• bunu belleyen mihriban değil ozanın kendisi. götünüzle dinlemeyin güzelim türküyü.
  • anadilinde okuduğunu anlama konusunda neden pisa sonuncusu olduğumuzu gösteren başlık.
  • dinlediğini anlamayan bir nesil var. bak okuduğunu demiyorum. dinlediğini anlamayan bir güruh.

aferin cevdet aferin..

(bkz: bir şarkının yanlış anlaşılan sözleri)
  • okuduğunu, dinlediğini anlayamıyor. ama maalesef burda yazar başlık açabiliyor :(
  • kadınları türkülerde bile nasıl kötülesem diye düşünen suserin başlığı.. belli ki türküyü de dinlememiş.. pardon, dinlediği tarafıyla yorumlamış..

kaldı ki, bunu söyleyen mihriban da olsa asla kezban olmayacaktı.. çünkü ayrılık ölümden zor.. ölümün acısı zaten ayrılık sebebiyledir..
  • her şeyi gectim. adam lambada titreyen alev üsüyor demiş. bu nasıl bir sözdür. her duyduğumda içimi titretir.
  • mihriban
    sarı saçlarına deli gönlümü
    bağlamışlar, çözülmüyor mihriban!
    ayrılıktan zor belleme ölümü
    görmeyince sezilmiyor mihriban! yâr deyince kalem elden düşüyor
    gözlerim görmüyor aklım şaşıyor
    lâmbamda titreyen alev üşüyor
    aşk kağıda yazılmıyor mihriban! önce naz sonra söz ve sonra hile
    sevilen seveni düşürür dile
    seneler asırlar değişse bile
    eski töre bozulmuyor mihriban!tabiplerde ilaç yoktur yarama
    aşk değince ötesini arama
    her nesnenin bir bitimi var ama
    aşka hudut çizilmiyor mihriban!boşa bağlanmamış bülbül gülüne
    kar koysan köz olur aşkın külüne
    şaştım kara bahtın tahammülüne
    taşa çalsam ezilmiyor mihriban!
  • o mihriban sonra ilaç almak için eczaneye gideceğine doktora gidiyor. doktor: ''bende ilaç olmaz.'' diyor. mihriban da ''lanet olsun böyle sosyal devlet anlayışına, bir ilaç bile bulamıyoruz.' şeklinde düşünüp ''her nesnenin (ilacın) bir bitimi var ama var ama.'' diye de ekliyor. bunlar önemli ayrıntılar.
  • tam aksine, mihriban hanimkizimiz ayriligin ne oldugunu bilmemekte ve laylaylom takilmaktadir. ozan bey sazi eline alir ve ayriligin olumden bile daha agir oldugunu soyler. lakin mihriban'in akli bir karis havada oldugundan anladigini hic sanmam.
hesabın var mı? giriş yap