• me and you and everyone we know adli ilk fimli ifc ve film forum sponsorlugunda cekilen genc yonetmen. ayni zamanda learningtoloveyoumore.com isimli calismasi ile de 2004 whitney biennaline katilmis, ve sevilmistir sanat camiiasinda. bu sayfaya girdigimizde 44 tane odev veriyor july bize, bunlar arasinda gunesin resmini cekmek, kendinizi iyilestirmek, bush'u yenmek, annebabanizi opusurken fotograflamak, yaranizin fotografini cekip, uzerine bir paragraf yazmak var. hem filmde hem de bu calismasinda ki hassasiyeti cok cekici miranda july'in.
  • farklı bi kadın bu. kimseye benzemiyor. yetenekli olmakla birlikte sanata da hayli meraklı. son filmi olan the future'ın prömiyeri sundance film festivalinde yapıldı hayli de güzel eleştiriler aldı. ah tabi o film buralara gelir mi bizler izleyebilir miyiz bilmiyorum hiç.

no one belongs here more than you adında kısa hikayelerden oluşan bir kitabı var. ama ben en çok kitabın tanıtımını yaptığı siteye hayranım. eh yaratıcı kadın ne de olsa.
  • ilk romanı birinci kötü adam, everest yayınları tarafından basılmıştır.
  • woody allen'ın dişi versiyonu
  • the future adlı son filmi ile şu aralar film ekimi'nde kendisi. tam olarak kestiremedim kendisini sevdiren bir tarafını ama ablam olsa ne güzel olurdu dedim içimden bugün filmini izlerken. bir de şöyle biri web sitesi var http://mirandajuly.com/
  • --- spoiler ---

"dear life, do you want to hang out tonight? i should warn you that i will not be wearing any make-up and my hair is dirty. if you can handle that, call me.
    yours,
    miranda july"

--- spoiler ---

miranda benim en sevdiğim arkadaşım olabilirdi tanışsaydık. tabi onun da beni sevmesi koşuluyla. tek taraflı şeylerden bıktım zira. ama bu kadın, birtakım işler yaptığında, her seferinde beni hayran bırakıyorsa kendisine, beyninin kıvrımlarını merak ediyorsam, yazdığı kitaplar ve senaryolar dahilindeki sevgi tanımına inanıyorsam, elbet o yüce kalbinde benim için de bir yer açabilirdi.

hamiş: bir diğer yaratıcı insan olan [ve beginners filminin senaristi/yönetmeni] mike mills ile evlidir.
  • charlie kaufman ile arkadaşlık edebileceğini düşündüğüm senarist hanımdır.
  • dünyanın en itici kadını olmaya doğru gide yazıyor nezdimde. instagram'da takip etmeye başlayıp, instagramı mı kapattırmayı başardı.

bunun ilk filmlerini zamanında bi sevgilimle izlemiştim. sonra kitaplarını vermişti tam da bir contemporary edebiyat maymunuydu kitaplar. o zamanki sevgilim bayılıyordu kısa öykülerine. iyki yıllar geçmiş de o kadın çıkmış hayatımdan amk. contemporary diye ny'luların ortasınıf dramlarını okumak bana göre değildi. ortasınıf kadın parfümlerini de sevmem. ağır olur. evim cigara kokarken o kokuya karışıp, burnuma kesif bi koku yazmadan öteye gidemez. yani o kadın öyleydi. miranda'nın öyküleri de personası da öyle. cılk bir kokuyu andırıyor.

miranda'ya da söyleyeceğim "tamam abla harika bir vucudun var ve suratındaki mal ebleh ifade senin yaratıcılığının asıl aseti. biz de inandık." dan öte değil. keza kendisi sadece o öteki poser'lardan birisi sosyal medyadaki.

hasılı bell jar'dan çıkma amerikan olmaya oynayan bi tip gibi. hala da öyle tınılıyor sanki. sıfır inovasyon. son olarak bir alman yapımı belgeselde paris'te bir başka tasarımcı-yazarla gezerken izlemiştim o zaman da biraz klişe gelmişti. ilk o zaman çakozlamış olabilirim.
hesabın var mı? giriş yap