• sınavlarında "isteyen fransızca yazabilir" şeklinde bir anons yapar.
  • tüm galatasaray camiasini derinden sarsti ansiz vefati. daha birkaç ay evvel derslerine giriyordum ya!
    hatiri sayilir, genis vizyon sahibi ve de çok genç bir akademisyendi.
    topragi bol olsun, kalbimizdesiniz hocam!
  • bizi terk edişinden dolayı olsa gerek istanbul'da yağmur yağdı bütün gün. istanbul da bizim kadar gözyaşı döktü herhalde. melikeciğimiz ne kadar savaş vermiş olursa olsun, sonunda daha fazla savaşmak istemedi hastalığıyla.

galatasaray'da sadece hukuk fakültesi'nin değil; birçok diğer fakültenin sevdiği meslektaşı; sadece meslektaşı olan hocaların değil, aynı zamanda her dönemde öğrencisi olan çocukların da çok sevdiği, saydığı bir renkti melike; akademisyenliği de, dostluğu da çok uzun yıllar özlenecek.

melike batur yamaner. galatasaray üniversitesi'nin ve hukuk fakültesi'nin çarpıcı karakterlerinden biri olarak herhalde hiç unutulamayacak. yolu ışık olsun.

şimdi o rüzgara kanatlarını açmış.
    dur diyemezler.
    yıldızların arasında o kadar parlak ki onu seçemezler.
    başka sularda o şimdi.
    başka rüzgarlar arıyor.
    başka yollara yürüyor...*
  • güler yüzlü güzel bir kadın. ahlakı ve öğretme denen şeydeki yeteneği. sıkıcı olan bir ders olan hukuk derslerine girmemin sebebi melike hocanın farklı olmasıydı. bizden sonra ders vermemişti okulda keşke onun gibileri gelseydi demiştim.

gülümseyerek anımsıyorum. nitelikli insanları kaybetmenin acısı başka oluyor.
  • galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi ögretim üyesi bir doçent doktor.
    liseyi st michel'de tamamlayip, yüksek lisans için ingiltere'ye gidip tekrar dönüp falan filan iste.
    avrupa insan haklari mahkemesinde raportözlük yapmisligi varmis. öyle dedi.
    harika bir insan.
  • bugün onun dogum günü. biz onu ne dogum gününde ne de ölüm yildönümünde unutacagiz; her gün anip unutmayacagiz!
  • dolu dolu ders işleyen, öğrencilerinin kafasını gerçek bilgilerle dolduran, çok ama çok iyi bir hoca ve akademisyendi... vefatı çok zamansız oldu, tüm öğrencilerini üzdü... allah rahmet eylesin, kim bilir daha neler yapacaktı akademik anlamda, kaç öğrenciyi daha yetiştirecekti... nur içinde yatsın.
  • genç yaşında vefatından ötürü kendisine ithaf edilmiş bir fotoğraf projesine rastladım az önce:

(bkz: http://www.muammeryanmaz.com/yasanmis-yuzler)
  • harriet taylor mill-john stuart mill aşkı üzerinden bütün faydacılık teorisini anlatacak kadar eğlenceli, ilber ortaylı'nın öğle aralarında kantinde sık sık "kız çocuğu aha aha aha" diye sevdiği, her daim güler yüzlü, çok kıymetli hocam. hukuk fakültesinin başında ben nereye düştüm diye düşünen nice gence hukuku sevdirmiş, akademisyen kişiliğiyle örnek olmuştur.

galatasaray üniversitesi hukuk fakültesi dergisinin 2014/1 ve 2 sayıları, melike hoca'nın anısına armağan olarak çıkarılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap