• resim seçicileri partisyon okuyabilen kanal. koca bir orkestral eserin içinde, bir an sonra ön planda olacak enstrumanı partisyonda görüp, daha çalmaya başlamadan ekrana yansıtıyorlar. muhteşem bir şey.

(bkz: zilciyi yakalamaya çalışan görüntü yönetmeni)
  • evde is guc yapmaktaysaniz aciniz bu kanali efendim,birakiniz muzik iceri girsin.
  • favori kanalım. favori kanalım olmakla beraber peygamber ocağında bana gülmekten takla attırmıştı bu mezzo kanalı. efendim maç bekleniyor, derken tezkereci kardeşlerim her zmanaki gibi aldılar ellerine sazı, pardon kumandayı. müzik kanallarından aşağı inerken, bir anda mezzoda takılı kaldık. hayır sekanslardan birine mi denk düştüm bilemiyorum yalnız bir arya yankılanıyordu konya'da bir asker gazinosunda. ne oluyor yahu demeye kalmadı, küfürler başladı. efendim, pili bitmiş kumandanın da, ondan saplanıp kalmışız mezzoya. merak buyurmayınız, hemen manuel olarak devreye girdiler ve maçı açtılar. arada uçuşan küfürlerin bazılarını bazılarınızın duymadığına adım gibi eminim, ya neyse...
  • hani tamam klasik muzik, opera falan tamam ama blues ve jazz arsivleri ile buyuleyen bir kanaldir. sen bana 60'larin jazz'ini bulduruyorsun ya, asasin cosasin istiyorum.
  • televizyonda klavsen görüp dinleyebildiğim tek kanal. bu yüzden çok severek izlemekteyim, favori listemde en üst sıralardadır, ticari kaygılı uyduruk müzik kanallarına on basandır.
  • digiturk'teki altın değerindeki müzik kanalı. özellikle de gece yarısından itibaren jazz kuşağıyla gönüllere taht kurmuştur. eskiden bu kuşağın gece olması nedeniyle küfürler yağdırırken artık neyse ki digiturk plus sayesinde gece kaydedip gündüz izlememizle krallığı ele geçirmiştir. gece kaydet gün içinde aç kalsın bütün gün çalsın mezzo.
  • öğlenin bu vakti muddy waters, b.b. king ve john lee hooker konserlerini üst üste yayınlayarak/yayınlayacak olarak beni benden almış bir kanaldır. b.b. king konseri sürüyor, john lee hooker sırada efendim.

az önce ekranı yalarken guide listesinde gördüm oradan biliyorum.
  • dün gece baba zula konseri vermiş kanal. ilk defa bir türk sanatçısına rastladım. şaşırdım ve sevindim.
  • fazıl say'ı da izleyebileceğiniz klasik müzik kanalı. gururlandırıcı
  • klasik müzik, opera, bale, caz ve dünya müziğinden örnekleri "gözleriniz için müzik" sloganıyla müzikseverlerle buluşturan fransa merkezli televizyon kanalı.
    aralık ayında, ludwig van beethoven'ın doğum günün 250. yıl dönümünü ünlü besteciye adanmış özel bir programla kutluyor.
hesabın var mı? giriş yap