şükela:  tümü | bugün
 • heykele bakan atatürk ilkokulu'nun arkasındaki tiyatro salonunu belediye bürolarına çevirmeyi başarmış chp'li belediye.

  çok güzel bir tiyatro salonu idi orası.

  üstelik yüksek tavanlı bir yeri nasıl kıyıp, belediye memurlarına bölerek vermeyi başardılar bilemedim.

  bakmaya da dayanamayacağım için içeri girmedim.

  .

  edit: tenkitime bir yazarımız mesajla "(...) düğerek yolu üzerindeki kültür merkezi yapılınca (...) bahsettiğiniz yer de artık daha iyileri olduğu için eskisi gibi önemli bir işleve sahip değil bence. ama yine de bürolara dönüştürülmesi tartışılabilir tabi. ama eleştirmeden önce bahsettiğim hususları dikkate almakta fayda var" diyerek belediyeyi biraz savunmuş.

  haklı gibi görünüyor. ama:

  1. daha iyisi yapılınca eski tiyatro salonu kapatılmalı mı?

  2. eskisi şehrin gerçekten merkezinde idi. yenisi düğerek köyü yolunda ve belli yaşın üstünde hiç kimsenin otomobili yoksa kolay kolay gideceği bir yerde değil. resmen şehir dışı orası.

  evet, yenisinde tiyatro da seyrettim. ama, iktidarların yönettiği özel idarenin de oyununa gelmiş belediye. mesela özel idareye geçen birçok yer var büyükşehir olurken. bunların hiçbirini belediyeye tahsis etmiyor da, tiyatroyu yık kendine büro yap diye belediyeye veriyor.

  böylece memurlarına büro yapan belediye farkında olmadan, valiliğin aracılığıyla "tiyatro yıkan chp'li belediye" oluyor. biraz zekâ lütfen.

  (aklıma nedense, karayollarının köprülü kavşak yapmak için, yalova'daki ağaçları chp'li belediye başkanına katlettirmesi ve reis-i cumhur'un her gün "yalova'da ağaçlar kesilirken neredeydiniz eyyy geziciler" demesi geldi nedense ve apansız.)

  eski bir tiyatrocu olarak tiyatro binası konusunda hassasım.

  gene de, en iyi altinci adam'a fikirlerimi daha da açmama neden olduğu çin teşekkür etmeliyim.

  (not: çocukluğumda bir tiyatro binası daha vardı sahnesi küçücük. askeri mahfel. oraya hiç girilmiyor artık. askerler de bunu yasaklamış iyi mi?)
 • 19 mayıs atatürk'ü anma ve gençlik spor bayramı etkinlikleri kapsamında burcu güneş'i sahneye çıkartacaklarmış. yok arkadaş bu kadar basiretsiz bir başkana oy veren elim kırılsaydı da vermeseydim.

  burcu güneş kim mi ? 16 nisan evet hayır referandumunda tek adam rejimine evet diyeceğini açıklayan yandaş şarkıcı . mücadelenin başladığı günü anma etkinlikleri kapsamında bu kadını çıkartıyorsun . valla bravo o kadar muhalif olduğu için işsiz kalan sanatçılar varken burcu güneş 'i çıkarmak büyük bir zekânın ürünü olsa gerek .

  kaynak
 • turkiye’nin en kotu buyuksehir belediyesidir.

  her yaz marmaris’te sivrisinekler cirit atiyor ve bir cozum bulunmus degil. sikayet ediyorsun apartmanin balkonunda su birikintisi var mi diye bakmaya ekip geliyor. “oldurdugunuz sinekler duvarda kalsin ellemeyin, 1-2 gun icinde tekrar gelip fotograflarini cekecegiz diyorlar. birimin basindaki mudur “ekipler geldi mi” diye ariyor ve geldi deyince konunun kapandigini saniyor.

  not: evim orman icinde, tatli su(dere) kenarinda veya yagmur kanali yakininda degil. sehir merkezinde oturuyorum.

  benden aldiginiz her bir kurus zehir zikkim olsun.
 • burada yaşayıp malum partiye oy veren herkese yapılanların müstehak olduğu belediyedir. çok belediyecilik ve şehircilik gözlemlemiş biri olarak, eğer objektif bir istatistik olsa kars'dan sonra gerçekten de türkiye'nin en kötü belediyesidir.
  zira yıllardır aynı adam, ceketini koysa bile seçimi kazanmaktadır. şehir içi yolların hali ve düzenlemesi berbattır. tek işi heryere 1bir11111111 yazıp harikayız diye tatmin olmaktır.
 • kadrosunda türkçe bilen personel bulunup bulunmadığına emin olamadığım belediye.

  afiş, haber, duyuru, açıklama gibi şeylerin neredeyse tamamına yakınında imla hataları bulunuyor. tıpkı yaşadığım yerin belediyesi olan marmaris belediyesi gibi.
 • varlığından haberdar olmanın neredeyse imkansız olduğu belediye. merkezdeki kaldırımları yenilemeleri bile neredeyse 1,5-2 ay sürüyor. kötekli'nin yolları zaten malum. bodrum, marmaris, fethiye, milas gibi illerini çıkartırsak köhne bir yer gibi kalır.
 • "chp'li muğla büyükşehir belediyesi elindeki komisyon başkanlıklarını, chp'li meclis üyesi mürüvvet başıhoş'un oylamaya gelmemesinin yanı sıra, iyi parti'li 3 meclis üyesinin de cumhur ittifakına destek vermesi sonucu 33'e karşı 34 oyla akp'ye kaptırdı."

  yakında belediyeyi de akp' ye kaptırırlar.
 • olmayan belediye..ha alınacak harçtır, kesilecek makbuzdur, gereksiz park çiçek böcek işleri ıvırdır zıvırdır bunlarda varlar canım
  işin komik tarafı oldukça zengin olan ama gezmeyen görmeyen ufku dar yerel halkın bu durumdan çok memnun olması..bokun içinde yaşıyorsunuz ulan
 • adını doğru yazamadıkları nâzım hikmet için "anma etkinliği" yapmaya kalkan belediye.

  1. "nazım 116 yaşında anıyoruz", "memleket şairi nazım hikmet", "şiir: nazım hikmet"

  bir kere o şairin adı nâzım"dır. koskoca belediyede bir tek nâzım hikmet kitabı yok mu, adamın adının nasıl yazıldığına baksalar.

  2. "yaşamak bir ağaç gibi tek ve / hür ve bir orman gibi kardeşçesine"

  bir şiiri, grafik tasarım canbazlığına uygun düşsün diye böyle keyfince bölemezsiniz... ""yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür / ve bir orman gibi kardeşçesine" yazmalısınız...

  3. nâzım'dan söz edilen afişte, alıntıda orman lafı geçiyor diye afişe süs olmak üzere dalında serçe koymak ise grafik ahmaklıktır.

  nâzım'a süs bir kuş koyacaksanız, elbette "barış güvercini" koyacaksınız...

  4. 19'unda milas'ta, 20'sinde merkezde menteşe'de, 21'inde datça'da bu etkinliğe gidenler hatırlatıversinler şunları...

  .

  bu arada gene aynı şehirde, (bu kez büyükşehir'in yavrusu) menteşe belediyesi'nin de (eksik kalmayalım diye) "memleket ve dünya şairi nazım hikmet ran anma etkinlikleri" olacak imiş, 15 ocak'ta...

  bu da şiir ve türkü (?) dinletisi imiş.

  1. bunlarda da bir nâzım kitabı olmamalı ki, adını bir türlü doğru yazamıyorlar.

  2. ayrıca, nâzım'ın bir süre kullandığı "ran" soyadını da sokuşturmuşlar, herhalde ukalalıklarından.

  3. iyi ki böyle soyadı ukalalığı yapacakken, nâzım'ın gene bir süre kullandığı "verzanski"yi sokuşturmamışlar adının sonuna...

  4. varna şiirinin alıntısı var bu afişte de... allah selamet versin büyük harf/küçük harf kullanımları hatalı... aldıkları yer neresiyse (internettir cânım efendim) şiirdeki "nâzım" adı bile şapkasız.

  .

  bu büyüğünün de küçüğünün de belediyesinde kültür işlerine bakan zatları tebrik ediyorum.

  .

  her iki etkinliğe gitsem ne olur, gitmesem ne olur?
 • küçük bir taşra şehriyken bir bok yapmayı beceremeyen, eline yüzüne götüne bulaştıran belediyenin bu durumda ne halt yiyeceği merak konusudur