• hemşehrisi sayılırım. az çok tanırım ve ailemin birçok üyesi hem yalova'dan hem siyasetten iyi tanır. o 240 ferguson üstündeki fotoğrafı belki de bizimle özdeşleştiği için daha bir severim. ama...

2018'de koşarak oy verdiğim ince'nin son günlerdeki tavrı çok saçma. millet ittifakı barıştığı an hemen dostça görüşmeler yapsa şu anda kahramandı. fahrettin'in gazına gelip yaptığı bu saçma hesaplar yüzünden hiç iyi hatırlanmayacak.

şimdi sözüm kendisine;
    inönü'nün yanında solcu bıyığınla bir fotoğrafın var ya muharrem abi, ben rahmetli babamın altı ok önündeki halini, beraber shp mitinglerinde omuz omuza koştuğunuz zamanları hatırladığım için oy verdim sana. içindeki o eski ruhu hatırla. tayyip ile görüşmeye gittiğinden beri senin ayarlarını bozdu. artık ülkeyi geri götüren bu zihniyetten kurtulmamız için fedakarlığını yap. sen iyi bilirsin, ülke süpürgelik mevkiinde kar fırtınasında sıkışıp kaldı. sen de bir el at, aracı itip yalova'ya doğru sürelim.

haydi.
  • ülkenin önünde 58 gün sonra yapılacak bir seçim var ve bu seçim bildiğin son şans. bu sefer de kurtulamazsak yeniden refah, hudapar falan yönetime girecek, bildiğin taliban rejimi geliyor.

elbette koşulları sağlayan her aday gibi kendisinin de adaylık hakkı var zaten oluyor da.. yalnız 6 partinin ortak adayı olarak çıkan kılıçdaroğlu varken, rte seçime girerken, yüzde 2 ila 5 arasında potansiyel oyu olan bu oyları da ağırlıklı muhalefet cephesinden alan adama eleştiri getirenlere laf edemezsiniz. nasıl kendisinin adaylık hakkı varsa, insanların da bu adaylığın ne kadar lüzumsuz olduğunu, sapına kadar akp’ye yaradığını belirtmeye hakları vardır.

ayrıca 2018’de aldığı oyu kendine sayması dahi ne kadar ciddiyetsiz olduğunu kanıtlıyor. yakın çevremde 2018 seçiminde kendisine oy veren insan oranı yüzde 90’dı, bu seçime girsin 1 tane oy verecek insan olmayacak.

görüntü net, muhalefetten koltuk kapma derdinde, taş çatlasın 3-5 puan oyu olduğunu biliyor ama şahsi ikbali için seçimi riske atmakta beia görmüyor.. ne diyelim tam bir siyasetçi davranışı sergiliyor, tabi tek farkla, kendisi her şeyi vatan için yaptığını iddia ediyor..

hadi lan oradan !
  • (bkz: %31 kılıçdaroğlu %32 erdoğan %34 ince)

fatih erbakan ve yrp’nin erdoğan’ı destekleme kararı almasıyla 31-34-34 şekline evrildi 1. tur tahminim.

iddia tekliflerine açığım.
  • aklıma geldikçe yazıcam demiştim (bkz: #150398876).

kredisiyle ilgili farklı bir sosyal platformda 18 mart 2015’de şöyle bir paylaşım yapmışım;

tarih 08 kasım 2014
    muharrem ince: "üyelerle ön seçim olursa yalova'dan adayım. üyelerle ön seçim olmazsa yalova'dan aday olmam."

tarih 5 mart 2015
    kemal kılıçdaroğlu: "muharrem ince yalova milletvekili adayımızdır"
    muharrem ince: "yalova’da merkez yoklaması kararını ben istemedim, bu kararı ben almadım."

tarih 15 aralık 2013:
    muharrem ince: " (mansur yavaş ankara bb adayı olduğu için) eski partisini chp'lileşmekle suçlayan bir kişi chp'den aday olup olmamayı düşünecekmiş! kendisine ısrarlı teklifler varmış! kendi partisinden, başka partilerden aday olamayanı aday yapmakla olmaz bu işler!"
    -ankara abb adayı gösterilmedi diye, mansur yavaş’a gider yapıyor-

tarih 17 mart 2015: (kendisine 2015 genel seçimleri için kontenjan adaylığı teklifi yapılması üzerine)
    mansur yavaş: "... gerek sahip olduğum siyasi geçmişim ve düşüncelerim, gerekse chp yönünden uygun olmayacağını ifade ettim. chp'ye yıllarını vermiş, genel başkanlık yapmış isimler bile ön seçime girerken, benim kontenjandan girmem yakışmaz. haksızlık olur ve etik bulmuyorum. bu nedenlerle aday olmayacağım."

şimdi kimin solcu olup olmadığını mı tartışalım, kimin etik davranıp davranmadığını mı tartışalım, kimin, partililerin görüşlerine saygı gösterdiğini mi tartışalım?

işte muharrem ince budur. uzlaşmaz, kendi dışında gösterilen adayı beğenmez, krndi dışında kimseyi değerli görmez, sadece ben, ben, ben.
  • buraya yazanların bir kısmının millet ittifakı ile bizi bir birimize düşüren aktroll olduğu belli, o yüzden sükunet en doğrusu.

hala kk ile bir araya gelip birbirlerine başarılar dilemeleri gerektiğini düşünüyorum.

50 küsür günde bu iki tarafın daha centilmence yaklaşmaları gerekiyor.

ilk tur ince ikinci tur zaten belli…
  • paralel evrende, ince chp başkanı ve millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı, kılıçdaroğlu da memleket partisi başkanı ve cumhurbaşkanı adayı olsun. böyle bir evrende kılıçdaroğlu ya da başka lidere oy vermem, oy çoğunluğu ince'de olduğu için ona oy verirdim. çünkü ben duyguları ve parti sevdasıyla hareket eden bir insan değilim. 5 yıl önce oy verip, desteklediğim adama bugün karşıyım #77352998, bugün desteklediğim adama da birkaç yıl sonra karşı olabilirim.

türkiye'nin asla düzelemeyecek olmasının sebebinden biri de partizanlık ve siyasi lidere tapar derecesinde bağlılıktır.

oy verdiği partiyi, siyasetçiyi eleştirmeyen, körü körüne bağlanan kişi isterse 5 dilde makalesi olan, mit mezunu, çok önemli bir mühendis olsun, evdeki perdeyi sırtına alıp "biz bu yola kefenimizle çıktık" diye ortalıkta gezen mankurtlardan farksızdır. siyasetçiler, partiler, meclis bizim için var. oysa bizim insanımız sanki kendisi siyasetçiler için varmış, hayattaki tek amacı bir görüşü ölümüne savunmakmış gibi davranıyor.

% 3 civarından fazla oy alamayacağı belli olan birini ısrarla desteklemek kesinlikle demokratik haktır. ancak muhalefet birleşmişken, bir oyun bile çok önemli olduğu, ikinci turun çok riskli olduğu şu dönemde akılcı değil de ısrarla partici hareket eden, yarın; mültecilerden de ekonomik krizden de enflasyondan da yüksek kiralardan da şikayet etmesin.
  • az önce yine twit atmış:
    -----
    aynı aktörler, aynı oyunlar, aynı beceriksizler; erdoğan’ı kazandırmak üzere bir araya gelmiş.
    yakında başlıyoruz, halkımız tüm gerçekleri duyacak ve biz bu oyunu bozacağız.
    bu iktidarı da bu muhalefeti de göndereceğiz.
    birlikte başaracağız!
    -----

"olmadı diye sızlandığın duaya, gün gelir olmadı diye şükredersin" sözünü hatırlatıyor ve buradaki "dua" kendisi oluyor. 2018'de nasıl destekliyorduk, şimdiyse "iyi ki seçilmemiş" diyorum ve her geçen gün daha çok ayar oluyorum.

insanlar tek adam rejimi altında inim inim inliyor. canı burnuna gelmiş. dayanacak takat kalmamış.

chp, iyip, deva, gelecek, saadet, dp, hdp, sol parti, tip, tkp, ldp ve birçok parti, chp genel başkanının adaylığını destekliyor. bu koşullarda kendisinin de, ömrünü verdiği chp'nin genel başkanını desteklemesi beklenir. bunun yerine tutturmuş aday olacağım, kazanacağım, muhalefeti göndereceğim falan diye saçmalıyor.

hâlâ kendini 2018 cumhurbaşkanı adayı sanıyor, hâlâ insanların onu 2018'deki gibi desteklediğini zannediyor. o ruh halini atlatamamış. 2018 seçim süreci ve sonrası kendisinde büyük bir travma yaratmış.

mesele seçime girip kılıçdaroğlu'na gidecek oyları çalıp ikinci tura bırakması falan da değil. seçimden sonra silinip gidecek zaten.
    sen herkesin desteklediği chp genel başkanına karşı aday olup, bütün bunları söyledikten/yaptıktan sonra, insanları böyle kendinden nefret ettirdikten sonra ileride hangi yüzle insanların karşısına çıkacaksın? oylarına talip olacağın insanlar, bunlar?

stratejik düşünen biri asla böyle saçmalamaz.
    kemal kılıçdaroğlu'nun adaylığı açıklandığı anda amasız fakatsız desteklemesi gerekirdi. böyle yapsaydı 2018'i bir nebze affettirebilirdi.
    o ise insanları günden güne germeye başladı. şu aşamadan sonra desteklese de faydası yok. altılı masaya alınmaması daha iyi olur. böyle ne yapacağını bilemez şekilde sağa sola savrulan birine herhangi bir görev verilmemeli. iyi ki seçilmemiş 2018'de..

bir insan kendini nasıl bu hale koyar, nasıl günden güne bitirir, ibretlik bir örnek.
  • sayfalarca neden kk'ya oy vermemiz gerektiğini yazmışsınız da. içimizden gelmiyor anlamıyormusunuz ? neden mansur yavaş gibi garanti bir adam varken seçimi kaybetme ihtimali olan bir adayı bizlere dayattınız ? kk'nın yaptığı bu ihanet muharrem incenin "adam kazandı"sından çok daha vahimdir bunu neden göremiyorsunuz?
  • oy kullanacak 5 tane yeğenim var bunlardan 3 ü ince ci .onlara herşeyi anlattım bir dayı ve amca olarak aksini yaparsanız hakkımı helal etmiyorum dedim .başka birsey yapamam. gelecek nesili düşünüyoruz gelecek nesil kendini düşünmüyor asıl sorun burada . kendi yaş grubum için diyorum yapacağiniz çocuklarınız veya yeğenlerize olanı biteni anlatmanız oturun konusun onlarla ve ikna edin hiç değilse çabalayın ve anlatın .
  • bu anasını siktiğimin lanet olası ortadoğu’sunda geçen hayatımda iki soruya cevap bulamadım

1. bu adam yüce yaratıcının, zeusun, hatta ve hatta gaia anamızın bize bir cezası mıdır?

2. ya benim bu kaybolan anasını siktiğimin çorapları nereye gidiyor? eve kimse gelmese de yavaş yavaş giderek azalıyor bu çoraplar. olm benim çoraplarımı kim alıyor delirecem amk yaa..

tanım: yürüyen ihtiras, ayaklı onaylanmamış çocukluk
hesabın var mı? giriş yap