki kanım kaynadı. o yandan gülüşü çok şekerdi. bir abim olsa onun gibi olsun isterdim.
  • iyi oyucudur, önceden muhalif, toplumsal meselelere duyarlı biriydi artık muhalif kimiliği köşeye atmış, klasik akp tipi söylemlerle günü kurtaran biri olmuştur. yalan yok cidden iyi adamdı tiyatro sahnelerinin tozunu hatta külünü harbiden yuttuğu zamanda.
  • hakkında bu kadar az entry olmasına şaşırdım. abartısız ülkede en iyi 3 oyuncu arasında sayabilirim. mesela abluka filmini tek başına alıp götürmüştür. kendisini o filmde daha iyi tanıdım.
  • uyanış büyük selçuklu dizisinde vezir nizamülmülk'ü canlandıracak olan oyuncu.

bir insan ancak bu kadar nizamülmülk olabilirdi, yemin ediyorum. dönemle ilgili okuduğum kitaplarda kafamda nasıl canlandırdıysam bu adam da aynen o. diziyi kesinlikle izlemem orası ayrı tabi.
hesabın var mı? giriş yap