• gerçekleşmesi halinde akp'nin oylarını önemli ölçüde arttıracak eylem.

bence bunu yapabilirler.
  • maliye bakanı şartlara bakıyoruz demiş.

yüzde elli ihtimal veriyorum.

sonuçta 2.5 milyon memur demek yaklaşık 7 milyon oy demek...
  • ekonomiyi batırır, paranın değerini daha da düşürür. enflasyonu artırır.
    bu saçma işlerden vazgeçin, oy alacağız diye bu duruma düşmenın ülkenın para birimini n değerini düşmesine neden olmanın anlamı yok. acısını yine biz cekecegız.
  • kağıt ve boya ile basılan paraların ikramiye diyerek dağıtılmasıdır..

ülke ekonomisine büyük bir yük getirdigine inanmıyorum, piyasadaa bollaşan tl biraz dövizi yukarı çekecektir o kadar..

bir de şöyle düşünün, yeni bir köprü yapacaklarına memurlara vermeleri daha karlı değil mi?
  • emeklilere ve ihtiyaç sahibi, gerçek anlamda mağdur insanlara verilsin ama memurlara değil. ekonomimiz iyi durumda olsa verilsin derdim ama bu şartlarda bütçe bunu kaldıramaz ve ileride telafisi çok zor sonuçlar doğurabilir. sırf seçim yatırımı olsun diye ulke ekonomisini sıkıntıya sokmak hiç mantıklı değil.
  • işyerinde herkesin memurlar.net’e kitlenmesine sebep olan gelişmedir.
  • onun yerine enflasyonla doğru oranda zam yapsalar, belli kamu kurumunda çalışıp gayet kalifiye olan ancak hakkı olan teknik vs. kadrosu olmayan memurlara o kadroyu verseler çok daha makbule geçer.
  • enflasyon + zam + oy olarak geri dönecek olan eylemdir.

fakat daha çok oy istiyorsanız size daha güzel bir çözüm önerim var. neden para basıp dağıtmıyoruz ? bence her vatandaşa 3-5 bin lira basıp dağıtalım. sonuçta memurlar kadar hepimizin hakkı var.

fakat suriyelilere vermeyelim. onlar pis kokuyorlar.
    solculara hiç vermeyelim onlar dolar euro alırlar ekonomimizi batırırlar.
    cehape'lilere hiç vermeyelim, faiz lobisi filan haram para.
    gezicilere de vermeyelim onlar sağı solu kırıp döküyorlar.
    bir de nihat hatipoğlu'na vermeyin amk, adam dünyaları yedi hala şükredin filan diyor...
  • memurlara yılda 2 kez 1000 tl verilmesi hazineyi zora sokmaz, enflasyonu yükseltmez, paranın değerini düşürmez.

ne olur derseniz söyleyeyim ; memur ağustos ayında zenginler sınıfına atlamış görünüp vergi dilimine girer. yıl sonuna doğru ikinci vergi dilimine girer, aldığını maaş kesintisi olarak geri öder.
hesabın var mı? giriş yap