• nunchaku'nun yurdumdaki binbir degi$ik soyleni$inden beri..
  • junior bruce lee kesildiğimiz günlerde çocuk ağzımızla "mımçıka, mımçıka!" diye bellediğimiz dövüş ve savunma aparatı.
    özgün adının nunchaku olduğunu bilen yoktu o yıllarda!
  • 80-90 kuşağı bebeleri için galaksi'nin en güzel oyuncağıydı. oyuncaktı, netekim daha bunun silah olarak kullanıldığını gör-e-medim.
    her türlüsünü yaptım, yaptırdım. çubukların içine kum doldurduydum "ağır olsun" diye, sanki mayk taysın'ı döveceğiz amk, hem de deniz kumu. ne alakaysa, ne bilim hava atmak içindi herhalde. öyle bahçeden toprağı alıp koymak çok basit bir şey gibi gözüküyordu, zaten biliyorsunuz, malumunuz ankara'da deniz yok. düşünün yani meşakketlere katlandığımı-zı. bir keresinde çubukların içine tuz doldurduydum, tuz ucuzdu, hem kimsenin aklına gelmeyen bir naneydi hem de patates közlerken işe yarıyordu.
    sallarken kafama fazla isabet ettirmedim ama sırtımın ve kürek kemiğimin ocağı sikildiydi. vay amk yavv, bunu pantolona takıp mahallede gezmek şerrefsizim özgüveni tavan yapıyordu.
    yani 80-90 kuşağından 20 tane bebe alın hepsine 2'şer tane mınçıka verin, eğer o özgüvenle 5 günde amerika'yı esir almazlarsa eşşoleşşeğim.
    http://www.youtube.com/watch?v=wuicirvwwv8
  • beni üzen kelime. küçükken arkadaşlarla tahtadan ok yaparken ''lan mınçıka da yapak' dedim. iki saat o ne lan diye dalga geçmişlerdi. nunchaku imiş orijinali.
    nunchakunuz batsın. piçler. :(
  • ilk 106 gün boyunca askerliğin hiç de "yan gelip yatma yeri" olmadığını yerinde görmüş nefer. hatta 106. gün 3 adet tarak kemiğini vatan uğruna feda etmiştir. ancak son 50 gün anlamıştır ki askerlik yan gelip yatma yeri olabiliyormuş.

not: kendisini hava değişimine göndermeyerek 50 gün boyunca koğuşta hayatın anlamını sorgulamasında çok büyük payı olan gata ortopedi servisi doktorlarına şükranlarını sunuyor , sunmakla kalmıyor bir gün karşılaşıp hayatın anlamını uygulamalı paylaşmayı hayal ediyor.
  • gitarina seri hareketlerle yedek tel cikarken gitar kilifindan durex kutusu firlayan adam.
  • bir gün mutlaka dinlemeye gideceğim sakin ama derinden olan insan... ayrıca bana sen cok iyi bi insansın gibi bi laf ettiki kalbimin yagları eridi
  • laneti üzerime kara bir gölge gibi inmiş adamdır.
    gidip izleyeceğim diyorum ne zamandır, bir türlü olmuyor, olamıyor. bir gün hastanelerde sabahlıyorum, sonraki günler verilen alerji ilaçlarının yaptığı uyku yüzünden zombi gibi geziniyorum, "tamam ulan bu sefer gidiyorum" dediğim gün çatır çutur sesi gelen elektrik kontağından yangın çıkmasın diye gece boyu tavan aralarında döne döne kablo arıyorum. nedir ulan bu bahtsızlık, nedir yani? gidip bu adamı izlememi istemeyen güçler nedir? birileri düğmeye mi bastı? kırarım o parmakları!**
  • manhattan zirvesinde bizi kendisiyle tanışma şerefine erdiren güzel insan.ama ben yine yaş sordum tabi
    yine dumur oldum tabi
    allahım ben niye küçüğüm yarabbi sorunlarıma bir katkı da kendisinden geldi
    müzisyen(miş) ve sevimli....
  • eskilerden tanidigim, tanidigim derken sadece bir kere yuzunu gordugumu animsadigim, kendini tanitmak yerine alternatif sozluk selam edislerini secen, ustune okkali bir kufur yemeden yirtan, kuzen dedigim ama niye kuzen dedigimi bile bilmedigim sanal ve sanal olma konusunda istikrari bozmamis insan.
hesabın var mı? giriş yap