• bu gün yağmur çamur dinlemeden gidip ziyaret ettiğimiz barınak. bir sürü hayvan sever de pişirdikleri tavuklarla, sosislerle, makarnalarla oradaydı. oradaki bir kişi bize, buranın oldukça iyi durumda olduğunu, çok fazla bağış yapıldığını asıl gölbaşı barınağının halinin içler acısı olduğunu söyledi.

açlıktan birbirini yiyen köpekler görmedik. ama hijyen açısından pek iyi durumda olduğu söylenemez. biraz daha sık temizlenebilir barınaklar. bir de bu hayvanların neye göre toplandığını anlayamadım, bizim mahallede soğukta titreyen bir sürü köpek var mesela. biz elimizden geldikçe yemek veriyoruz ama kar vs. yagdiginda ne olacak bilmiyorum.

son olarak da, eğer buraların varlığından haberdar olup hala petshoplardan köpek kedi alan varsa su katılmamış gerizekalıdır. hele de alıp hevesi geçince buralara bırakan pisliklerin allah bin türlü belasını versin. pırıl pırıl goldenlar, sibirya kurtları dolu barınak. lan ben neyse bir şey demiyorum.
  • 7 tane entry girilmiş bu başlığa. sikko patlıcan törpü kavgasına girilen entry sayısının binde biri falan herhalde. ben de dayanamayıp 2 şey yazdim anında oylar, cevaplar, msjlar. .

bu başlıktaki son entrymi ise okuyan olduğunu sanmıyorum. teşekkürler sözlük, git gide kaliteyi iyice arttırdın.
  • gidin yardım edin... bari bu boktan ülkede saf kalmış bir şeylere katkınız olsun.
  • çankaya belediyesi'nin yaptırdığı büyük ama 'içi boş' barınak.

hakkında günaşırı şikayet duyuyoruz.
    hayvanseverler olarak, "sokak hayvanları orada rahat, belediye bakıyor" düşüncesinin ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz.

barınağın görünen kısımlarında hayvanlara güzel bakılıyor izlenimi verilirken, yokuşların üstünde kalan, arka planlarda kediler köpekler açlıktan birbirlerini yemektedir. içeriden sorduğum kadarıyla belediye yem ihalelerine giremiyormuş, ödeme yapmadıkları için. hiçbir mama firması girmiyormuş yani.

konuyla ilgili çankaya belediyesi'ne danışırsanız "yoo pek güzel bakıyoruz, kesinlikle hayvanlar mutlu, yem de veriyoruz" diyorlar.

yalnız yok arkadaşlar yok. ben hem chp'ye oy veriyorum hem çankaya'da ikamet ediyorum. eğer ben bile bu olay duyulsun istiyorsam...

edit: bu entry girildikten sonra barınağa yem geldiği haberlerini duyduk. belediye işe el atmış. yine olursa yine yazarız zira takipte kalacağım.
  • çankaya belediyesi'nin mühye köyü'nde yaptığı barınak. ayrıca sahipsiz hayvanları topluyormuş.

yok böyle bir yalan. gözümüzün önünde dokuz köpek bir kadına saldırdı. kadın canını zor kurtardı kahire caddesinde... taş atarak köpekleri uzaklaştırmaya çalıştık. telefon açıp durumu izah ettik köpekler saldırıyor diye mevki bildirdik. yok adamlar kıçını kaldırıp gelmiyor. bu benim gördüğüm ikinci saldırı dedim. "valla biz elle topluyoz o da köpekleri köşeye sıkıştırabilirsek, yakalasak da zaten kısırlaştırıyoz geri salıyoz" diyor adam.

bu zihniyet "ben kıçımı kaldırıp oraya gelemem, umurumda olmaz" zihniyetidir. peki diyorum adama "yarın bir gün bize saldırırsa bu köpekler ne yapacağız" diyorum "valla orasını bilmem biz sadece yakalayabilirsek kısırlaştırıyoruz" diyor

yahu el insaf asıl bu cümleyi kuran zihniyeti asıl kısırlaştırmak lazım. chp'nin çağdaş belediyecilik falan yaptığı yok. göstermelik her şey. atatürk'ten bu yana oy verdiğimiz tek parti chp'dir. çankaya belediyesi "elle topluyoz valla o da köşeye sıkıştırabilirsek" diye cümle kuran işgüzar, pişkin adamların çalıştığı bir belediyedir. hem cümleleri hem zihniyetleri çağın gerisinde kalmıştır ki kendileri bile bunu söylüyorlar.

hele ki buradaki yetkili olan mustafa koçak isimli şahsa ulaşmanın imkanı yok. adama o kadar mail attığım halde dönüş bile yapmadı, saygısızlıktır bu ama onlar sadece maaşlarını alıp vatandaşın şikayetlerini ciddiye bile almadan "çağdaş belediyecilik" yaptıklarını söylüyorlar. buna da sadece kıçımla gülüyorum.
  • hayvanların aclıktan birbirlerini yediği ankara çankaya belediyesine ait barınak . konu hakkında facebookda şöyle bir kampanya var

https://www.facebook.com/…776215598/?context=create
  • mühye hayvan barınağından hayvan sahiplenirseniz, tüm aşıları, iç dış parazitleri ve kısırlaştırma barınak tarafından ücretsiz karşılanıyor.
    satın almayın, sahiplenin....
hesabın var mı? giriş yap