• şahe bedo nun çavreşa mın adlı şarkısına türkçe sözler yazarak hayat adında güzel bir şarkı ortaya çıkarmış sanatçı

https://youtu.be/8mbdupt_nv4
  • "çavreşa mın" adlı güzel kürtçe şarkıya şahane türkçe sözler yazan ve söyleyen kişi. herkes şarkıyı paylaşmış sözlerini de paylaşayım tam olsun.

ben yoruldum hayat, gelme üstüme
    diz çöktüm dünyanın, namert yüzüne
    gözümden, gönlümden, düşen düşenene
    bu öksüz başıma gözdağı verme

ben yanıldım hayat, vurma yüzüme
    yol verdim sevdanın, en delisine
    o yüzden ömrümden giden gidene
    şu yalnız başımı eğdirme benim

ben pişmanım hayat, sorguya çekme
    dilersen infaz et, kar etmez dilime
    sözlerim ağırdır, dokunur kalbe
    şu suskun ağzımı, açtırma benim
  • hayat adlı şarkının söz ve bestesine sahip kişidir. müzik için başka bir şarkıya gönderme yapılmış olsa da sadece sözleri nedeniyle bile hayat şarkısı dinlenir. her iki şarkıyı da dinledim, çok benziyorlar devamını müzik tarihçileri, telif avukatları çözecektir.
  • ben yoruldum hayat ile efsane sekilde ilgi ceken sanatci. durduk yere adamin amina koyan şarkılara bir ek yapmistir kendisi. adamdir.
  • pazar günümün içine sıçmış abimiz.
    içime oturdu resmen nefes alamıyorum bu şarkıyı dinlerken.hayattaki yenilgilerime yenik düştüğüm her şeye herkese selam olsun ben yoruldum hayat
  • on numara beş yıldız bi yoruldum hayat parçası var.
  • sabahtan beri kaç kere dinledim saymadım bile ama bitirdi beni.. akşama kadar dinleyeceğim gibi gözüküyor.. hele o bakışları.. şarkının sonuna doğru kameraya bakarak söylüyor şarkıyı.. sanki benim gözlerimin içine bakıyor gibi hissediyorum.. etkilendim...
  • ben yoruldum hayat şarkısıyla zirve yapmış ve bunu sonuna kadar hak etmiş güzel insan. kendisi sanki askerde sesi yanık olan insanı anımsatmaktadır bana, bütün koğuş etrafında toplanıp dinler ya, öyle işte. saç tıraşından da olabilir.
  • tesadüfi bir şekilde bir kaç gün önce youtube'ta dinledim ve inanamadım.
    şarkının sözlerine piyano çalan adama, saz çalan adama, şarkıyı söyleyen güzel
    sesli adama.
    benim ve belki de bir çok insanların hislerini ne de güzel dile getirmiş.canın
    acırken acıyı daha hissedebilmek için güzel bir araç olmuş. aynı acıyan yarana
    bastırıp daha çok acıtmaya çalışır gibi...

böyle naif, böyle sakin, ama bir yandanda yıkıcı, can atıcı, etkileyici bir parça.
    çok da güzel sesli bir adam tarafından söylenmiş.

duyguna, zihnine, sesine sağlık diyelim :)

kendi kendine edit: ben yoruldum hayat şarkısından bahsetmekteyim
  • arabesk sanıp bu ne dersin, sonra ağzın açık izlersin. öyle şarkı, öyle insan.
hesabın var mı? giriş yap