• patates / soğanın en az 5tl olduğunu görüp sinirlenen insan söylemi, patates soğan da alamayacak hale mi geliyoruz, kimse de demiyor ki
    - bu neden böyle?
    - bu işte bir terslik olmasın sakın ha? ne bileyim
    - acaba bunlar başımıza neden geldi ayol?
    demiyorlar efendim, bazen gerçekten malum şahıs ve kurumunun insanlara para dağıttığını ve bu yüzden insanların enflasyona aldırış etmediklerini düşünüyorum.
  • ucuzcu x marketinin hemen karşısında yer alan ve fiyatlarda onunla rekabet eden y marketinden, kilosu 9.99 tl'den erik aldım yarım kilo civarı. haziran ayının ortasındayız aqduklarım. ocak ayında değiliz.

yayında ve yapımda emeği geçenlerin allah belasını versin.
  • sandığa yansımayacaktır.
    patates 3.5 lira, neyse "ehonomi çoh eyi" çomarlar. ulan bu ülke patates de mi üretemiyor anlamadım ki.
  • "kasaptaki ete soğan doğramam" bakınız hilmi öksüz ya da tdk.
    "benim hanım yarım kilo tertemiz kıymayı 19.5 tl ye alıyor " bakınız fucky baba.
    o halde dağılın.
  • bu gün yaptığım alışveriş sonucunda 58 tl sadece meyve ve sebzeye harcadım.
    çilek 1,700gr 22,47
    dolmalık kabak 300gr 2,50
    armut 700gr 8,76
    turp 1,50
    kapya biber 200gr 1,29
    şeftali 1,180gr 11,52
    dereotu 1,49
    patlıcan 500gr 3,56
    dolmalık biber 500gr 2,50
    marul 2,70
    toplam 58,29
    sadece bir haftalık idare edecek olan alışveriş sonucunda ayda ortalama 240 tl eder. bu sadece meyve sebze. temel ihtiyaç. üstelik kuzey ülkesinde yaşamıyoruz. yaz mevsiminin olduğu dört mevsim yaşayan zengin topraklara sahip bir ülkede yaşıyoruz. et ve süt ürünleri anlıyorum pahalı. sebze ve meyveyi asla anlayamıyorum.insanları sağlıksız yiyeceklere mecbur bırakıyorsunuz. asgari ücretle geçinen bir aile bu durumda nasıl alacak ? sadece temel ihtiyaçları karşılamakta zorlanıyoruz. iş görünenden daha daha da kötü.
  • eataly'deki meyve sebze fiyatlarının normal marketlerdeki meyve sebze fiyatlarıyla aynı olmasını da beraberinde getirmiştir. normalde eataly'nin, macro center'ın daha pahalı olması gerekiyordu. ancak bu durum, şüphesiz kara mizahı getirmiştir.
  • hayret ettirir.
    yıllık enflasyon %9,5 çıkacak diyorlar.
  • kg fiyatlarını yazdaydın da hesaplama zahmetine girmeseydik
  • geçen gün seyyar satıcıda kilosu 7 tl ye kiraz buldum sevindim.baktım güzel diri diri duruyor, hemen 2 kg aldım.eve geldim ertesi gün annem kirazların yarısının çürük olduğunu söyledi.oysa ki o kadar sevinmiştim uygun fiyata meyve buldum diye.ibne herif çürüklerle normalleri bir güzel kombin yapıp kakalamış bana.

anlaşıldığı üzere doğru dürüst meyve yiyebilmek için kilosuna 15-20 tl vermeniz gerekiyor.üstelik a sınıfı bir meyveye de değil alelade sıradan tatsız bir kiraz için.kilosu 20 tl ye meyve mi olur lan!
hesabın var mı? giriş yap