• teknik yapının yeni projesi lansmana çıktığı gün 1+0 daireler tükenmiştir.

işin ilginç yanı 2015 de teslim edileceği söylenen evlerin 2013 de "sözleşmeden" peynir ekmek gibi satılması cidden ilginç.
  • halkalidaki bahariye mensucat arsasına yapılacak olan insaat projesi. reklamlarında havalimanina 5 dakikada gitmeyi vaadediyolar. bende dort tekerlekli herhangi bir arac ile oradan havalimanina 5 dakikada gitmeyi basaran herkese bira/ayran ismarlamayi vaadediyorum.
  • şüphesiz ki bir yaz günü, pazar sabahı saat 5:30'da sizi evinizden alacak bir ralli pilotunun sizi havaalanına 5 dakikada götüreceği konut projesidir
  • 5 dakikada olmasa da ,bugün saat 18:30 itibari ile proje satış ofisinden çıkıp 15 dakikada ataköy'e ulaşabildiğim proje .
  • söz verildiği üzere kasım 2015 itibari ile teslim edilmeye başlanmış teknik yapi projesi.
    daire tesliminde genel olarak sözleşmeye uyulmuş ancak ısıtma sistemi ve elektrikli cihazların çalışması vs dairede yaşamın tam olarak şubat 2016'da başlayacağının belirtildiği bir form imzalatılmıştır.
  • bu dev binalar mehmet akif mahallesinde bulunur. bu mahalleye ben erkek halimle girmeye korkuyorum. mahalledeki bos duvarlar dhkpc nin bildirileriyle doludur. mahallede eylem, olay, toma, biber gazi eksik olmaz. ayrica eve ulasmak icin bu mahalleye girmek zorundasiniz. yani buradan ev alacaklar bunlari dikkate alsin derim.
  • kapısına kadar gelecek olan metrodan ismini alan, vasat bir sitedir. teknik yapının adına yakışmayan bir sitedir.

iskan alınmadığı için hala şantiye elektriği kullanılmaktadır. hergün defalarca elektrik kesilir. önlem amaclı 18:00-20:00 arası peyzajın elektriğini kapatırlar, otopark ve bahce aydınlatmalarını kapatırlar, her bloktan cok sayıda asansörü kapatırlar 24. kattan aşağıya ya yürürsün ya da 15 dakika asansör beklersin. bu elektrik dalgalanmalarından dolayı beyaz esyalar ve televizyonlar bozulur. otoparklarında kamera yoktur. biri aracınıza carparsa kim vurduya gidersiniz. günlük kiralıklara denk gelebilirsiniz. ayak ucu kadar bir havuzu yarım yamalak bir fitness centerı vardır. insaatta ve alt yapıda kullanılan malzemeler kalitesiz olduğu için ısınma aktif hale geldiğinde dairenizi su basabilir. elektrik, su ve ısınma giderleri merkezi olduğu için onların hesaplamaları sonucu size teblig edilen tutarı ödersiniz. faturada bir yanlıslık olduğunu düşündüğünüzde bin dereden su getirirler ama cözüm sunmazlar. seve seve de o parayı ödetirler. ödemezseniz avukat flen muhattap olursunuz. sitede oturan cogu kişinin henüz tapuları bile teslim edilmemiştir. site içine acılması beklenen file market ramazan bayramından beri açılmamıstır. en yakınındaki vasat mehmet akif mahallesinde yaşam daha normaldir. en azından paranızla rezil olmazsınız.

burada yazdıklarımın en kötü yanı ise herseye ragmen eşşek yüküyle aidat istenmesidir. 2+1 için aidat 250 liradır. buna ilave olarak kullanamadığınız sosyal tesislerin su ve dogalgaz giderini isterler. bu da yetmez ortak alan elektrik gideri isterler. bu da yetmez ne olduğu, nasıl hesaplandığı belirsiz bir dünya daire fatura bedeli isterler. bu da yetmez tüm bunları size bildirdikleri için bildirim dağıtım bedeli isterler.

2+1 için aylık ortalama 400-450 lira karşılığını alamadığınız bir aidat gideriniz olur. karsınızda muhatap bulamazsınız. paranızla rezil olursunuz.

buradaki yazılanları inkar edecek bir tane de kat maliki yoktur.

edit: işbu entry karalama amacı ile yazılmamıstır. kendi gördüklerim, yaşadıklarım ve yorumlarımdır. sitede yaşanan bütün aksaklıklarla ilgili kat malikleri hem site yönetimi hem de teknik yapı ile iletişim halindedir. iyileşme olması durumunda bu entryde bahsedilen her problem editlenecektir.
  • tapuları dağıtılmayan teknik yapı sitesidir. yatırım amaçlı daire aldım güzel bir site. tapular konusunda muhatap bulamıyoruz. bir vesile ile irtibat kurduğumuzda aldığımız cevap 1 ay içerisinde tapunuz hazır davet edeceğiz. tabii 2 yıl oldu halen teslim yapılmadı. teknik yapıdan ev almadan 2 defa düşünün derim.
  • yaklaşık bir yıldır bu sitede ikamet ediyorum.küçükçekmece ilçesinde yer alan bu site hakkında bütün bildiklerimi paylaşmak istiyorum.öncelikle bu siteden ev kiralamak veya satın almak isteyenlerin iki kere düşünmelerini,araştırmalarını istiyorum.b bloklar ticari olarak düşünüldüğü için faturalar ona göre belirlenmiş ve bilginiz yoksa eğer size bilgi verilmiyor.site aidatları gereğinden fazla yüksek,ortak alan gideri hakkında hiç bir fikriniz yok.site yönetimiyle hiç bir şekilde muhattap olamıyorsunuz.kiralar pandemiden sonra oldukça yükseldi kaldı ki sitede hiçbir şey yok.ortada mutfak kafe diye bir alan var kışın açık alanında oturulmuyor.çok rüzgar alıyor yaz aylarında 23.00’te kapanıyor.çok fazla arap var,site bakımsızlıktan ölüyor.site yönetimi topladıkları aidatlardan çok fazla gelir elde ettiğini oturanlar yolunacak kaz olarak gördüğüne dair şüphelerim var.çoğu blokta tapu yok,yıllardır insanları paralarını ödemelerine rağmen müteahhit firma vatandaşı oyaladıklarına dair şikayetler olduğunu duydum.bir çok dairede haciz kararı var.bugüne kadar ödediğim site aidatları hakkında hiç bir detaylı bilgiye sahip değilim.sadece mesaj olarak bilgi veriliyor.doğalgaz,sicak su,soğuk su ve ortak alan kullanımı ücretleri site yönetimi tarafından gönderiliyor.sayaçların nerede olduğu hakkında hiç bir fikrim yok.sabit aidat m2’ye göre değişiyor.ticari bloklarda oturduğum için 398 tl sabit ücret ödemek zorundayım.iki blokta 600 den fazla daire var,diğer blokları saymıyorum bile...emlakçılara devredilmiş hiç bir referans yok,hayat kadınları,araplar,hiç güven vermeyen insanların bir arada yaşadığı bir site.lütfen burada yer almak isteyenler en az üç kez düşünsünler.dava açmak istiyorum ama kat mülkiyeti kanununa göre elim kolum bağlı.bu konuda yanıt alamıyorum emlakçılar dava açsam da kaybedeceğimi hatta karşı tarafın avukat masraflarını da benim ödeyeceğimi söyleyerek göz korkutuyorlar.bu konuda iyi bir avukat varsa yeşillendirsin lütfen.bu durum beni fazlasıyla rahatsız etmeye başladı.yolunacak kaz değilim.nasıl bir yol izlenmeli önerisi olan lütfen bilgilendirsin
  • ikitelli bölgesinde sözde rezidans. düşünsene rezidans diye 1+1 balkon olmayan evlere 2 milyon ödüyorsun fakat ev ikitelli de. biraz bölgeyi araştırın sonra alacaksanız alın. güvenlik ciddi bir sorun burada. site aidatları da arşa ulaşmış durumda. berbat bir site yönetimi var. buna rağmen etrafında yapacak hiçbir şey yok. kafe bile yok.
hesabın var mı? giriş yap