şükela:  tümü | bugün
238 entry daha
 • öncelikle: siz de ilk 2 ay ücretsiz internet kullanmak isterseniz kampanya kodu: 04090e79 başvuru sırasında arkadaşını getir kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

  kendi deneyimlerimden bahsedeyim biraz...

  yaşanan sorunların tamamına yakını türk telekom tarafından yaşatılan sorunlar.

  öncelikle şunu anlamanız lazım, millenicom çoğu yerde sadece aracı firma ve ya tt ya sol altyapısını kullanıyor. size türk telekom cihaz veriyor, kurulumu türk telekom ekipleri yapıyor, gecikmeler yine tt ekibinden kaynaklanıyor.

  kurulum ekibindekiler bizim cafeye düzenli geldiğinden sık sık sorma imkanımız da oldu, yüzyüze konuşabildik... millenicom'dan da başvuruyu yaptıktan sonra daha ertesi gün hizmet numaramı öğrendim. yani başvuru telekoma hemen iletilmiş kurulum talebi oluşturulmuştu.

  kurulumum 12 gün sürdü, bize ekibin söylediği 2 şey vardı. 1-cihaz yok 2-neden türk telekomdan başvurmadınız

  şimdi cihaz yoksa ne farkedecek diye biraz işin detayına girince öğrendik ki ellerinde aslında 12 tane cihaz varmış ama bize düşmezmiş... kısacası öncelikli olarak tt abonelerinin işlerini yapıyorlar, diğer issleri kafalarına göre bekletiyorlar. anlaşmalarına aykırı da olsa takmıyorlar çünkü burası türkiye.

  benim taşınmadan önceki servis sağlayıcım vodafone net'di ve vdsl üzerinden hizmet alıyordum. yeni adresimde 1 ay telekom taşıyacak diye bekledim ama dsl kurulumlarını sonlandırana kadar sebepsizce geciktirdiler. taşıma talebinden 2 hafta sonrasına kadar hala yeni tt abonelerine dsl kurulum yaptıkları halde(bizzat kurulum ekibindeki adam söyledi daha geçen haftaya kadar burada kurulum yaptık diye) dsl altyapıda hizmet vermeyi reddedip yeni gpon abonelik almaya zorladılar.
  biz taşıma talebi verdiğimizde tt tarafından sağlanan veritabanına göre bu adreste vdsl altyapı vardı, olduğu halde kurmayıp 1 ay bekletip sonra da altyapıyı sistemden kaldırdılar.

  yapmanız gereken imkanınız varsa hizmet numaranızı alıp kurulum ekibiyle yüzyüze görüşüp sorgulatmak, tabiki bu kolay değil... ama bu imkana sahip biri olarak bu durumu bizzat yaşayıp kesin ve net bilgi edindiğimden belirteyim dedim.

  hatta kuruluma gelen telekom ekibindeki elemanla da konuştuk biraz, kendisinin de millenicom kullandığını söyledi. çünkü kurulum düzgün yapıldığı sürece iss farketmiyor o altyapı ne veriyorsa o hızı alıyorsunuz. daha fazla para vermenin anlamı yok. ayrıca türk telekom halen aylık kullanım aşımı adlı akk benzeri bir uygulama ile upload hızını düşürüyor. 100mbps/50mbps fiber bile alsanız upload hızınızı 2'ye indiriyor. bu yavaşlatma olayı millenicom'da yok.

  keşke millenicom bu gecikmeleri takip edip çözüm sağlayabilse, telekomun yaşattığı sorunlarda hakkını arayabilse... ama sorunu ortaya çıkaran milleni değil işte. sorun telekom ve milleni sadece aracı.

  birebir görüşüp soramasam belki benim kurulumum da daha fazla geciktirilecekti bilemiyorum, ama kurulum yapıldıktan sonra en ufak bir sorun yaşamadım. ne yavaşlama var ne de kopma... 50/4 paketimle 60/5 hız alıyorum.

  telekom telekomluğunu yapmayıp iss ayırmadan altyapısında hizmet verdiği herkese düzgün ve eşit davransa milleni'den bu kadar şikayetçi olunmazdı. geciktiren telekom olduğu halde iss'si milleni olunca insan milleni'ye kızıyor onu suçluyor telekom milleni kurulumu için gönderilen cihazları stokluyor kendi abonelerine anında kurulum yapıp diğer issler için yeni cihaz bekliyor ve bu sorunları telekom yaşattığı halde sorunlar yüzünden milleni vs. issleri iptal edip telekom müşterisi olanları da asıl sorun yaşatan iss kapmış oluyor.

  bu sorunlar kurulum ekibine göre değiştiğinden bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir tabi, hiç sorunsuz bağlanan kullanan aboneler de var. ben az sorun yaşadım biraz gecikti mesela... ama doğru kararı verdim ve daha ucuza daha iyi bir paket alabildim.

  bu issleri desteklemeliyiz ki büyüyüp telekoma alternatif olabilsinler, tekelliğine karşı koyabilsinler, kendi altyapılarını genişletebilsinler... sorun yaşayınca sorunun sebebi olan firmaya sarılmamak lazım. gerekirse bu kurulum geciktirmesi yüzünden telekomu tüketici hakem heyeti, btk gibi yerlere şikayet edebilirsiniz hakkınızı arayabilirsiniz. eğer millenicom'dan hizmet numaranızı alabiliyorsanız bunun anlamı talebin telekoma iletildiği ve bu noktadan sonraki tüm gecikmenin tt yüzünden olduğudur.
 • burada birçok kişinin yazdığı "türk telekomuz diye arıyorlar, kandırıyorlar" tarzı yorumlar muhtemelen millenicom tarafından değil onlara adınıza başvuru ileten dolandırıcılar tarafından yapılan aramalar yüzünden. az önce gelen mesaj: https://prnt.sc/qaad8w

  ki abonesi olana kadar da hiç millenicom tarafından veya millenicom adına aranmamıştım. bu tarz bir arama alırsanız müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz 3. kişilerin dolandırıcılık denemeleri yüzünden markayı suçlamak yerine.

  bir üst mesajdaki arıza kaydı da göründüğünden belirteyim, binanın bodrumundaki telekom kutusunda fiber kablosu kırılmış, millenicom kaynaklı bir arıza değildi yani fiziksel bir arızaydı. salı akşamı arıza kaydı oluşturdum çarşamba günü ekip gelip arızayı giderdi. arıza kaydının türk telekom ekiplerinin sistemine düşmesinde de bir gecikme yaşanmadı.

  kurulumda da kullanımda da arıza durumunda da hızlıca işlerini yaptılar, şimdiye dek memnunum...

  bu kadar yazmışken arkadaşını getir kampanya kodunu da tekrar belirteyim: 04090e79

  başvuru sırasında bu kodu vererek 1 ay daha ücretsiz internet kazanabilirsiniz. 1 ay zaten herkese ücretsiz, kodla başvurmanız durumunda 2 ay ücretsiz oluyor.
 • (bkz: #99292864) 08505330053 numaradan aramayan, numarası 08503330333 olan firma. dolandırıcıların adını kullanıp dolandırıcılık yapması firmayı dolandırıcı yapmıyor. bilinçsiz olup her arayana inananlar buraya yazmaya ayıracakları zamanı "numarası neymiş bunların bakayım" diyip bi sitelerine girmeye ayırsa zaten sorun olmayacak. farklı numaralardan gelen aramalarla abone olmak yerine kendiniz arayıp abonelik başlatırsanız dolandırıcılarla görüşmezsiniz.
 • yine arkadaşını getir kodunu bırakarak başlayayım ben de: 04090e79

  (bkz: 100202641) nolu entrydeki gibi sorunlar'ın altyapı sağlayıcıdan yani 90+% ihtimalle türk telekomdan kaynaklandığını anlamak gerekiyor önce.
  o 35mbps vdsl aboneliği adsl olarak bağlayan da türk telekom, o bozuk modemi veren de muhtemelen. fiberde modemi kesin tt veriyor ama dslde belki farklıdır ondan muhtemelen dedim...

  aynı sorunu biz de türknet abonesi olarak yaşadık uzun uzun tüm deneyimimi de açıkladım şurada (bkz: türk telekom'un mağdur ederek daha fazla kazanması)

  32mbps vdsl aboneliğimiz var tt ekibi keyfine göre adsl bağlantı yapıp gitmiş.
  vodafone da kullandım, türknet de kullandım, şuan da milleni kullanıyorum bunların üçünü de türk telekom ekipleri gelip kurdu, abonesi olduğum firmaların herhangi bir suçu yok yaşadığım olaylarda. ha keşke daha fazla yaptırım güçleri olsa da telekomu sorunları çözmeye zorlayabilseler, ama olmuyor işte... çünkü türkiye gibi bir ülkede yaşıyoruz ve türk telekom gibi firmalar kafalarına estiği gibi takılabiliyor. hakkınızı arayın, yerel olarak o bölgedeki telekom ekibini bulun gerekirse yüzyüze görüşün onlara anlatın derdinizi çünkü sorununuzun sebebi o yerel kurulum ekibi. bu alternatif servis sağlayıcıların ilettiği başvuruları iletildiği şekilde kurmayan türk telekom tüm sorunların gerçek kaynağı olduğundan, asıl dolandırıcı ve müşteriyi insan yerine koymayan olduğundan millenicom'u öneriyorum zaten. enazından türk telekomun benden kazanacağı para biraz daha az olsun, hak etmeden kazandıkları para artmasın diyorum.

  sorun yaşıyor olsam neden öveyim ki? önce ben yerin dibine sokarım... şuan tamamen sorunsuz hizmet alıyorum. ha kurulum sırasında ve öncesindeki sorunları da bana yaşatan türk telekom olduğundan suçlamamı tt'ye yönelik yaptım.
 • (bkz: #101677626) kendi bilinçsizliğiyle dolandırılanların gelip çamur attığı iss.
  kendilerinden gelen uyarı mesajı https://i.imgurp.com/2zut7vd.png
  burada dolandırıcı aramamış arayıp dolandırıcıyı kendi bulmayı başarmış hatta...

  eğer siz gerekli bilgileri bir dolandırıcıya verirseniz o da o bilgilerle başvuru iletirse adamlar nereden bilecek? doğru bilgi ulaşıyor onlara sonuçta. polisiz diye arayıp çöpe şu kadar para bırakın diyenlere altınları satıp bi poşet para verenlerle aynı kişiler kötülüyor burada. yeterli kimlik bilginiz ele geçirilince üzerinize şirket bile kuruluyor bu ülkede, bilinçli olmak sizin sorumluluğunuz.

  başvurularınızı ya resmi sitesinden: https://www.milleni.com.tr/
  ya da "gerçek" müşteri hizmetleri numarasından: 0850 333 0 333
  yaparsanız dolandırılmayacağınız iss. hatta şu kodu da verirseniz 1 ay ücretsiz kullanım kazanabilirsiniz: 04090e79 başvuru sırasında "arkadaşını getir" kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz yeterli.

  edit: kendisi entryi sildiğinden bu entrynin anlamını kaybetmemesi için yazdığı özel mesajı da paylaşayım. adını vermiyorum kendisi istemeyebileceğinden https://i.imgur.com/iuqavzu.png keşke silmek yerine bi edit geçseydi. bir sorun yaşayınca sorunu yaşatan olmasa da firma suçlanıyor ama yardımcı olup sorunu çözdüklerinde aynı şekilde hakettikleri övgüyü almıyorlar.
 • hem 1 ay ücretsiz internet kazanmak hem de bir üniversite öğrencisine** destek olmak isterseniz davet kodumla abone olabileceğiniz iss.

  kampanya kodu: 04090e79

  kodu kullanmak için 0850 333 0 333'ü arayıp başvuru sırasında "arkadaşını getir" kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

  ben 50mbps paketi 4 aydır kullanıyorum ve memnunum, paketten daha yüksek hız alıyorum https://i.imgurp.com/v5ihzq9.png

  hem dsl hem de fiber altyapılarda hizmet alabilirsiniz, fiyatları altyapı sağlayıcılardan daha uygun. özellikle fiber altyapı varsa en avantajlı seçenek çünkü diğer internet servis sağlayıcılarının tt fiber altyapısıyla anlaşması yok ve hizmet veremiyorlar.
  şuan bir issde taahhüdünüz varsa 200tl'ye kadar da cayma bedeli karşılıyorlar.

  türk telekomun kendi abonelerine uyguladığı "aylık kullanım aşımı" gibi kullanıma bağlı upload hızınızı düşürme gibi sıkıntıları yok hem download hem upload gerçekten tamamen sınırsız.

  merak ettiğiniz herhangi birşey varsa sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
  mevcut kampanyalar için son gün 15 şubat olarak belirtilmiş, sonrasında muhtemelen tüm isslerde yeni zamlı fiyatları görmeye başlayacağız, elinizi çabuk tutun derim...
  şuradan paketlerini inceleyebilirsiniz https://www.milleni.com.tr/…in/kampanyalar/internet
15 entry daha