221 entry daha
  • öncelikle: siz de ilk 2 ay ücretsiz internet kullanmak isterseniz kampanya kodu: "12 davet de kullanılmış başka kod kullanın artık*" başvuru sırasında arkadaşını getir kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

kendi deneyimlerimden bahsedeyim biraz...

yaşanan sorunların tamamına yakını türk telekom tarafından yaşatılan sorunlar.

öncelikle şunu anlamanız lazım, millenicom çoğu yerde sadece aracı firma ve ya tt ya sol altyapısını kullanıyor. size türk telekom cihaz veriyor, kurulumu türk telekom ekipleri yapıyor, gecikmeler yine tt ekibinden kaynaklanıyor.

kurulum ekibindekiler bizim cafeye düzenli geldiğinden sık sık sorma imkanımız da oldu, yüzyüze konuşabildik... millenicom'dan da başvuruyu yaptıktan sonra daha ertesi gün hizmet numaramı öğrendim. yani başvuru telekoma hemen iletilmiş kurulum talebi oluşturulmuştu.

kurulumum 12 gün sürdü, bize ekibin söylediği 2 şey vardı. 1-cihaz yok 2-neden türk telekomdan başvurmadınız

şimdi cihaz yoksa ne farkedecek diye biraz işin detayına girince öğrendik ki ellerinde aslında 12 tane cihaz varmış ama bize düşmezmiş... kısacası öncelikli olarak tt abonelerinin işlerini yapıyorlar, diğer issleri kafalarına göre bekletiyorlar. anlaşmalarına aykırı da olsa takmıyorlar çünkü burası türkiye.

benim taşınmadan önceki servis sağlayıcım vodafone net'di ve vdsl üzerinden hizmet alıyordum. yeni adresimde 1 ay telekom taşıyacak diye bekledim ama dsl kurulumlarını sonlandırana kadar sebepsizce geciktirdiler. taşıma talebinden 2 hafta sonrasına kadar hala yeni tt abonelerine dsl kurulum yaptıkları halde(bizzat kurulum ekibindeki adam söyledi daha geçen haftaya kadar burada kurulum yaptık diye) dsl altyapıda hizmet vermeyi reddedip yeni gpon abonelik almaya zorladılar.
    biz taşıma talebi verdiğimizde tt tarafından sağlanan veritabanına göre bu adreste vdsl altyapı vardı, olduğu halde kurmayıp 1 ay bekletip sonra da altyapıyı sistemden kaldırdılar.

yapmanız gereken imkanınız varsa hizmet numaranızı alıp kurulum ekibiyle yüzyüze görüşüp sorgulatmak, tabiki bu kolay değil... ama bu imkana sahip biri olarak bu durumu bizzat yaşayıp kesin ve net bilgi edindiğimden belirteyim dedim.

hatta kuruluma gelen telekom ekibindeki elemanla da konuştuk biraz, kendisinin de millenicom kullandığını söyledi. çünkü kurulum düzgün yapıldığı sürece iss farketmiyor o altyapı ne veriyorsa o hızı alıyorsunuz. daha fazla para vermenin anlamı yok. ayrıca türk telekom halen aylık kullanım aşımı adlı akk benzeri bir uygulama ile upload hızını düşürüyor. 100mbps/50mbps fiber bile alsanız upload hızınızı 2'ye indiriyor. bu yavaşlatma olayı millenicom'da yok.

keşke millenicom bu gecikmeleri takip edip çözüm sağlayabilse, telekomun yaşattığı sorunlarda hakkını arayabilse... ama sorunu ortaya çıkaran milleni değil işte. sorun telekom ve milleni sadece aracı.

birebir görüşüp soramasam belki benim kurulumum da daha fazla geciktirilecekti bilemiyorum, ama kurulum yapıldıktan sonra en ufak bir sorun yaşamadım. ne yavaşlama var ne de kopma... 50/4 paketimle 60/5 hız alıyorum.

telekom telekomluğunu yapmayıp iss ayırmadan altyapısında hizmet verdiği herkese düzgün ve eşit davransa milleni'den bu kadar şikayetçi olunmazdı. geciktiren telekom olduğu halde iss'si milleni olunca insan milleni'ye kızıyor onu suçluyor telekom milleni kurulumu için gönderilen cihazları stokluyor kendi abonelerine anında kurulum yapıp diğer issler için yeni cihaz bekliyor ve bu sorunları telekom yaşattığı halde sorunlar yüzünden milleni vs. issleri iptal edip telekom müşterisi olanları da asıl sorun yaşatan iss kapmış oluyor.

bu sorunlar kurulum ekibine göre değiştiğinden bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir tabi, hiç sorunsuz bağlanan kullanan aboneler de var. ben az sorun yaşadım biraz gecikti mesela... ama doğru kararı verdim ve daha ucuza daha iyi bir paket alabildim.

bu issleri desteklemeliyiz ki büyüyüp telekoma alternatif olabilsinler, tekelliğine karşı koyabilsinler, kendi altyapılarını genişletebilsinler... sorun yaşayınca sorunun sebebi olan firmaya sarılmamak lazım. gerekirse bu kurulum geciktirmesi yüzünden telekomu tüketici hakem heyeti, btk gibi yerlere şikayet edebilirsiniz hakkınızı arayabilirsiniz. eğer millenicom'dan hizmet numaranızı alabiliyorsanız bunun anlamı talebin telekoma iletildiği ve bu noktadan sonraki tüm gecikmenin tt yüzünden olduğudur.
  • burada birçok kişinin yazdığı "türk telekomuz diye arıyorlar, kandırıyorlar" tarzı yorumlar muhtemelen millenicom tarafından değil onlara adınıza başvuru ileten dolandırıcılar tarafından yapılan aramalar yüzünden. az önce gelen mesaj: https://prnt.sc/qaad8w

ki abonesi olana kadar da hiç millenicom tarafından veya millenicom adına aranmamıştım. bu tarz bir arama alırsanız müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz 3. kişilerin dolandırıcılık denemeleri yüzünden markayı suçlamak yerine.

bir üst mesajdaki arıza kaydı da göründüğünden belirteyim, binanın bodrumundaki telekom kutusunda fiber kablosu kırılmış, millenicom kaynaklı bir arıza değildi yani fiziksel bir arızaydı. salı akşamı arıza kaydı oluşturdum çarşamba günü ekip gelip arızayı giderdi. arıza kaydının türk telekom ekiplerinin sistemine düşmesinde de bir gecikme yaşanmadı.

kurulumda da kullanımda da arıza durumunda da hızlıca işlerini yaptılar, şimdiye dek memnunum...

bu kadar yazmışken arkadaşını getir kampanya kodunu da tekrar belirteyim: "12 davet de kullanılmış başka kod kullanın artık*"

başvuru sırasında bu kodu vererek 1 ay daha ücretsiz internet kazanabilirsiniz. 1 ay zaten herkese ücretsiz, kodla başvurmanız durumunda 2 ay ücretsiz oluyor.
  • (bkz: #99292864) 08505330053 numaradan aramayan, numarası 08503330333 olan firma. dolandırıcıların adını kullanıp dolandırıcılık yapması firmayı dolandırıcı yapmıyor. bilinçsiz olup her arayana inananlar buraya yazmaya ayıracakları zamanı "numarası neymiş bunların bakayım" diyip bi sitelerine girmeye ayırsa zaten sorun olmayacak. farklı numaralardan gelen aramalarla abone olmak yerine kendiniz arayıp abonelik başlatırsanız dolandırıcılarla görüşmezsiniz.
  • yine arkadaşını getir kodunu bırakarak başlayayım ben de: "12 davet de kullanılmış başka kod kullanın artık*"

(bkz: 100202641) nolu entrydeki gibi sorunlar'ın altyapı sağlayıcıdan yani 90+% ihtimalle türk telekomdan kaynaklandığını anlamak gerekiyor önce.
    o 35mbps vdsl aboneliği adsl olarak bağlayan da türk telekom, o bozuk modemi veren de muhtemelen. fiberde modemi kesin tt veriyor ama dslde belki farklıdır ondan muhtemelen dedim...

aynı sorunu biz de türknet abonesi olarak yaşadık uzun uzun tüm deneyimimi de açıkladım şurada (bkz: türk telekom'un mağdur ederek daha fazla kazanması)

32mbps vdsl aboneliğimiz var tt ekibi keyfine göre adsl bağlantı yapıp gitmiş.
    vodafone da kullandım, türknet de kullandım, şuan da milleni kullanıyorum bunların üçünü de türk telekom ekipleri gelip kurdu, abonesi olduğum firmaların herhangi bir suçu yok yaşadığım olaylarda. ha keşke daha fazla yaptırım güçleri olsa da telekomu sorunları çözmeye zorlayabilseler, ama olmuyor işte... çünkü türkiye gibi bir ülkede yaşıyoruz ve türk telekom gibi firmalar kafalarına estiği gibi takılabiliyor. hakkınızı arayın, yerel olarak o bölgedeki telekom ekibini bulun gerekirse yüzyüze görüşün onlara anlatın derdinizi çünkü sorununuzun sebebi o yerel kurulum ekibi. bu alternatif servis sağlayıcıların ilettiği başvuruları iletildiği şekilde kurmayan türk telekom tüm sorunların gerçek kaynağı olduğundan, asıl dolandırıcı ve müşteriyi insan yerine koymayan olduğundan millenicom'u öneriyorum zaten. enazından türk telekomun benden kazanacağı para biraz daha az olsun, hak etmeden kazandıkları para artmasın diyorum.

sorun yaşıyor olsam neden öveyim ki? önce ben yerin dibine sokarım... şuan tamamen sorunsuz hizmet alıyorum. ha kurulum sırasında ve öncesindeki sorunları da bana yaşatan türk telekom olduğundan suçlamamı tt'ye yönelik yaptım.
  • (bkz: #101677626) kendi bilinçsizliğiyle dolandırılanların gelip çamur attığı iss.
    kendilerinden gelen uyarı mesajı https://i.imgurp.com/2zut7vd.png
    burada dolandırıcı aramamış arayıp dolandırıcıyı kendi bulmayı başarmış hatta...

eğer siz gerekli bilgileri bir dolandırıcıya verirseniz o da o bilgilerle başvuru iletirse adamlar nereden bilecek? doğru bilgi ulaşıyor onlara sonuçta. polisiz diye arayıp çöpe şu kadar para bırakın diyenlere altınları satıp bi poşet para verenlerle aynı kişiler kötülüyor burada. yeterli kimlik bilginiz ele geçirilince üzerinize şirket bile kuruluyor bu ülkede, bilinçli olmak sizin sorumluluğunuz.

başvurularınızı ya resmi sitesinden: https://www.milleni.com.tr/
    ya da "gerçek" müşteri hizmetleri numarasından: 0850 333 0 333
    yaparsanız dolandırılmayacağınız iss. hatta şu kodu da verirseniz 1 ay ücretsiz kullanım kazanabilirsiniz: "12 davet de kullanılmış başka kod kullanın artık*"başvuru sırasında "arkadaşını getir" kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz yeterli.

edit: kendisi entryi sildiğinden bu entrynin anlamını kaybetmemesi için yazdığı özel mesajı da paylaşayım. adını vermiyorum kendisi istemeyebileceğinden https://i.imgur.com/iuqavzu.png keşke silmek yerine bi edit geçseydi. bir sorun yaşayınca sorunu yaşatan olmasa da firma suçlanıyor ama yardımcı olup sorunu çözdüklerinde aynı şekilde hakettikleri övgüyü almıyorlar.
  • hem 1 ay ücretsiz internet kazanmak hem de bir üniversite öğrencisine** destek olmak isterseniz davet kodumla abone olabileceğiniz iss.

kampanya kodu: "12 davet de kullanılmış başka kod kullanın artık*"

kodu kullanmak için 0850 333 0 333'ü arayıp başvuru sırasında "arkadaşını getir" kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

ben 50mbps paketi 4 aydır kullanıyorum ve memnunum, paketten daha yüksek hız alıyorum https://i.imgurp.com/v5ihzq9.png

hem dsl hem de fiber altyapılarda hizmet alabilirsiniz, fiyatları altyapı sağlayıcılardan daha uygun. özellikle fiber altyapı varsa en avantajlı seçenek çünkü diğer internet servis sağlayıcılarının tt fiber altyapısıyla anlaşması yok ve hizmet veremiyorlar.
    şuan bir issde taahhüdünüz varsa 200tl'ye kadar da cayma bedeli karşılıyorlar.

türk telekomun kendi abonelerine uyguladığı "aylık kullanım aşımı" gibi kullanıma bağlı upload hızınızı düşürme gibi sıkıntıları yok hem download hem upload gerçekten tamamen sınırsız.

merak ettiğiniz herhangi birşey varsa sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
    mevcut kampanyalar için son gün 15 şubat olarak belirtilmiş, sonrasında muhtemelen tüm isslerde yeni zamlı fiyatları görmeye başlayacağız, elinizi çabuk tutun derim...
    şuradan paketlerini inceleyebilirsiniz https://www.milleni.com.tr/…in/kampanyalar/internet
  • ben uyarmıştım zamlar geliyor diye* (bkz: #101923105)

şuan taahhütlü paket görünmüyor, taahhütsüz fiyatlarında görünür bir artış olmadığı halde detaylara bakarsak eve kadar fiber altyapıdaki modem kirası 9'dan 15'e yükselmiş.
    zamlar için milleni'yi suçlamak doğru olmaz ama şurada açıklamıştı adam aylar önce https://www.youtube.com/watch?v=lqoe7kyxdhm
    türk telekom tarafından maliyetleri arttırıldığı için mecburi bir zam yaptılar.

hala fiyatları türk telekom'a göre avantajlı ama. eğer fiber altyapıdaysanız millenicom modem kirası dahil olarak 35mbps'i 94,90tl'ye 100mbps'i 114,90tl'ye veriyor.

türk telekomda da ftth altyapıda modem kirası var, 6tl olrak...
    kira dahil fiyatlara bakarsak 35mbps 120,90tl, 100mbps ise 165,90tl oluyor.

eğer vdsl altyapıdaysanız modem kirası yok, 35mbps 79,90, 100mbps**99,90tl ek ücret olmadan.

fiyatların çok daha uygun olmasının üzerine arkadaşını getir kampanyası ile toplam 13 ay ücretsiz kullanım hakkı elde edebilmeyi de eklersek gerçekten büyük bir fark ortaya çıkıyor. 1 ay abone olurken bir başkasının kodunu kullanarak, 12 ay da kendi kodunuzla yeni abone getirerek ücretsiz internet kazanabiliyorsunuz.

--- spoiler ---

siz de 1 ay ücretsiz interneti kazanmak için şu kodu kullanabilirsiniz: "12 davet de kullanılmış başka kod kullanın artık*"
    0850 333 0 333'ü arıyorsunuz, başvurunuzu yaparken "arkadaşını getir" kampanyasından yararlanmak istediğinizi söylüyorsunuz, bu kadar...
    --- spoiler ---

bu da hız testim https://i.imgur.com/knravg3.png
    50mbps paketteyim, * paketimin altında hız görmedim 5 aydır. yavaşlama kopma kesilme vs. yok. hatta geçenlerde türkiye geneli internet sorunları yaşanırken, türk telekom dnslerinde sıkıntı çıkıp çoğu kişi interneti kullanamazken de sorun yoktu. kendi deneyimin açısından değerlendirirsem tam puan alıyor benden.
    tabi kimse asla sorun yaşamaz diye garanti vermek imkansız, sonuçta altyapı sağlayıcı türk telekom ve altyapı kötüyse yine kötü hız alabilirsiniz. yerel kurulum ekibi yine tt çalışanları, kuruluma veya arızaya geç gelebilirler vs. bunlar bölgesel olarak sizin yaşadığınız yer ve oradaki ekiple alakalı şeyler. aynı yerde farklı iss abonesi olsanız da yaşayacağınız sorunlar yani, tek fark millenicom ile daha az fatura ödeyeceksiniz.

merak ettiğiniz herhangi bir şey olursa da sorabilirsiniz elimden geldiğince bildiğim kadarıyla yardım etmeye çalışırım.
  • kendisine türk telekomun yaşattığı sorunlar yüzünden çok haksızlık yapılan bir iss.
    bir de bir sorun yaşanınca burada kötülenir ama o sorun düzelince genelde kimse sorun çözüldü demez, yazdıklarını güncellemez... şimdiye kadar sözlükte 4 kişiye yardımcı oldum sorunlarını çözdüler ama gelip sorun çözüldü diyen yok. ya entry siliyorlar ya olduğu gibi bırakıyorlar.

mesela şu entrydeki arkadaşın sorunu çözüldü (bkz: #103819207)
    kendisinin yazdığı mesaj: https://i.imgur.com/epgnojz.png
    yine yerel ekipten kaynaklanan bir sorundu ve telekoma ulaşıp sorunu çözdürebildi.

bunu neden milleni yapamıyor, neden abone kendi servis sağlayıcısından başka bir yere ulaşmak zorunda kalıyor, burada millenicom yetersiz değil mi öyleyse diye sorabilirsiniz... ama sistemleri, aralarındaki anlaşmaları bu şekilde. bu servis sağlayıcılar direkt olarak yerel ekiplere birebir ulaşmaz. sisteme kaydı iletir o kayıt da türk telekom sisteminde işlenip ekiplere ulaşır. bu süreçteki aksaklıklara diğer isslerin direkt müdahale şansı olmuyor. tt ekipleri boşlamasa işini iyi yapsa bir sorun yaşanmayacak zaten.

öncelikle sistemin işleyişini bilmek lazım. millenicom siz ve türk telekom'un altyapı tarafı ile aranızda bulunan bir aracı. türk telekomun perakende tarafıyla aynı şey aslında, normal şartlarda tt toptan tarafı tt perakende de dahil tüm isslere aynı mesafede olmalı ama gerçekte değil.

bir sorun yaşıyorsanız, bir gecikme yaşıyorsanız bunun sebebi 99% ihtimalle altyapı sağlayıcı kaynaklıdır. siz başvurunuzu yaptığınızda millenicom herhangi bir gecikme olmadan o talebi sisteme işler, kurulum talebi türk telekom ekiplerinin sistemine düşer. bu noktadan sonra tüm süreç tt tarafından gerçekleşir. kuruluma tt ekibi gelir, hat tt tarafından aktive edilir. bir sorun yaşandığında da aynı şekilde, arıza kaydı oluşturursunuz, o kayıt tt sistemine iletilir, arızayı gidermek için yerel türk telekom ekipleri gelir.

bölgesel olarak da bu ekip iyi veya kötü olabiliyor. benim bölgemdeki ekip fena değil, ama kurulumumu geciktirmişlerdi mesela. fibere yeni geçen bir bölgeydi ve fazla kurulum talebi vardı. adamlar açık açık önceliğin tt abonelerine ayrıldığını, ellerinde cihaz olduğu halde onlardan bana düşmeyeceğini ve yeni cihaz gelince kuracaklarını söylemişlerdi. bu süreçte benim kurulum talebim sistemlerindeydi yani tüm gecikmeyi türk telekom yaşattı. normalde bunu yapmaya hakları yok, yasal olarak gerekli yaptırımların uygulandığı bir ülkede böyle şeyler yapamazlardı ama burada yapıyorlar. bu rahatlıkları nedeniyle diğer isslerin şikayet oranı daha fazla oluyor.

türk telekom kuruluma geç gelince, arızayı geç çözünce ne oluyor? diğer iss aboneleri türk telekomun rakiplerini kötülüyor... adamların işine geliyor. hem daha az, daha baştansavma iş yapıyorlar hem rakiplerini kötületip kendilerine daha fazla potansiyel müşteri sağlıyorlar. etik olmayan, haksız rekabet yaratan firma burada türk telekom.

bu arada müşteri sayısına oranla şikayet oranı o kadar da yüksek değil https://i.imgur.com/rmcydpw.png sorun yaşamayanların çoğu zaten yorum yapmıyor. yapılan yorumların çoğunun olumsuz olması bundan kaynaklı.

tldr: başkalarının yaşadığı olumsuzluklardan dolayı korkup kaçmanıza gerek yok. sorun yaşayıp yaşamayacağınız hangi issye abone olacağınıza değil bölgenizdeki tt ekibine bağlı. hiç sorunsuz kullanan birçok abonesi de var.
    taahhütsüz olduğundan deneyip memnun kalmazsanız zaten cayma bedelsiz iptal de edebilirsiniz.

size tavsiyem bir gecikme yaşarsanız imkanınız varsa yerel ekibe ulaşmaya çalışmanız. hizmet numaranız üzerinden tt ekipleri işlem yapabilir. abone numaranızdan ayrı bu, faturanızda vs. yazar. tt sisteminde görünen numaranız gerekiyor. birçok sorunu daha kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz. kuruluma gelmeden önce ekip sizi arar genelde. o aradıkları numarayı mutlaka kaydedin mesela, yerel ekipteki elemanın şirket hattı oluyor. çalışma saatleri içerisinde genelde ulaşabiliyorsunuz kendilerine.

bu arada abone olmayı düşünürseniz de bu kodla 1 ay ücretsiz internet kazanabilirsiniz: "12 davet de kullanılmış başka kod kullanın artık*"
    0850 333 0 333'ü arayıp başvururken arkadaşını getir kampanyasından yararlanmak istediğinizi söylemeniz yeterli.
  • arkadaşını getir sistemindeki davet haklarım doldu, artık önermek bana bir kazanç sağlamıyor ama hala denk geldikçe gördüğüm kişilere öneriyorum. olmasaydı şuan aynı hız için türk telekoma her ay 25tl daha fazla para verecektim. hatta 13 ay ücretsiz kullanımı da sayarsak çok daha fazlasını...

27 ay taahhütlü 3 ay ücretsiz kampanyası vardı mesela telekomun en uygun oydu sanırım. * 3040tl oluyordu toplam ödemesi 50mbps için.
    ben 27 ayda millenicom'a 1570tl ödemiş olacağım. neredeyse yarı yarıya farkediyor. ki bunun 240tl civarı tt tarafından zorla kiralanan modem ücreti. kullanmıyorum kutusunda duruyor ama kira ödüyorum. milleni 1330tl alıyor benden.

aynı hesabı şuanki fiyatlarla 24ay 100mbps* için yaparsak:
    taahhütsüz millenicom*: 1500tl*
    24 ay taahhütlü tt**: 3290tl

umarım arkadaşını getir sistemini yenileyip maksimum 12 davet sınırını kaldırırlar. şuan tek eksiği bu sanırım. sonuçta ben yeni müşteri çektiğimde o müşteriden uzun süre kazanç sağlayacaklar bana verdikleri 1 aylık indirimden fazla kar edecekler. her zaman davet edilenden fazla abone kazanacaklar tüm abonelerin devamlı ücretsiz kullanması mümkün değil. gerçekten uğraşıp bulup millenicoma abone sağlayanlar da hakediyor. ben hala yeri geldikçe önerecek olsam da eskisi gibi kendim uğraşıp arayıp bulmam önerecek kişileri şuan.

ayrıca özellikle dsl altyapıda türknetin referans sistemi sınırsız olduğundan bir sürü kişi devamlı ücretsiz kullanabileceği için türkneti tercih ediyor millenicom yerine. ve o kişiler asıl aktif şekilde yeni abone bulan kişiler olduğundan türknete ciddi sayıda abone çekiyorlar. millenicom bu davet sistemini sınırlayarak aslında kendi potansiyel müşteri kitlesini de büyük oranda sınırlıyor. hem kendi yararları için hem de memnun kalıp önermek isteyen müşterileri için bu sınırın kaldırılması en doğru hamle olur. alper bey umarım burayı okuyordur da bu konuda bişeyler yapar...

örneğin taahhütlü müşterileri için maksimum kalan taahhüt ayı kadar aktif ücretsiz kullanım stoklanabilir
    taahhütsüz müşteriler için maksimum 3-4 ay ücretsiz kullanım stoklanabilir tarzı bir limit gelirse anlamsızca bazı türknet aboneleri gibi 80-100 davet stoklayan kişiler de olmaz. diğer abonelerin referans olabileceği kişilerin çoğunu birkaç kişi tek başına toplayamaz.
  • zorla verilen ve kira alınan gereksiz modem konusu için kızılması, daha doğrusu nefret edilmesi gereken şirket türk telekom
    şu linkten yetkilinin açıklamasını görebilirsiniz* https://www.youtube.com/…hm&feature=youtu.be&t=2009

ben de 5 kez kira ödedim o gereksiz tt kısıtlamalı modem için ve 1 gün bile kullanmadım, o modeme ödediğim türk telekoma giden her kuruşla da tt nefretim artıyor.
688 entry daha
hesabın var mı? giriş yap