şükela:  tümü | bugün
 • tam hali; mhp'den halı ve seccadelere gizlenmiş haç işaretleri ile viyana kuşatmasını eleştiren subliminal figürlere karşı kanun teklifi olacaktı...

  --- spoiler ---

  mhp konya milletvekili esin kara “küçükleri muzır neşriyattan koruma kanunu” ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin gerekçesinde, toplumsal bozulmanın önüne geçilebilmesi için yazılı ve basılı materyallerde, televizyon yayınlarında, internet ortamında bulunan subliminal mesajların ya da açık olarak verilen olumsuz mesajların denetiminin arttırılması, bu tür kaynaklara ulaşımın engellenmesi ve cezai müeyyidelerin getirilmesi amaçlandığı yazıldı.

  teklifte, “dijital ortamın etkisi ile toplumsal olarak yozlaşmanın yanında sanal âlemde birçok tehlike hepimizi beklemektedir. dijital ortamda verilen mesajlar kimi zaman açıktan, çoğu zamanda gizli ve doğrudan şuur altına yönelik, uzman olmayan kişilerin anlayamayacağı özellik ve şekillerde verilebilmektedir ki bu çoğunlukta olandır. subliminal mesajlar kişinin bilinçaltına gönderilen gizli özellikte ve başka bir objenin içine normal insan algısı limitlerinin altında işaret ya da mesajların saklanması suretiyle fark edilmeden insanların bilinç altınlarını yönlendiren mesajlardır. bu mesajlardan etkilenenler farkında olmadan bir gruba, bir milli yada dini değere müzahir yada düşmanlık düzeyinde hasım haline getirilebilmektedir.

  hayatımızın her anında bilinçli olarak hazırlanmış ve gizlenmiş subliminal mesajlarla karşılaşmaktayız. bu mesajlar kimi zaman müslümanın seccadesindeki haç işareti olmakta ve ona secde ettirilmekte, kimi zaman istanbul’un fethini veya viyana kuşatmasını eleştiren bir figür olduğu gibi kaligrafik oyunlarla ayakkabılara, halılara işlenmiş-gizlenmiş allah kelamı ve peygamberimizi ifade eden figürler olabilmektedir. internet ortamındaki videolarda, çizgi filmlerde, bilgisayar oyunlarında milli ve dini kahramanlarımız yenilmesi, yok edilmesi gereken ve insanlığa zararlı şahsiyetler olarak yer almaktadır” denildi.

  yakın zamanda dünyada oynanması yasaklanan dijital oyunların bir bölümünün çocuğun intihar etmesine sebep olan bilgisayar oyunları olduğu bilindiği ifade edilerek, “teknoloji ortamında bilinçaltı tehlikesi özellikle çocuk ve gençlerimiz üzerinde olumsuz etki oluşturarak, toplumsal yapımızı tahrip edecek düzeye gelmiş bulunmaktadır. televizyon kanallarındaki çizgi filmler, bilgisayar oyunları, müzikler, görsel, işitsel ve yazılı-basılı materyallerle verilen subliminal mesajlarla başta çocuk ve gençlerimizin psikolojilerinin bozulması, mensubu olduğu toplumun temel değerlerine yabancılaştırılması, karşı hale getirilmesi hatta intihar ile sonuçlanan, toplumsal bozulmanın önüne geçilebilmesi için yazılı ve basılı materyallerde, televizyon yayınlarında, internet ortamında bulunan subliminal mesajların ya da açık olarak verilen olumsuz mesajların denetiminin arttırılması, bu tür kaynaklara ulaşımın engellenmesi ve cezai müeyyidelerin getirilmesi amaçlanmaktadır” görüşüne yer verildi.

  küçükleri muzır neşriyattan koruma kanunu’nun ilgili maddelerine, “küçüklere açık ya da gizli olmak üzere zararlı bilinçaltı mesajlar veren basılı eserler de birinci fıkra kapsamında değerlendirilir”, “çocukları ve yetişkinleri etkilemeye yönelik açıktan ya da gizli mesajların verilmesini amaçlayan internet ortamında yapılan yayınlar ve oyun programları”, “televizyon ve radyo yayınlarında çocukları ve yetişkinleri etkilemeye yönelik açıktan ya da gizli mesajların verilmesi yasaktır” ibaresi eklenmesi teklif edildi.
  --- spoiler ---

  https://www.birgun.net/…ra-karsi-kanun-teklifi.html

  `milliyetçilik insan iq'sunun ayakkabı numarasından küçük olması halidir`
 • her kuşu sevdik, geriye bir martı kaldı.
 • muzur neşriyat ismi güzelmiş.
 • diğer dinler yasaklansın, gavurları recm edelim ayrıca.. hep birlikte dağa çıkıp uluyalım, koylere dalıp tavuklara falan saldıralım sonraki aşamada.
 • matematik işlemlerindeki artı işareti de kaldırılsın bence!

  edit: doğrusu aritmetik işlemleri olacaktı. nedense, edk* yeşillendirmedi.
 • destekliyorum.
  domatesteki enflasyonu engelleyecektir.
 • tanım: geçen gün önerdiğim ''meclise derdini sikeyim butonu eklensin'' fikrinin ne kadar haklı bir öneri olduğunu gözler önüne seren teklif.

  aldıkları maaş ve yanında yedikleri ekstralar o kadar güzel ki, sırf çalışmış görünmek için halı ve seccade deseni incelemişler. küfür etmeyeceğim bu kez.
 • bir afrika ülkesinde sıradan bir gün. olum bu tür gündemler anca afrika ülkelerinden çıkıyor lan. valla billa bak. millet marsa koloni kuruyor alooooo
 • kabul edilirse dört işlemden toplama işlemine veda etmemizi gerektirecek öneri. matematikle pek haşır neşir olan sayın devlet bahçeli bu işe çok üzülür bence. devlet demişken, alfabenin 29 harfinden t'ye de güle güle dememiz gerekecektir.
 • sorsan subliminal'in kelime anlamını bilmeyen adamların verdiği kanun teklifi..