• duvara asarak çözülebilecek rezalet. ne demek abi ev benim değil duvara asamam. senin değilse kiralık demektir. bal gibi de asarsın ev sahibi ne karışır ya. çıkarken deliklere alçı, üstüne boya oldu bitti. ezdirmeyin kendinizi bu kadar.
  • kardes google diye bir sey bulmuslar yaziyorsun hemen hakkinda bilgiler, incelemeler, fotolar her sey cikiyor...

dalga mi geciyorsun anlamadigim rezalettir.. birader bir tv'yi almadan once hic mi fotolarina bakmadin? adamlar hakli.. tv'yi istedigin gibi acip iade edemezsin. bir arizasi olsa haklisin diyecegim de sen geri vereceksin adamlar ne yapacak o tvyi? cope mi atsinar? senin kapali almadigin tvyi baskasi acilmis olarak mi olacak?
    rezalet puanu 0/10. eksisozlukte yazar olup hala tv gibi bir urun almadan once nete bakmiyorsaniz asil rezalet sizsiniz bence.
  • yalnız bu "rezalet"te tüketicinin kaçırdığı "devasa" bir ayrıntı var, nedir?

bu tür tv gibi eşyaların kurulumunu tüketici değil, ilgili firmanın (ya da satıcı kurumun) yönlendirdiği yetkili servis yapar. yani baştan bu kural ihlal edilmiş.

bu durumda firma ürünü kabul etmemekte haklı.
    atlanmış detaylar var mıdır, varsa onlar nelerdir bilmiyorum ama şu haliyle sırf kutuyu kullanıcı açtı diye (evet, kutuyu da servis görevlisinin açması gerekiyor) ürün garanti kapsamında değildir ve satıcı da ürünü geri almayabilir.
  • rezalet degil, nedeni ise su aciklamada gizli:

tüketici derneği başkanı engin başaran, "fakat burada ürünün iade edilebilmesi için bir kusur içermesi gerekiyor. herhangi bir kusuru bulunmayan elektronik cihazlarda tüketicilerin keyfi iade hakları bulunmuyor. biz bu konuda tüketicilerimizi ürün almadan önce ihtiyaçlarını doğru belirlemeleri yönünde uyarıyoruz" dedi. teknoloji marketlerden cihaz alıp bir kusuru olmadan değiştirmeye çalışan tüketicilerin bu talepleri bu sebepten ötürü karşılıksız kalıyor.
  • sırf bu mal değneği tüketicilerle uğraşamayacağımı bildiğimden girişimci olamıyorum.

kiracıyım duvara asamam geri alın :( yarrağım acaba ambalajı açık ve hatta kullanılmış ürünü kime satacağım acaba?

geçen mediamarkt'ta kulak misafiri oldum adam elektronik diş fırçasını geri vermeye çalışıyor, diş etlerini temizlemek istemiş bastırmış hem diş eti kanamış hem de kaymış elinden yanağı acımış dayının. umarım cihazın üzerinde yazıyordur götünüze sokmayınız diye.
  • televizyon kalsın, çocuğu iade et. muhakkak bir yolu vardır elbet.
  • "ev benim değil asamıyorum" ne demek ? beyin lens mi? rezalet puanım 0/10
  • bal gibi de rezalettir. yalniz rezalet olan türkiye'deki tüketici haklarıdır. burda açılmış ürün iade mi edilir diye bik bik ötenler gidip amerika'da best buy'da vs. sistem nasıl işliyor görsünler. adamlar aldığı telefonu kaç gün kullanıp beğenmeme gerekçesi ile iade ediyorlar. hiç bir satıcı da ağlamıyor ben bunu nasıl satam diye çünkü kanun böyle. siz aldığınız ürünü iade edebilme hakkına sahip olmalısınız bunun peşinde koşacağınıza gidip bizi öttürmeye devam etsinler diyorsunuz beyinler pırıl pırıl.

mağduriyeti yaşayan arkadaşın tek hatası ürünü bir mağazadan almış olmasıdır çünkü maalesef dediğim gibi kanun bu alışverişte iadeyi mümkün kılmayıp satıcının insafına bırakmaktadır. o yüzden maalesef alan arkadaşın bu konuda istediğine ulaşması çok zordur. umarım muhatap olacağı kişiler insaflı davranır ve sorun çözülür. insanlar bir şeyler alırken bedava almıyor sevgili suserlar. o paralar ne emeklerle kazanılıyor.

kanun konusunda bilgisi olmayan arkadaşlara da yardımım olması açısından alışveriş önerisinde bulunayım.

aldığınız her şeyi ama her şeyi internetten alın. burda kanun sizi koruyor. o hani açılmış şey iade mi alınırmış diye düşünen arkadaşlara tavsiyem, internetten bir şey alın, açın, kullanın, zarar vermeden 14 gün içinde iade edin bakın bakalım alınır mı alınmaz mı? açılan şey bal gibi de iade alınır bu artık satıcının ve üreticinin problemidir tüketiciyi bağlamaz. bir diğer alışveriş önerim ise internetten aldığınız her şeyin kutusunu açarken ve ilk çalıştırma sırasında video çekin. bir problem varsa ve sizden kaynaklı değilse elinizde kanıt olsun.

problem yaşayan arkadaşa umarım çözüm bulur temmenimi iletiyorum. eğer bulamazsanız da çok üzülmeyin ve duvara monte seçeneğini kullanın.
  • “duvara monte edemem ev bizim değil” kısmından sonrasını okumadım. kısacık hayat bir de fakir fukaranın derdini dinleyemeyeceğim valla.

not: şaka kardeşim ama migrostan televizyon mu alınır yav, ne bileyim domates al biber al. migros lan bu.
hesabın var mı? giriş yap