• frovatriptan etken maddeli ilaç olup menarini tarafından üretilmektedir. ataklar esnasında ağrı çok artmadan önce alınması gerekmektedir. ağrıların artıp, migren atağının oturmasından sonra alınan ilaçtan net bir etki beklememek gerekir.
  • 7. migren gününün şafağında avmigran ve relpaxtan sonra deneyeceğim üçüncü migren ilacı. hadi bakalım. görelim geçirecek mi?
    edit: geçmedi.
  • migren atakları geldiğinde kullanılan ilaç. doktorum ağır olması hasebiyle çok zorda kalırsam içmemi söylemişti ve bugün çok zorda kaldım ancak baş ağrımı geçirmediği gibi midemi ve bağırsaklarımı bozdu, günümü daha da zorlaştırdı. bir daha kullanmak niyetinde değilim. 6'lı paketi 49 tl.
  • zomig'in ve relpax'ın piyasadan silinmesiyle elimde kalan son çare, sığındığım son liman.

(bkz: sen de başını alıp gitme ne olur)
  • malesef kendisi bende hiç bir işe yaramayan ilaç
  • bünyemde ağrıyı geçirdikten sonra kafanın tek bir noktasında acı, sızlama şeklinde bir hissiyat bırakan ilaç. migrene nazaran çok daha katlanılası bir durum olsa da ilginç bir yan etkidir.
  • etken maddesi frovatriptan olan, migren kaynaklı baş ağrılarına karşı önleyici ilaç.
    henüz kullanmadım, ilk migren atağında deneyip, sonucu buraya editleyeceğim.

edit; ağrı yarı yarıya azaldı ama maalesef tamamen geçirmedi. pek etkili diyemeyeceğim maalesef.

edit 2; yarıya yarıya falan değil hiç azalmadı. plasebo etkisiydi ilk deneyimim sanırım. şu an alalı saatler olmasına rağmen şiddetli ağrı devam ediyor.
  • relpax'a gore cok daha hafif bir ilac ya da beni pek etkilemiyor. hem etkisini hem de yan etkisini daha az hissettim. dolayisiyla ataklari hafifletti ancak kesmedi. 3 gunde 2 adet almak zorunda kaldim, umarim felegim sasmaz. bu sure icinde relpax almis olsaydim muhtemelen ilk gunden agri kesilecekti de 3 gundur yan etkileri ile ugrasiyor olacaktim. al birini vur otekine. migren sucks.
  • benim migren ağrılarımı geçiriyor... alıyorum ve günümü mahvedecek o ağrıdan kurtuluyorum, bebek gibi oluyorum, kendisine müteşekkir hissediyorum..

yalnız şöyle bir şey var -henüz çok kere kullanmadım ama- sanki bir iki kere kullandığımda ertesi gün ya da birkaç gün sonra- ağrı yeniden geldi... dolayısıyla atağı o anlık mı engelliyor yoksa hepten mi bitiriyor emin değilim şu anda.

bu arada, doktorum bana "bir ayda ikiden fazla alma" dedi, bilginiz olsun .
  • bu ilac bana allahtan hediye 22 yaşındayım çocukluğumdan beri basim ağrır ama bununla tanıştığımdan beri daha fire vermedim her atakta bir tane içiyorum bu migrexi fakat eczanelerde reçetesiz alınca pahali almak zorunda kalıyorsunuz 68.5 tl bir paketi pakette de 6 tane var herkese gecmis olsun allah sifalar versin diyorum migren çok zor
hesabın var mı? giriş yap