• marmaris yat limanının içine eden belediyedir. 4 ay önce başlayan ve sıradan, düşük gelirli bir belediyenin bile en fazla 1 ayda bitireceği altyapı ve üstyapı çalışması 4 aydır %20-25 oranında bile tamamlanamadı. yağmur suyu kanalı açtılar ve buraya beton bloklarla döşemeler yapıp üstünü kapatıp sonra da üstyapı çalışmasına geçecekler güya.

dün koskoca yat limanında sadece 2-3 işçi çalışıyordu. haftalardır da böyle bu durum, 4-5 işçiden fazlasını görmedim. her yer toz ve pislik içinde, sezon açılmış olmasına rağmen hiçbir şekilde bayrama yetiştirme gibi bir dertleri olmadığı gibi ortadaki yeşil alanların ve heykellerin de duvarlarını kırıp her yeri çamura ve toprağa buladılar tozun ve pisliğin üstüne.

bu kadar iş bilmekten uzak, art niyetli ve başarısız bir büyükşehir belediye başkanı görülmemiştir türkiye cumhuriyeti tarihinde. bildiğiniz tüm kötü belediye başkanlarını unutun, osman gürün denen şahıs açık ara farkla zirveye oynar bu alanda.

marmaris belediye başkanı ile arası iyi olmadığı için aklı sıra marmaris'e cezasını böyle kesiyor sezon başlamışken yat limanını şehrin cazibe merkezi yerine adım atılmayacak bir pislik yuvası gibi göstererek.

insanda biraz utanma olur da "bayrama yetiştirelim" mantığında oraya işçi yığar ama yok.

ben bu adama oy vermedim son seçimde, çevremde de herkese vermeyin diye baskı yaptım ama sırf chp inadından muğla ve marmaris düşmanı bu adamı tekrar seçti halk. oy verip de şikayet edenlere "bundan bin beter olun" diyorum çünkü hak ettiler bunu. ancak tabii ki bir vatandaş olarak muğla büyükşehir belediyesi'nin marmaris yat limanını kasti olarak darmadağın edip yolda bile yürünemez bir hale getirmesinden rahatsızım.

resmi olarak ne yapılması gerekiyorsa çabalamaya hazırım. 35 yıllık marmarisli olarak böyle bir rezilliği ne gördüm ne duydum. muğla büyükşehir belediye başkanı osman gürün azılı bir marmaris düşmanıdır, bunu herkes bilecek ve duyacak. belediyene giren her bir kuruşum zehir zıkkım olsun osman gürün.
  • marmaris marinada yaşattıkları rezaletin üstüne daha büyük bir rezalete dönüşen kamuoyu açıklaması yapıp, instagram hesaplarında bu paylaşımın altındaki eleştirileri silen yöneticilere sahip kuruluş.

ne oldu instagram'dan sildiniz de? 10-12 like alan yorumu silip de belediyecilik mi yaptınız? marmaris marinada daha zemin döşemesi yarıya bile gelmemişken döşediğiniz yerlerdeki taşların paramparça olmaları ve oluşan ciddi çukurlar kendi kendilerine düzeldiler mi? siz yorum sildiğiniz zaman bu rezalet belediyeciliğiniz kendi kendine düzelmiş mi oluyor?

büyükşehir yasası, osman gürün'ün beceriksizlikleri yüzünden marmaris'in başına gelen en kötü şey oldu.

siz aynen böyle devam edin, işinizi düzgün yapacağınıza halkın düşüncelerine ve yorumlarına engel koymaya çalışın. ne de olsa şakşakçılar instagram'da yorumlarınızın altına alkış emojilerini doldurup sizi çalışıyormuş ve başarılıymış gibi göstermeye devam ederler, değil mi?

dünya tarihinin en kötü belediye başkanı osman gürün ve en kötü belediyesi muğla büyükşehir belediyesi. siz istediğiniz kadar çırpının, her yerde sizinle uğraşmayan fırat, namussuz ve şerefsizdir bundan sonra.

edit:

durumu görmek isteyenler için iki link bırakıyorum:

video: https://twitter.com/…lck/status/1665327078126829570
    foto: https://twitter.com/…lck/status/1665327181021544448
  • 19 mayıs atatürk'ü anma ve gençlik spor bayramı etkinlikleri kapsamında burcu güneş'i sahneye çıkartacaklarmış. yok arkadaş bu kadar basiretsiz bir başkana oy veren elim kırılsaydı da vermeseydim.

burcu güneş kim mi ? 16 nisan evet hayır referandumunda tek adam rejimine evet diyeceğini açıklayan yandaş şarkıcı . mücadelenin başladığı günü anma etkinlikleri kapsamında bu kadını çıkartıyorsun . valla bravo o kadar muhalif olduğu için işsiz kalan sanatçılar varken burcu güneş 'i çıkarmak büyük bir zekânın ürünü olsa gerek .

kaynak
  • burada yaşayıp malum partiye oy veren herkese yapılanların müstehak olduğu belediyedir. çok belediyecilik ve şehircilik gözlemlemiş biri olarak, eğer objektif bir istatistik olsa kars'dan sonra gerçekten de türkiye'nin en kötü belediyesidir.
    zira yıllardır aynı adam, ceketini koysa bile seçimi kazanmaktadır. şehir içi yolların hali ve düzenlemesi berbattır. tek işi heryere 1bir11111111 yazıp harikayız diye tatmin olmaktır.
  • büyükşehir yasasında yada uygulanmasında herhalde bazı sıkıntılar var.örneğin muğla il genelinde büyükşehir belediyesi ve il içinde yüz ölçümü çok fazla ve ilçeler arasında ulaşımda büyükşehir belediyesinin tekelinde.böyle olunca muğla merkezden fethiye’ye sadece büyükşehir’in araçlarıyla gidiyorsunuz ve bunun kartlı ücreti 27.8 tl.vatandaş sıkış tepiş araçlarla iki saat yol( yaklaşık 120-130 km) gidecek.fakat zaten şehirler arası otobüs firmasına izin verse ben aynı mesafeyi daha rahat koltuklarla,ferah,tv izleyerek ve ikramlarla aynı sürede alacağım.şu an ortalama hesapladığımızda da büyük otobüslerin bana maliyeti 33 tl olacak.büyük otobüste 33 tl olarak hesapladığımız bu tutarı zaten muğla fethiye arasında eğer ulaşım kartın yoksa nakit olarak 33.5 tl ödeyerek yapıyorsun.ayrıca şöförlerin bazılarında da bazı konularda kural tanımazlık var.sadece hakkını bilip itiraz edersen çekinip yapıyorlar.büyükşehir yasası istanbul vb. yerler için çok faydalı bir yasa olabilir ama coğrafyasının çoğu ormanlık alan olan ve ilçeler arasında bir bütünlük olmayan ve mesafe olan illerde bazı sıkıntılar olabiliyor. benim vatandaş olarak bu konuda seçim yapabilme özgürlüğüm olması lazım.bu kadar büyük bir yüzölçümü olan bir ilde büyükşehir yasası gereği tüm ili tek bir şehir gibi düşünüp toplu taşıma olarak hizmet vermeleri çok enteresan. yukarıda yazdıklarımda kesinlikle büyükşehir belediyesi toplu taşımayı kaldırsın falan demiyorum.aksine vatandaşa alternatifler sunarak isteyen vatandaş otobüsle isteyen ise küçük arabalarla gitmeli diyorum.bu da zaten bizim en temel değerlerimiz(özgür irade ile seçme) arasındadır .

kaynak: belediye ulaşım ücretleri
    edit
    bu ücret normalde otobüs sitelerinde gözükmüyor il içi ulaşım olduğu için.fakat isteyenlere yaklaşık bu ücreti nasıl çıktığını hesaplayabilirim.
  • her gün düzenli olarak telefonuma mesaj gönderen, güne şu tarz mesajlarla başlamama sebep olan belediye;

"hemşerimiz 1944 doğumlu mehmet x vefat etmiştir. 05.01.2012 günü akyol camiinde öğle namazından sonra şehir yeni mezarlığına defnedilecektir."

her sabah uyanır uyanmaz ölümü, hayatı, yaşamın anlamsızlığını, kuşları, böcekleri falan sorgular oldum, allahım ya nolur bu gece kimse ölmesin. :((

ayrıca; (bkz: muğla/@bezdim)
  • kadrosunda türkçe bilen personel bulunup bulunmadığına emin olamadığım belediye.

afiş, haber, duyuru, açıklama gibi şeylerin neredeyse tamamına yakınında imla hataları bulunuyor. tıpkı yaşadığım yerin belediyesi olan marmaris belediyesi gibi.
  • heykele bakan atatürk ilkokulu'nun arkasındaki tiyatro salonunu belediye bürolarına çevirmeyi başarmış chp'li belediye.

çok güzel bir tiyatro salonu idi orası.

üstelik yüksek tavanlı bir yeri nasıl kıyıp, belediye memurlarına bölerek vermeyi başardılar bilemedim.

bakmaya da dayanamayacağım için içeri girmedim.

.

edit: tenkitime bir yazarımız mesajla "(...) düğerek yolu üzerindeki kültür merkezi yapılınca (...) bahsettiğiniz yer de artık daha iyileri olduğu için eskisi gibi önemli bir işleve sahip değil bence. ama yine de bürolara dönüştürülmesi tartışılabilir tabi. ama eleştirmeden önce bahsettiğim hususları dikkate almakta fayda var" diyerek belediyeyi biraz savunmuş.

haklı gibi görünüyor. ama:

1. daha iyisi yapılınca eski tiyatro salonu kapatılmalı mı?

2. eskisi şehrin gerçekten merkezinde idi. yenisi düğerek köyü yolunda ve belli yaşın üstünde hiç kimsenin otomobili yoksa kolay kolay gideceği bir yerde değil. resmen şehir dışı orası.

evet, yenisinde tiyatro da seyrettim. ama, iktidarların yönettiği özel idarenin de oyununa gelmiş belediye. mesela özel idareye geçen birçok yer var büyükşehir olurken. bunların hiçbirini belediyeye tahsis etmiyor da, tiyatroyu yık kendine büro yap diye belediyeye veriyor.

böylece memurlarına büro yapan belediye farkında olmadan, valiliğin aracılığıyla "tiyatro yıkan chp'li belediye" oluyor. biraz zekâ lütfen.

(aklıma nedense, karayollarının köprülü kavşak yapmak için, yalova'daki ağaçları chp'li belediye başkanına katlettirmesi ve reis-i cumhur'un her gün "yalova'da ağaçlar kesilirken neredeydiniz eyyy geziciler" demesi geldi nedense ve apansız.)

eski bir tiyatrocu olarak tiyatro binası konusunda hassasım.

gene de, en iyi altinci adam'a fikirlerimi daha da açmama neden olduğu çin teşekkür etmeliyim.

(not: çocukluğumda bir tiyatro binası daha vardı sahnesi küçücük. askeri mahfel. oraya hiç girilmiyor artık. askerler de bunu yasaklamış iyi mi?)
  • varlığından haberdar olmanın neredeyse imkansız olduğu belediye. merkezdeki kaldırımları yenilemeleri bile neredeyse 1,5-2 ay sürüyor. kötekli'nin yolları zaten malum. bodrum, marmaris, fethiye, milas gibi illerini çıkartırsak köhne bir yer gibi kalır.
  • "chp'li muğla büyükşehir belediyesi elindeki komisyon başkanlıklarını, chp'li meclis üyesi mürüvvet başıhoş'un oylamaya gelmemesinin yanı sıra, iyi parti'li 3 meclis üyesinin de cumhur ittifakına destek vermesi sonucu 33'e karşı 34 oyla akp'ye kaptırdı."

yakında belediyeyi de akp' ye kaptırırlar.
hesabın var mı? giriş yap