• tek kanallı televizyonun unutulmaz simalarındandır. kariyerinin zirvesinde (!) olduğu yıllarda pilot güneş gözlükleri; mordan yeşil tonlarına uzanan renklerde takım elbiseleri ve yumurta topuklu, sivri burunlu ayakkabıları ile otantik bir görünüm sergilerdi. ilerleyen yıllarda gözlüğü atmak, bıyık bırakmak ve kıravatını çıkarıp bağrını açmak sûretiyle imaj değişikliğine gitti. fakat değişmeyen tek bir özelliği vardı; sesi ve yorumu... daha sonraları kamuoyunun değişen değer anlayışı karşısında direnemedi ve malesef çocukluk anılarımızın arşivinin tozlu raflarındaki yerini aldı... yağdır mevla'm su, yağmur gözlüm, seviyorum işte var mı diyeceğin gibi şarkıları ile tanınır.
  • kendisine hicbir plak şirketi kaset çıkarmadıgı için kendi parasıyla kaset çıkaran şarkıcı.
  • agzini basbaya yamultarak sarki soylerdi bu, yok yok resmen yamuktu bunun agzi, babam bilmemkimin firinina benzetirdi adamcagizin agzini yalan oldu gitti tabii.
  • nedendir bilmem, küçüklüğümde freddy krueger ve atilla atasoydan sonra en çok tırstığım insandı, sonra büyüdük anladık değerini. türk sanat müziğine bu kadar karizmatik bir adam daha gelmez,gelemez..
  • ankarada meclis parkının bakkalında sürekli karşılaştığım adam.ekşi sözlüğü takip ettiğini düşünüyorum.zira artık koyu renk gözlüklerini atmış açık mavi gözlükle gezmektedir.
    (bkz: #80177)
  • degrede gözlüklü , borazan sesli şarkıcı
  • 80'li yılların default $arkıcılarındandır.kasırga hızında fön yemi$ saçlarıyla sahnelerde iğrenç pelerini ve kapkara gözlükleriyle darth vader edasıyla dola$ırdı.sith lordu musun karde$im?ayrıca sahneleri adımlarıyla sömüren bir adamdı,efes antik tiyatrosu kadar sahne versen yine dola$ırdı.eliyle enteresan hareketler yapardı sanki kitleleri aynı çatı altında toplamaya çalı$ır gibi.bıyığına değinmek bile istemiyorum..
  • o zamanlar bizim televizyonumuz küçüktü. sığmazdı metin milli nin kafası 51 ekran saba marka televizyonumuza. bir keresinde de pelerin ile çıkmıştı bu adam sahneye. bak şimdi kimse inanmaz. siyah kruvaze ceketli takım elbise, arkasında dışı siyah içi kırmızı pelerin. vampir tadı yakalamaya çalışmış belli ki.
  • turkiye de ozel ucagi olan ilk kisi derler bu adam icin.
    belki de o sayede milli olmustur.
  • muhte$em resimleri için:

http://www.google.com.tr/…n&tab=wi&biw=1346&bih=637

edit: önceki linkler ölmüş zamanla :)
hesabın var mı? giriş yap