• kadrosunda türkçe bilen personel bulunup bulunmadığına emin olamadığım belediye.

afiş, haber, duyuru, açıklama gibi şeylerin neredeyse tamamına yakınında imla hataları bulunuyor. tıpkı yaşadığım yerin belediyesi olan marmaris belediyesi gibi.
  • adını doğru yazamadıkları nâzım hikmet için "anma etkinliği" yapmaya kalkan belediye.

1. "nazım 116 yaşında anıyoruz", "memleket şairi nazım hikmet", "şiir: nazım hikmet"

bir kere o şairin adı nâzım"dır. koskoca belediyede bir tek nâzım hikmet kitabı yok mu, adamın adının nasıl yazıldığına baksalar.

2. "yaşamak bir ağaç gibi tek ve / hür ve bir orman gibi kardeşçesine"

bir şiiri, grafik tasarım canbazlığına uygun düşsün diye böyle keyfince bölemezsiniz... ""yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür / ve bir orman gibi kardeşçesine" yazmalısınız...

3. nâzım'dan söz edilen afişte, alıntıda orman lafı geçiyor diye afişe süs olmak üzere dalında serçe koymak ise grafik ahmaklıktır.

nâzım'a süs bir kuş koyacaksanız, elbette "barış güvercini" koyacaksınız...

4. 19'unda milas'ta, 20'sinde merkezde menteşe'de, 21'inde datça'da bu etkinliğe gidenler hatırlatıversinler şunları...

.

bu arada gene aynı şehirde, (bu kez büyükşehir'in yavrusu) menteşe belediyesi'nin de (eksik kalmayalım diye) "memleket ve dünya şairi nazım hikmet ran anma etkinlikleri" olacak imiş, 15 ocak'ta...

bu da şiir ve türkü (?) dinletisi imiş.

1. bunlarda da bir nâzım kitabı olmamalı ki, adını bir türlü doğru yazamıyorlar.

2. ayrıca, nâzım'ın bir süre kullandığı "ran" soyadını da sokuşturmuşlar, herhalde ukalalıklarından.

3. iyi ki böyle soyadı ukalalığı yapacakken, nâzım'ın gene bir süre kullandığı "verzanski"yi sokuşturmamışlar adının sonuna...

4. varna şiirinin alıntısı var bu afişte de... allah selamet versin büyük harf/küçük harf kullanımları hatalı... aldıkları yer neresiyse (internettir cânım efendim) şiirdeki "nâzım" adı bile şapkasız.

.

bu büyüğünün de küçüğünün de belediyesinde kültür işlerine bakan zatları tebrik ediyorum.

.

her iki etkinliğe gitsem ne olur, gitmesem ne olur?
  • muğla merkezi an itibariyle şantiyeye çevirmiş belediyedir. arkadaş kazıp kapattığınız yolları neden tekrar kazıyorsunuz? hadi yaptın bari sudur, elektriktir onlara zarar verme. üç senedir hendek savaşında gibiyiz anasını satayım

(bkz: osman gürün)
    (bkz: park osman)
  • (bkz: oral karakaya)
  • izmir ve muğla'nın kaderidir basiretsiz belediye başkanları.
    millet vurdukça yalakalık yapar. millet nasılsa oy verir. millet nasılsa bizi seçer. millet eşek aday göstersek eşek peşinde gider bizi yine destekler mantığı ile aziz ve osman devam eder.
    https://youtu.be/1_yvydr8yhk
  • 19 mayıs atatürk'ü anma ve gençlik spor bayramı etkinlikleri kapsamında burcu güneş'i sahneye çıkartacaklarmış. yok arkadaş bu kadar basiretsiz bir başkana oy veren elim kırılsaydı da vermeseydim.

burcu güneş kim mi ? 16 nisan evet hayır referandumunda tek adam rejimine evet diyeceğini açıklayan yandaş şarkıcı . mücadelenin başladığı günü anma etkinlikleri kapsamında bu kadını çıkartıyorsun . valla bravo o kadar muhalif olduğu için işsiz kalan sanatçılar varken burcu güneş 'i çıkarmak büyük bir zekânın ürünü olsa gerek .

kaynak
  • turkiye’nin en kotu buyuksehir belediyesidir.

her yaz marmaris’te sivrisinekler cirit atiyor ve bir cozum bulunmus degil. sikayet ediyorsun apartmanin balkonunda su birikintisi var mi diye bakmaya ekip geliyor. “oldurdugunuz sinekler duvarda kalsin ellemeyin, 1-2 gun icinde tekrar gelip fotograflarini cekecegiz diyorlar. birimin basindaki mudur “ekipler geldi mi” diye ariyor ve geldi deyince konunun kapandigini saniyor.

not: evim orman icinde, tatli su(dere) kenarinda veya yagmur kanali yakininda degil. sehir merkezinde oturuyorum.

benden aldiginiz her bir kurus zehir zikkim olsun.
  • burada yaşayıp malum partiye oy veren herkese yapılanların müstehak olduğu belediyedir. çok belediyecilik ve şehircilik gözlemlemiş biri olarak, eğer objektif bir istatistik olsa kars'dan sonra gerçekten de türkiye'nin en kötü belediyesidir.
    zira yıllardır aynı adam, ceketini koysa bile seçimi kazanmaktadır. şehir içi yolların hali ve düzenlemesi berbattır. tek işi heryere 1bir11111111 yazıp harikayız diye tatmin olmaktır.
  • yağmurlu havada susuz bırakan bir belediye
  • büyükşehir yasasında yada uygulanmasında herhalde bazı sıkıntılar var.örneğin muğla il genelinde büyükşehir belediyesi ve il içinde yüz ölçümü çok fazla ve ilçeler arasında ulaşımda büyükşehir belediyesinin tekelinde.böyle olunca muğla merkezden fethiye’ye sadece büyükşehir’in araçlarıyla gidiyorsunuz ve bunun kartlı ücreti 27.8 tl.vatandaş sıkış tepiş araçlarla iki saat yol( yaklaşık 120-130 km) gidecek.fakat zaten şehirler arası otobüs firmasına izin verse ben aynı mesafeyi daha rahat koltuklarla,ferah,tv izleyerek ve ikramlarla aynı sürede alacağım.şu an ortalama hesapladığımızda da büyük otobüslerin bana maliyeti 33 tl olacak.büyük otobüste 33 tl olarak hesapladığımız bu tutarı zaten muğla fethiye arasında eğer ulaşım kartın yoksa nakit olarak 33.5 tl ödeyerek yapıyorsun.ayrıca şöförlerin bazılarında da bazı konularda kural tanımazlık var.sadece hakkını bilip itiraz edersen çekinip yapıyorlar.büyükşehir yasası istanbul vb. yerler için çok faydalı bir yasa olabilir ama coğrafyasının çoğu ormanlık alan olan ve ilçeler arasında bir bütünlük olmayan ve mesafe olan illerde bazı sıkıntılar olabiliyor. benim vatandaş olarak bu konuda seçim yapabilme özgürlüğüm olması lazım.bu kadar büyük bir yüzölçümü olan bir ilde büyükşehir yasası gereği tüm ili tek bir şehir gibi düşünüp toplu taşıma olarak hizmet vermeleri çok enteresan. yukarıda yazdıklarımda kesinlikle büyükşehir belediyesi toplu taşımayı kaldırsın falan demiyorum.aksine vatandaşa alternatifler sunarak isteyen vatandaş otobüsle isteyen ise küçük arabalarla gitmeli diyorum.bu da zaten bizim en temel değerlerimiz(özgür irade ile seçme) arasındadır .

kaynak: belediye ulaşım ücretleri
    edit
    bu ücret normalde otobüs sitelerinde gözükmüyor il içi ulaşım olduğu için.fakat isteyenlere yaklaşık bu ücreti nasıl çıktığını hesaplayabilirim.
hesabın var mı? giriş yap