• kac zamandir yazsam mi yazmasam mi diye dusunduruyor bu sigaranin sahip oldugu bir ozellik. sadece bu sigaraya mi has bi ozelliktir yoksa, hatta boyle bir ozellik yoktur da benim her defasinda yanilsamam midir bilmiyorum ama yeter sayida tecrubeden sonra burada insanlari bu sigaranin cok onemli bir ozelligi hakkinda bilgilendirmek isterim..efendim sigaranin yasak oldugu ogretim kurumlarinda yurt tecrubesi yasamis olan ogrenciler iyi bilirler ki tuvaletler bu yasagin en rahat delindigi yerlerdir..tabi bu yasak delme girisimleri zamanla insani tuvalete giderken sartli bir kosullanmislikla sigara arayisina ve akabinde icmeye iter..

lafi uzatmayalim sigara bittikten sonra izmaritini atacak en uygun yer klozet oldugundan sigara icen insanlar da bunu yaparlar ve ardindan sifonu cekerler ama muratti sigarasinin izmariti suyun kaldirma kuvvetini nasil oluyorsa cok iyi kullaniyor ve tum cabalariniza ragmen suyun ustunde kalabiliyor..evet enteresandir diger sigaralar suyla birlikte bir bilinmeze dogru yolculuga cikarken bu sigara direnmektedir..
  • çok şeye değersin ama 7,5 a değil.

edit: 8 lira oldu ben hala içmeye devam. şekil olsun diye yazmışım resmen.*
  • sigara deyince aklıma gelen şey, marka değil sadece, sigara budur benim için. tabii her marka kullanıcısı kendi içtiğini arar ama murattı içenler genelde daha bir bağlıdır bu markaya. çevremde içen kimse olmadığından mıdır, murattı içtiğini gördüğüm kişiye hemen sempati duyarım; bağrıma basasım gelir, bir gün piyasadan kaldırılırsa sigarayı bırakırım o kadar.
  • işte zamanında bu muratti export olarak satılırdı..marlboro beşse bu altıydı, hususi biryerlerden arar bulur içerdi birileri bunu, arada tek tük otlanırdım, güzel gelirdi. sonra işte tekel gece yarısı muhtıra yapar gibi bünyesine kattı bunu, bi baktık marlboro beşse bu gudik dört yirmibeş..hafif bi sessizlik oldu bunu kullanan biladerlerde..bir süre sessiz sakin eksport murattilerini tüttürür oldular altı liradan, sonra dayanamayıp hafif hafif kısa parliamente kaydılar..hiç ses etmedim
  • sigara içmeyen biri olarak zaten sigara kokusuna dayanamıyorum. yalnız bu meretin kokusunu alınca ruhum çekiliyor sanki. bünyemi alt üst ediyor. içine ne koyuyorlar çok merak ediyorum, zehir gibi resmen.
  • ingiltere'de satılmaması sebebiyle beni üzen vasat sigara. 175 ülkeden 1700 kaçak sigara getiren polyaklar bile getirmiyor bunu. yokluğunda ne içtiysem aynı tadı vermedi. şiir yazdım kendisine duygulanıp;

gelmiyor içimden git demek sana
    hastayım be tütününe acı bana
    gelmiyor içimden kal demek sana
    bozuyorum yeminimi welcome marlbora
  • asit-baz dengemi bozduğundan mıdır nedir bilememekte olup 3 ya da 4 üncü fırttan sonra yarım saat hıçkırtan philip morris sigarası.
  • sadece sıkı sigara tiryakilerin tadını alabildiği sigara. dişleri ekstra sararttığını tespit edebilirsiniz
  • ya sigara içme, ya da içiyorsan murattı den şaşma denilebilecek ayarda kaliteli, bıkkınlık vermeyen tek sigara.
  • sigaraya başlamak isteyenlere ilk olarak bu sigarayı içmelerini tavsiye ederim. tavsiye etmemin sebebini anlar ve bana bir teşekkür borcunuz olur sigara bağımlılığına kurban olmadığınız için.
hesabın var mı? giriş yap