şükela:  tümü | bugün
  • 11 ocak 2020 türkiye polonya voleybol maçını izlerken farkettiğim, kendi başlığını hakeden rezilliktir. hanım kızımızın tam sol omzunun ön nahiyesine denk gelen ülülülü şeklindeki bu ilginç yazıtın ne anlama geldiği umrumda bile değil. ben asıl bu toprakların bir genci olarak, milli takımımızda top tokatlayan bir hanımın böyle bir dövmeyle neden takıma dahil edildiğinin açıklanmasını istiyorum.

ha elbette "japonca yazınca oluo, arapça neden olmuo?" diye soracak cücük beyinliler çıkacaktır. ulan japonca bir şekilde estetik, hiç değilse cyberpunk'ın çıkış noktası olan bir dil. git çince yap bakalım öyle oluyor mu? şirket reklamı gibi dolaşırsın ortalıkta.

hani bizim sporcumuz ahlaklı idi? bu nasıl bir temsiliyettir? bu ne aymazlık, bu ne ilkesizliktir ulan? utanmazlık lakayıtlık diz boyu. kırk yılda bir temiz oyunlu bir spor müsabakası izleyeyim dedim onun da mizacının içine sıçılmış. yazıklar olsun.

edit: az önce öğrendim, arapça resmi dilimizmiş. yaptığım bu hadsiz çıkıştan dolayı başta lahmacun saçlı kızımız olmak üzere hepinizden özür diler, hayırlı yolculuklar dilerim. admin konu kilit pls

edit 2: aldığım mesajlar çok eğlenceli, eğitici ve öğretici. onlarca mesaj geldi ama 1-2 tanesi dışında tamamen küfür çöplüğü. inanılmaz küfürler öğrendim. sözlüğün böyle bir kitlesi olduğunu bilseydim ben de küfredip dururdum, galiba sadece ondan anlıyoruz. sırf eleştirdiğim kişi kadın olduğu için hiçbirşey söyleme hakkım olmadığını bile iddia edenler var. çok ilginç.

bir insan için ülkesi veya uğruna emek ve ömür harcadığı şeyler onu insan yapan şeyler ise, o değerler adına birşeyler yapmalı. bugün dünyada kültürler yok ediliyor, sınırlar kaldırılıyor, bölgesel tarihler ve değerler, geleneksellikler yok ediliyor. ben fransa'nın dünya kupası almasına da sinirlendim. ama bu fransa milli takımının %80inin siyahi sömürge göçmenleri olması yüzünden değildi, o göçmenlerin yeteneklerini kendi ülke ve insanları adına harcamak yerine gidip fransa için ter dökmüş olmalarıydı. bu kızımızın da kökenini bilmiyorum, gitsin arabistan için oynasın, ne bileyim mesut özil kürt olduğu için türkiye milli takımını reddettikten sonra gidip almanya yerine güneydoğu takımları için oynasaydı ve oradaki gençleri geliştirseydi, bugün doğu futboluna başka gözle bakardık, vesaire vesaire.

ama bir x ülkesinin milli takımında oynayıp, o ülkeyi temsil edip, y ülkesinin frankofon değeri bile olmayan diliyle yaptırdığı bir dövmeyle dolaşmasında hiçbir mantık bulamıyorum. geçenlerde olimpiyat elemelerinde bir hanım kızımızın daha kol dirseklerinde arapça dövmeler gördüm. gönül isterdi ki bu illle de arapça olan dövmeler en azından ibn-i haldun'dan, rubaiyat'tan, eski gök bilimcilerden sözler taşıyor olsun. ama sanırım değil ve bu dövmelerin tek motivasyonu maddi sermaye.
  • arapça bilen bi arkadaşıma sordum terli sandalyesinden vatan kurtaran sivilceli sözlük yazarlarının gofret beynini ısırayım yazıyormuş bu dövmede
  • natalia starr'ın da arapça dövmesi var.
  • imam hatipler kapatılsın yazan dövme.
  • su vatana meryem boz kadar faydan var mi acaba sayin cuk kafali japon askeri?
    gereksiz ve yersiz hassasiyet.
  • ben bu entry’i girmeden önce kusabilir miyim?
  • dövmeyi gormedim ama 15 okka tassak oldugu kesin.!
    helal olsun.
  • dövmenin bile faşistliğini yapan insanlara dert olmuş dövmedir.
  • nevriye yazıyor yanlış görmediysem. annesinin ismi olsa gerek.

ayrıca

(bkz: sana ne yarram)