• yahudilerle başı çoktan "passion of christ"le belaya girmiş aktördür. filmi seyrettiğimde bu filmi hollywood nasıl çekmiş diye şaşırmıştım sonradan öğrendim ki kendisi karşılamış tüm bütçesini tüm hollywood büyükbaşlarını karşısına alarak. netekim türkiyede bile doğru dürüst sponsorunu görmediniz bu filmin. sinemalarda hızlıca bir iki hafta ya oynadı ya oynamadı.
    amma da yapmış helal olsun mel gibson'a demiştim. yeter yahu bozuk saat bile günde iki defa doğru saati gösterir. bir millet ya da din tümden iyi ya da kötü olamaz. bir filmde de kötü yahudi görelim. lobilere direnen adamdır. abc kontratını iptal etmiş. varsın etsin onun yerine tek taraflı savaş anlatan belgeseler koyarlar. saftrik amerikan halkını lübnan'da ölen çocukların hizbullah militanı olduğuna ikna etmeye devam ederler.
    koçum mel gibson sen ne çekersen çek izlerim ben. neymiş dindarmış. açın imdb den isim seçin rastgele sonra dinini araştırın madem din polisliği yapacaksınız. sonra karar verin kim daha tutucu dindar.
  • bu sabah haberlerde, "sarhostum, cok pismanim, ozellikle yahudi cemiyetlerinden yakalandigim alkolizm hastaligindan kurtulmak icin yardim bekliyorum" seklinde aciklamalarda bulundugunu dinledim.

kendisinden tutarli bir sekilde antisemitizm bekleyen varsa beklemesin diye belirtmek isterim.
  • hakkında cnn'in iki saattir yayın yaptığı star. yedi mahalleye fikir sordular, sağdan soldan kınama aldılar. lakin duyumlarıma göre en ağır fırçayı menejerinden* yemiş.
    - ekmek yediğin kaba işeme!
  • yahudilerin, sarhoşken söylediği yahudi karşıtı söylemleri fırsat bilerek, passion of the christ filmindeki anti-semitik sahnelerin rövanşını aldıkları yönetmen, yapımcı ve oyuncu. bu aralar amerika ve ingilterenin en ciddi gazetelerinde baş yazılara ve yorumlara en çok konu olan magazin dünyasının yıldızı. hatta söyledikleri bazı yazarlara ilham da vermiş: israil'in lübnan'ı bombaladığı israil - hizbullah savaşında israili suçlayan yazılar kaleme alanları mel gibson gibi davranmakla suçluyorlar.

bir daha hollywood'da herhangi bir filmde adına rastlayabileceğimizi düşünmediğim oyuncu. belki bağımsız amerikan sineması denilen akımda bir iki rol, o kadar...

edit: olayın unutulup eski günlerine dönebileceğini hatırlatan arkadaşların fikirlerini de ekleyeyim.
  • 5 film projesinin 4 ü jet hızıyla iptal edilmiştir.iptal edilmeyen 1 proje kendi film projesidir.
    (bkz: yahudi lobisi)
  • hamlet'teki oyunculuğunu seyredince aslında bir hollywood starından daha fazlasını barındırdığını düşündüğüm, ilk yönetmenlik denemesini yaptığı yüzü olmayan adam'ı izlediğimde içinde yaratıcı ve estetik bir damarın bulunduğuna inandığım, braveheart'ta tarihsel aksiyon filmini iyi çektiğini ve içinde iyi oynadığını gördüğüm, patriot'ta işlerin sarpa sardığından kuşkulandığım, "ne bu artık" diye bir zamanlar askerdik'e gitmediğim, isa'nın çilesi'nde "tamam tadını iyice kaçırdı" diye umudu kestiğim, kendisiyle izleyicisi olarak ilişkimi iyi başlayan fakat felaketle sonuçlanan bir ilişki olarak üzüntüyle andığım oyuncu/yönetmen.
    her şey daha farklı olabilirdi, ilişkimiz yürüyebilirdi ama birbirimizi değiştirmek isteğinden vazgeçemedik. ben onun daha insancıl, daha sanatsever olmasını istedim o benim insanları ingiliz/iskoç, hristiyan/yahudi gibi sınıflandıran bir ayrımcı olmamı istedi, yürümedi.
  • şu resmiyle fatih terim'e benzettiğim aktör.

http://us.yimg.com/…0x600_sky_mpu_ent-minnillo3.jpg
  • oyunculuğu bıraktığını açıklayan oyuncu. ağırlığı yönetmenlik ve yapımcılığa verecekmiş.
    http://kelebek.hurriyet.com.tr/…5602345.asp?gid=112
  • yaptığı isa filmi, açılışından sonra sadece 10 dakika kansız kalabilen sonrasındaki 109 dakikanın sadece 6 dakikasında ise şiddet ve kan içermeyen iflah olmaz bir din fanatiği. 370 milyon dolar hasılat yapmış bu da hristiyanlığın bir başka gerçeği.
hesabın var mı? giriş yap