• bir sağa bir sola çalkala çalkala
  • vatanın değil kendi bekaları için çalkalanmışlardır.

derdi vatan olanlar çoktan iyi parti'ye geçti bile. geriye posası kaldı.

baktılar artık milliyetçilik taklidi yaparak ekmek yiyemeyecekler, "eyvah biz ne yaptık, bahçeli'nin bekasını kurtarırken kendi bekamızı kaybettik" diyorlardır.
  • mhp'li bir tanıdığım var. hukukçu. normal şartlarda konuştuğunuzda oldukça iyi ve makul bir adam. güler yüzlü falan.

sosyal medya hesaplarında da oldukça mantıklı, makul yazılar paylaşıyor.

ama bazen beğendiği şeyler önüme düşüyor. "ekrem imamoğlu abd projesi, iyi partililer hain, devlet bahçeli liderimiz..." falan filan.

ya kardeşim. her konuda bu kadar makul bir insan olup bu konuya gelince beynindeki nöronları nasıl kapatabiliyorsun ben anlamıyorum.

yani kıssadan hisse, en okumuşu bile inanılmaz bir şekilde biatçı. devlet bahçeli ne derse o. bitmiştir. biatçı olmayanlar zaten iyi parti'ye oy veriyor.
  • doğru mu değil mi bilemem. bu akşam misafirim vardı, aile dostumdur kendisi. ailesiyle geldi, standart çay kahve sohbeti.
    kendisi kökenden hatta babadan mhp'li.
    ne zaman görüşsek mhp ve akp koalisyonundan övünerek bahseder. bu akşam makarasına ve biraz kızdırayım diye "sinan kardeşim hayırlı olsun yeni ittifak ortağınız" dedim. dediğim gibi gün yüzüne çıkmamış küfürleri işitme bi oldu.
    aha dedim sinan'da ekrem başkana verecek galiba oyunu. ama yok, sandığa gitmeme kararı almış. ki bu arkadaşın etrafı komple mhp kitlesi, temiz yarısı oy vermez kalan yarısınında kafası çok karışık diye ekledi.
  • geçmişte yazdıklarımda da hep söyledim. mhp bu ülkenin esas ayrıştırıcı bölücü unsurudur. nitekim öcalan ile aynı çizgide durarak bu yüzlerini sergiliyorlar. bunlarda çalkalanma falan olmaz. bunlar çıkarları nereye güderse oraya giderler.
  • bunlar komple ihale ve maddiyat usulü iş görür. çevremden biliyorum, o nedenle boş çalkalanmalardır. yerimizi başka kardeşler alacak diye korkuyorlardır. hahaha. korkmayın len size de ekmek çıkar. serperler az bişi. az emeğiniz yok. hahaha.
  • teşkilat mı kaldı ki çalkalansın dediğim dansözlük.

dansözlük dedimde, sahi mitil reis ne yapıyor şu an? yalıyor mu yoksa işsiz gibi eski bir arabada ferdi tayfur mu dinliyor?
  • çalkalanmakta biraz erken davranmışlar. bir gün öcalan piçinin tahliye talebi istendiğinde başlamaları lazım. şimdi durulsunlar.
  • hal hatır sormak için aradığım bir arkadaşımdan öğrendiğim durumdur.

son günlerde yaşanan imralı mektup olaylarının mhp teşkilatlarında huzursuzluk yarattığından bahsetti.
hesabın var mı? giriş yap