• her şeyin doğrusunu bilen bu adeta birer çınar olan yaşlı insanların bi bildiği olduğunun kanıtıdır. sonuçta metal müzik dünkü müzik değil değil mi genşler? fakat ben daha şöyle metal müzik dinleyen dede, nine göremedim.

tabii bu türkiye için geçerlidir, ecnebi ülkeler için durum biraz farklı olabilir. sonuçta adamların köylüleri bile ingilizce konuşuyor amınakoyim.
  • (bkz: batu mutlugil)
  • yanlış önermedir zira (bkz: hicri bozdağ) ankara'lı kadayıf emektar..

ha bir de canım ninem
  • paslanmışlardır. odur sebebi.
  • azdır ama vardır. caps.
  • türkiye için bile olabilme ihtimali olduğu için yanlıştır. black sabbath, deep purple, led zeppelin dinleyenler çıkabilir. 1970'de adam 30 yaşında olsa şimdi 72 yaşında oluyor. nineyi bilmem ama dede olabilir.
  • mantiga bak mantiga. 70'lerin sonunda baslamis da o yuzdenmis. ulan halihazirdaki nineler ve dedelerin sevebilme ihtimali neden goz ardi ediliyor? edilir tabii mumkunu var mi bunun? hangi nine, dede sever su seyi? fakat sevme hakki yok mu senin, benim ninemin su anda. ille de 70'lerde 80'lerde dogmus olmasi mi sart? 80'lerde dogan dede mi olur ayrica.

metal muzigin ergen sevdasi oldugunun bilimsel gercegidir.
  • bunun tersini ispatlayan birçok dede ve nine gösterebilirim. dede ve nineliğe gereksiz övgü var burda da neyse. asosyaller bilmez. motorsikletleriyle dalarlar ortama. eğer amınız varsa bizzat mekanları dolaşırız gösteririm.. ama sonunda sikerim, darılmaca gücenmece yok.
  • saçmalığın dik alası. metal müzik dinlemek için metal müziğin piyasaya çıktığı zamanlarda mı doğmak gerekiyormuş anlamadım. neyse şimdi düşünürseniz 1942-1950 arasında doğmuş olanlar genellikle dede ya da nine olmuştur. metal müzikte 60'lı yıllarda ortaya çıktığına göre bu insanlar 20 ya da 20li yaşlara yakın bir zamanda metal müzikle tanışmış oluyorlar. yani esasen var. ama benim anadolu insanım gerçek anlamda televizyonla 90lı yıllarda tanıştığından ve metal müziğin bu topraklarda yetişmemesinden keli üzerindeki folklorik temayı atamamıştır. geçen dedeme orion'u açıp dinlettip, nasıl çalmış gavur, bizden çıkmaz böyleleri dedi. sevdi la adam müziği. gerçi gavurlardan bile bir daha öyle çalan çıkmadı.

rip cliff burton
hesabın var mı? giriş yap