şükela:  tümü | bugün
  • 14 seneden sonra microsoft'tan yeni bir simülatör geliyor.

https://www.haberler.com/…ilenecek-12129988-haberi/

fragman
  • sevindiren haberdir. fragman olarak xbox'a çıkacak gibi gözüküyor umalım pc versiyonu da eş zamanlı olarak çıkar.
  • mevcut sürümünün grafikleri e3 fragmanında gösterilen grafiklerinin yakınından bile geçmeyen simülatör. uçaklar çok iyi ancak çevre ve şehir grafikleri baya kötüydü.

2020'ye kadar daha çok var ama gördüğüme yakın kalitede grafiklerle çıkacaksa oyun tarihinin en dramatik downgrade'lerinden birine hazır olmakta fayda var.
  • kaynagindan bilgi almak istiyorsaniz.

bana sorarsaniz,su an xp11 icin alternatif yok.prepar3d neki?fsx'i ne kadar süslerseniz süsleyin,fsx kalacaktir.xplane 11'e bakarsak,bir baska ucus dinamigi var.daha gercekci.ucaklarin havada otobüs gibi ucmasi bir gercektir fsx ve prepar3d'de.maalesef xplane gec basladi.en sonunda xplane 11'le konfigurasyonu ve yeni bir simülatöre alismayi kolaytasdirdi.gece ucuslarina bakin!ne güzel isiklandirmalar.ucagin garip bir sekilde rüzgar olunca sallanmasi gibi.

uzun lafin kisasi.microsoft bize bunlari fsx'i cikarirken'de anlatti.yani beklentim büyük olsa bile,bastan kuskuluydum.

tek ümidim benim,bugünümüzün cikis noktasi xplane 11 gibi iyi simülatörün var olmasi,ve bunun altinda bir kalitenin microsoft'un cikarmayacagi gercegi.öbür tarafta 29. subat 2012 tarihinde microsoft'un meydana attigi "microsoft flight" göstermisti bütün beklentilerin kayboldugunu.umarim ögrenmistirler.

o yukarida verdigim kaynaga bakarsaniz,"bir simülatör yapiyorsak,agirlik simülatör kelimesinin üzerindedir" diyor bu simülatörü cikaracak olanlar.
    ve pistler "sloped" olacakmis.okuyun kendiniz görün.tam heyecanlandırdılar yazilan isteklere kulagimiz acik diyorlar.eylül ayinda baslayacaklar daha derin bilgilere.
  • dev update videolarının olduğu bir adet yutub kanalı
  • inanılmaz görüntülerle gelen , halen daha geliştirme aşamasında olan oyun. net çıkış tarihi belli olmamak ile birlikte 2020 de beklenmekteymiş. buradan neden bahsettiğim anlaşılabilir.
  • ilk izlenimler, ilk yorumlar çok iyi. geçenlerde de seattle'da ön gösterimi (pre alpha versiyonu) kullanıcılara açıldı, onların da yorumları çok olumlu geldi. yeni jenerasyon bir uçuş simulatörüne yıllar yıllar sonra kavuşacağız gibi. aman nazar değmesin, aynen böyle devam. neymiş ne değilmiş meraklısı bakabilir
  • dunyadaki amator pilot sayisini birkac kat arttiracak olan yeni nesil simulator*.

https://www.youtube.com/watch?v=fj8h6yibhhc
  • microsoft tarafından geliştirilen çok gelişmiş bir uçuş simülatörüdür. daha önce ki nesil denebilecek (bkz: microsoft flight simulator x) gerçekçilikten uzak bir motor ve berbat kaplamalar ile gelmiş ve başarılı olamamıştı. microsoft bu başarısızlıktan dolayı programın tüm haklarını loocked martin firmasına satılmıştı. steam geniş bir kullanıcı ağına ulaşınca programın yenilenmiş bir sürümü tekrar yayınlandı fakat aynı şekilde başarısızlıkla sonuçlandı.yeni sürüm olan 2020 ise önceki sürümlerden farklı olarak gerçekçi bir simulasyon ve başarılı grafikler ile geliyor. tanıtım videolarında gösterildiği gibi başarılı ise amatör pilot sayısında patlamaya sebep olacaktır.
  • tüm dünyanın oyunda yer alacağı yeni flight simulator oyunudur. evet yanlış duymadınız oyunda bütün dünya olacak. microsoft bing'in haritasındaki dataları kullanarak bütün dünyayı oyuna aktarmış. sadece haritanın 2 petabayt olduğunu söylüyorlar. yani oyunda gidip uçakla kendi evinizin üstünden geçmeyi deneyebilirsiniz. tabi hal böyle olunca insanın aklına ilk olarak ulan bütün dünya varsa oyunda bu oyunun boyutu ne kadar olacak ki sorusu geliyor. haritalar biz uçakla ilerledikçe bölge bölge olarak download edilecekmiş, yani siz uçakla uçarken bir yandanda gideceğiniz yerler otomatik olarak arkada download olacak. internet hızınız yavaş ise de inen harita daha az detaya sahip olacakmış. oldukça heyecan verici gerçekten. görüntüler muazzam zaten. flight simulator x'de sürekli boeing 737 800 ile ankara/istanbul arası uçan biri olarak heyecanla bekliyorum. *