• sözlükte başka bi başlık altında bahsedilmiş olduğuna kalıbımı basacağım ama arayıp bulmaya üşendiğim -ki zaten arasam da bulamayacağım- bi başka örnekten yola çıkarak tanımlayacağım bu tip mesajları. hani yolda giderken bi arkadaşınıza rastlarsınız, ya gülümseyerek selam verir geçersiniz, ya da iki dakika ayak üstü muhabbet eder öyle yolunuza devam edersiniz ya.. ve o minik sohbet esnasında da gülersiniz ikiniz de (şart koşulmuş herhalde ama genellikle böyle olur neden bilmem).. sonra adamla vedalaşıp yolunuza devam edersiniz ama bi süre suratınızdaki o pişmiş kelle sırıtışı silinmez. tam da o esnada ya karşıdan biri gelir, ya köşeyi dönen bi kızin size doğru yürümesiyle karşılaşırsınız ve tanımadığınız bu insanlar o pişmiş kelle sırıtışını onlara gösteriyorsunuz sanırlar.

deli herhalde diyeni de olur içinden, korkup hızlanan kızlar da olur.. olur da olur. hah işte bi benzerini de bu sözlük içi mesajlaşmada yaşıyorum ben, hem de bi iki defadan fazla. şöyle gelişiyor efendim olayımız,

ben laflarına gem vurmayan bi adamım. biraz samimiyet kurduysa bi kişi benimle, ilk farkedeceği şey budur. evet geyik adamım, ya da kimi tanıdıklarımın deyişiyle bu geyik aslında benim bi maskem, herneyse beni sallayalım şimdi, sonuç olarak benim mesajlaşma dilim aşırı derecede pervasızdır. karşımdaki de bana ayak uydurur ve mesajlaşma karşılıklı atışmaya, kimi zaman argonun bini bi para cevaplaşmalara, dokundurmalara, cinsel sataşmalara bezenir durur. ciddiyet yerlerde olduğu için kimsenin gocunduğu olmaz, gocunan da zaten benimle muhabbet kurmaz. misal,

- len brick, gene selam etmişsin kızlara, libidik libidik yazıp duruyorsun, hayır kız düşürsen canım yanmaz, pis abazan seni :)))))
    - düşmez mi yahu, daha demin threesome yapıyordum iki sözlükçü kızla eheheeeyt, bakim yeni cıvır mesaj atmış mı diye ara verdim.. nıhahohahaeuahuea

tam bu mesajlaşma arasında pat diye tanımadığım birinden bi mesaj geleceği tutar, ve o arkadaş yanından suratında pişmiş kelle sırıtışından kurtulamadan ayrılmış herif gibi birden çıkamam bu terbiyesiz moddan ve ne kadar uğraşsam da illa ki falsolu bi cevap yazıveriririm daha ilk mesajda.. lan neler yazmadım ki bugüne kadar, aha örnekler

- ah be kızım bu mesajı neden bi ay önce atmadın, belki şu an sana aşıktım ama kaçırdın şansını peh peh (lan kız beni tanımaz etmez, daha ilk mesaj, yuh yahu pervasızlığa bakar mısın)

ya da,

- yahu benim burç için gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirir derler, hani nerde lan o gömlekler, sen ol bari gömleğim aehauheauheua (çüşş demeyin, böyle bi şey yazmıştım evet aehahau)

yazıp yolladıktan sonra fark ediyorum ne bok yediğimi. eyvah diyorum nasıl bi cevap gelecek acaba.. genellikle geç cevap geliyor tabii ki, o da birden mesafelenmiş, aman bitirelim bu mesajlaşmayı, yoksa bu adamdan hayır geleceği yok alt metinli şeyler oluyor genellikle.. ha bazen birden aynı geyiğe saranlar da çıkmıyor değil.. o insanları aşırı sevdiğimi belirtmem lazım ama tabii ki diğer insanları da anlıyorum. daha ilk mesajda bunları yazan adamdan korkmasınlar da ne olsunlar.

bugüne kadar bu tip mesajlar attığım bütün insanlar inşallah bunu okurlar da beni hoşgörürler, kaba adamım ben, ama sizi temin ederim müziğim kaba değil.. ehehehe amadeus filminden bi replik bu, dayanamadım.. geyik adamım işte yahu…
  • aha benzer bi örneğini de demin zenizedi nickli yazara attım bunlardan. msn'de bi badiyle geyiğin dibini bulmuşken, hatta karşılıklı en fazla kim laf sokacak gibisinden bi yarışa girmişken arada sol frame'de gördüğüm bi soru başlığa tıkladığımda cevap entry'si ile karşılaştım. mesaj atıp uyaracak, soru başlığa entry girilmemesi gerektiğinden bahsedecektim ama altıncı nesil bi yazar olduğundan, "senden beklemezdik asıl bunu" manasında bi mesaj çıkıverdi o geyik moddaki benden.

"ya bu başlığı yeni nesil sazan avlamak için açmışlar, şimdi sen uçacaksın yahu.."

cevap geldi, uyardığım ve sazan dediğim için teşekkür ediyormuş... hassiktir dedim, gene mi aynı şey oldu. gerçi takılmış ciddi değilmiş ama şu moddayken mesaj atmamam lazım benim insanlara. herkes onun kadar hoşgörülü olmuyor işte.
  • - şu entry'nizi çok beğendim. ne yalan söyliim kıskandım. o entry'i ben girmek isterdim. eheh..
    + girmek mi isterdin? bu ne cüret? terbiyesiz!
  • (bkz: ilginç tabii)
  • bunların buluşalım konulu mesajlar olması kuvvetle muhtemeldir.
  • sadece mesajlasmayı degil, iliskiyi de bitirebilen, anlamı gayet acık mesajlardır kimi zaman;
    hadi bakalım, bunlardan biridir misal.

- .... (bi miktar mesajlasmalar)
    - tamam canım, yarın ararım ben.
    - hadi bakalım!
    - haydaa nooldu simdi, aramiyim mi?
    - ...

ve bir iliskinin sonu.
  • (bkz: iyiymiş)
  • en kralları (bkz: hehe) (bkz: :))(bkz: ok)(bkz: tmm cnm)
  • (bkz: hadi bakalım)
hesabın var mı? giriş yap